Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[AMORTYZATOR] Sr Suntour Duro E (06)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rzeznik

Rzeznik

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 11:01

Amortyzator: Sr Suntour Duro E(06)

Cena: ok. 300zl
Przeznaczenie : FREERIDE/DIRT JUMP/4CROSS/DUAL SLALOM
Skok : 130mm/dlugość goleni 140mm
Goleń górna : Stal Cr-mo czarny chrom (32mm)
Goleń dolna : Magnesium
Rura sterowa : Stal CrMo 1-1/8" (28,6mm) AHEAD
System tłumienia : Olejowe
Amortyzacja : Sprężyny
Rodzaj hamulców : Tarczowe (Jeżeli ten amortyzator, to bez hamulca) !
Kolor : Czarny
Regulacja : Napięcie wstępne sprężyny/Regulacja tłumienia powrotu
Waga : 2098g (real)

Zdjęcie:
Dołączona grafika

Opinia
Amortyzator chyba znany każdemu i jego opinia ogólna to "gówno" i zgadzam się w tym w 100% jednakże tylko co do fabrycznego.
Kombinowałem dużo co do jego pracy i udało mi się osiągnąć wspaniały efekt jak na ten amortyzator. Praca jest dobra, wybiera małe i duże nie równości bez wiekszych problemów, nie trzeba było wymieniać żadnych sprężyn, robić cudów czy nie wiadomo co tam jeszcze można znaleźć w internecie, zasada jest jedna. Dbać, dbać i jeszcze raz dbać a działać będzie.
Ale wracając do opinii "gówna", jednak z niego złota nie zrobię choćbym nie wiem jak się starał i jego stan "wytrzymałościowy" to porażka. Gnie się w dozwolone strony jak mu się podoba, łapie luz. Ogólnie pod tym względem jest on bardzo słabo i w ogolę dziwie się, ze on jeszcze mi się trzyma.
Wiec podsumowując
Fabryczny = nic ciekawego i nie wartego uwagi
Przerobiony = praca b.dobra, wytrzymałość do niczego.
Z gówna złota nie zrobisz, ale do tego amortyzatora trzeba mieć podejście.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amortyzator dosyć dobry na swą cenę, ale mogło by być lepiej. Gdybym miał oceniać to dałbym -3/5
Plusy:
+ Cena
+ Praca (Jak na cenę, po tuningu)

Plus Minus:
- Wygląd (Zależy od gustu)

Minusy:
- Giętkość
- aby działał dobrze, nie może w nim byc hamulca; badz moze byc taki, ktory nie bedzie go "rwal", czy zatrzymywal koła

<!----------------------- Może się przyda ----------------------->

Najlepiej go miec bez hampla, nie dawac regulacji na fulla, i po każdej jeździe przesmarowywać golenie jakimś brunoxem i będzie gites, bo jeżeli się tego nie robi, to:
- Od Hamulca łapie luzy większe niż skok
- Uporczywie wchodzi
- Regulacja nie chodzi
- Płynność ruchu jest taka, jak bys zamiast dobrze przesmarowanych goleni dolnych miał papier ścierny.

Noo, i oczywiście nie wolno zaciągać go na jakieś dropy po 5m itp. A będzie działał, no i trzeba uważać przy 180 i 360 bo łatwo sie gnie na prawo i lewo wiec coś się nie uda i bum

--- Tuning
http://www.bikeforum...ead.php?t=11687

-- Wskazany środek do duro
http://www.bikeforum...ead.php?t=11867

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=StskwrONJ7I&feature=player_embedded"]YouTube- Sr Suntour Duro E 06' - Tuned/ 120mm Travel[/ame]

Użytkownik Jack Rzeznik edytował ten post 05 maj 2010 - 08:08

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8454 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 14:49

Opinie użytkowników na temat tych amorków są tak różne, że sam nie wiem co o nich myśleć...

u1549y2014v4.gif

#3 Rzeznik

Rzeznik

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 15:03

Kundello, ja mowie co mam, i czerpie opis z swoich doswiadczen, jezeli amora za 300zl nie wyciaga sie na jakies tereny gdzie jakies za 2tys nie daje rady to sie nie dziwie, nie raz widze opinie a jak nizej pisze co na nich robia to nasuwa sie jedno slowo "zal"

@@down
Mi sie podoba, i ladnie pasuje mi do ramy, ale dam edit i dam maly nawiasik ; ]

Użytkownik Jack Rzeznik edytował ten post 13 maj 2009 - 19:22

#4 Granats

Granats

Wtajemniczony

• Members
  • 1836 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 15:17

wygląd dał bym zdecydowanie na - :P

#5 art_b

art_b

Dumny Forumowicz

• Members
  • 216 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 19:55

Ja używałem ten amortyzator przez rok. Kupiłem go, bo potrzebowałem amortyzatora o skoku większym niż 100 mm, a w tym momencie nie było mnie stać na nic lepszego. No i muszę przyznać, że za tą cenę, to jest całkiem całkiem sprzęcik. Co prawda przy hamulcu tarczowym (203 mm) dostał "dalikatnych" luzów :D ,no ale trzeba było się z tym liczyć... A wygląd, moim zdaniem, delikatny plusik.

#6 filippo06

filippo06

Dumny Forumowicz

• Members
  • 217 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 20:40

taki offtop xD
istnieje duro ze 100mm skokiem??

#7 Niewinny

Niewinny

Dumny Forumowicz

• Members
  • 173 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 20:48

tak, jest wersja duro ze skokiem 100mm :)

#8 filippo06

filippo06

Dumny Forumowicz

• Members
  • 217 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 22:