Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Merida Road 880

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 23 luty 2009 - 09:48

Nie ma zdjęć.
każdy inny - wszyscy równi

#22 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 23 luty 2009 - 20:05

Nie wiem czemu. Pewnie znowu fotosik szwankuje :(

Chyba wrzucę foty do forumowego albumu dla świętego spokoju ;)
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#23 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 15:27

Dzisiaj po raz pierwszy odbyłem, krótką niestety, przejażdżkę nowym rowerkiem. Muszę powiedzieć, że wrażenia są zdumiewające. :eek: Rower do 20 km/h przyspiesza bez zająknięcia, a 40 km/h nie stanowi najmniejszego problemu. Pod górkę Merida wyjeżdża ze zdumiewającą lekkością. :eek: Najbardziej szokujące jednak są hamulce - hamowanie ze 40 km/h to procedura, którą trzeba wykonywać z niezłym wyczuciem i przez nieco dłużą chwilę. :D Przesiadka z MTB do szosy to przepaść. Jadąc z dużą szybkością człowiek czuje się jak jeździec apokalipsy. :D

No, to tyle moich wrażeń. :cool: Więcej powiem jak już trochę lepiej poznam nowy sprzęt. :rolleyes:
Moja Merida Kalahari

#24 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 16:26

Hm... a ja bym chciał zobaczyć zdjęcia owej Meridki... :)
każdy inny - wszyscy równi

#25 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 20:15

Już poprawione :)
Moja Merida Kalahari

#26 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 20:55

Powiem ci że zajebiscie się prezentuje ten rowerek :D
Dołączona grafika

#27 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 20:23

No elegancko po prostu :) . Spoko rowerek :) .

#28 Krzys

Krzys

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 76 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 20:42

No no gratulacje Peter105 fajnego kolarza ;P życzę milutkiej jazdy na niej :P
Zakaz umieszczenia innych sygnatur niz Bikestats! Pamietajcie o tym bracia!

#29 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 17:34

Dzisiaj rowerek został po raz pierwszy nasmarowany (FL Dry użyłem) i napompowany. Zawór Presta to masakra :eek: Znacznie mniej wygodny od zwykłego samochodowego. Poza tym, ciężko taki rowerek napompować malutką pompką Meridy (nawet jeżeli ma ona system dwustronnego pompowania), dlatego troszkę się dzisiaj namęczyłem. Ale warto było :)

Rowerek ma już przejechane 200 km i już mogę się troszkę szerzej wypowiedzieć na jego temat. Jazda jest wspaniała, na komfort nie narzekam :) Póki co jestem stuprocentowo zadowolony. Jak dotąd nie było żadnych problemów, nic tylko smarować i jeździć :rolleyes:

Załączam nowe zdjęcia:

Forum rowerowe BikeForum.pl - Rowery - Peter105's Album: Moje Meridy
Moja Merida Kalahari

#30 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:00

polecam ta pompeczke Pompka SKS Airworx Control PomaraÅ„cz !!! 10-BAR (607575312) - Aukcje internetowe Allegro ja kupiełme i nie załuje.Swoją drogą mało na razie tym rowerkiem km zrobiłeś
Dołączona grafika

#31 Gas

Gas

Dumny Forumowicz

• Members
  • 109 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:12

brawo, bravo, brawo - śliczniutkie to Twoje cudeńko - życzenia miłych wrażeń z jazdy
WOLNY TYBET!

#32 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:38

Swoją drogą mało na razie tym rowerkiem km zrobiłeś

No właśnie chory byłem ostatnio niestety, w szkole mnie przycisnęli i nie było za bardzo kiedy :( Ale być może w najbliższym czasie zrobi się trochę kilometrów.

Dzięki ;)
Moja Merida Kalahari

#33 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 11:12

A dzisiaj, po 380 kilometrach dzikiej radości, tuż pod samym domem... kapeć :mad: Boli tym bardziej, że w Kalahari nie złapałem kapcia od 1,5 roku...

Użytkownik Peter105 edytował ten post 30 maj 2009 - 19:58

Moja Merida Kalahari

#34 Juras

Juras

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 22:39

Dzisiaj po raz pierwszy odbyłem, krótką niestety, przejażdżkę nowym rowerkiem. Muszę powiedzieć, że wrażenia są zdumiewające. :eek: Rower do 20 km/h przyspiesza bez zająknięcia, a 40 km/h nie stanowi najmniejszego problemu. Pod górkę Merida wyjeżdża ze zdumiewającą lekkością. :eek: Najbardziej szokujące jednak są hamulce - hamowanie ze 40 km/h to procedura, którą trzeba wykonywać z niezłym wyczuciem i przez nieco dłużą chwilę. :D Przesiadka z MTB do szosy to przepaść. Jadąc z dużą szybkością człowiek czuje się jak jeździec apokalipsy. :D

No, to tyle moich wrażeń. :cool: Więcej powiem jak już trochę lepiej poznam nowy sprzęt. :rolleyes:

cześć, zamierzam kupić szosę meridy 901 wersja 2009, do tej pory miałem trekingowy.Mówisz że przesiadka na szosę to przepaść? Prawdę mówiąc ten mój jest trochę za wolny
pozdrawiam i życzę jak najmniej mandatów za przekraczanie prędkości,
pozdrawiam Juras

#35 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:35

Z MTB na szosę to jest przepaść :D Ale podejrzewam że pomiędzy trekkingiem też jest niezła różnica. Pochwal się sprzęcikiem na forum jak kupisz :D

Swoją drogą przejechane mam już prawie 800 km i nadal nie narzekam - rowerek zdaje się być nawet ciut szybszy :D Nic się nie dzieje, napęd chodzi cicho, choć kaseta santoura to żadne marzenie i będę się starał się szybko jej pozbyć (czasem na niektórych biegach zaterkocze...). Czytałem gdzieś że ta geometria ramy jest dość sportowa (oczywiście w odniesieniu do innych kolarek) i mogą po dłuższe jeździe wystąpić bóle pleców, rąk. To niestety muszę potwierdzić, choć może to wynika z mojego braku przyzwyczajenia do pozycji kolarskiej. Tyłek też potrafi nieźle zaboleć :D. Biała owijka się nie brudzi aż tak strasznie, podobnie jak siodło.

Póki co na minus mogę jedynie dać to, że jakieś gumki znajdujące się przy przedniej piaście piszczą przy mniejszych prędkościach, ale sprzedawca mnie uświadomił że "ten typ tak ma" i że jest to całkowicie niegroźne :) Za te pieniądze cudów nie oczekuję ;)
Moja Merida Kalahari

#36 NEOKaliPL

NEOKaliPL

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:39

Bardzo fajny rowerek i pięknie się prezentuje :) Ma właśnie coś jeszcze bardziej sportowego w sylwetce niż inne... Musisz mieć naprawdę niezłą frajdę z jazdy :)
Od dawna marzy mi się taka szosa, mojego trekkingowego nieustannie upodabniam do ścigałki... ale z drugiej strony nie wiem czy bym się przyzwyczaił np. do słabszych hamulców czy tak twardych opon :)
Ale ta prędkość, chyba najmocniejszy narkotyk :)
pozdrawiam, życzę pokonania wielu granic :)
pozdrawiam Miłosz

PS jaki masz tu rozmiar ramy?

Użytkownik NEOKaliPL edytował ten post 02 lipiec 2009 - 19:41

#37 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 15:22

Dziękuję ;) Ramka to rozmiar M, a przy moich 178 cm wzrostu ślicznie lata po zakrętach :)
Moja Merida Kalahari

#38 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 19:19

Rowerek ten jest fantastyczny, jednak nie ma róży bez kolców. Zawsze narzekałem na bardzo, bardzo słabe hamulce. Nie wiem z czego wynika taka jakość hamowania - czy z nieergonomicznego kształtu klamek, czy z kijowych okładzin. Narzekam tak, bo wczoraj zaliczyłem małą niegroźną stłuczkę. Trochę się zagapiłem, a kiedy zauważyłem że auto przede mną się zatrzymało, było już za późno. Pomimo tego że było jakieś 15 km/h, strat nie ma. Dorżnąłem tylko kołem i na szczęście rewelacyjnie mocne obręcze Mavica wytrzymały uderzenie.

W sierpniu najprawdopodobniej napiszę recenzję sprzętu.
Moja Merida Kalahari

#39 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 08:51

Petr105 może w pancerzach ci blokuje linke ?? albo masz już zjechane okładziny.Pamiętaj też że to kolarka trudniej ją zatrzymać :P
Dołączona grafika

#40 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:16

Wszystko sprawdzone jest. Hamulce zawsze muszę mieć idealne. Z górnego chwytu po prostu nie chce hamować i tyle. Z dolnego jak chwycę za końce dźwigni to już hamuje, ale też bez rewelacji...
Moja Merida Kalahari

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych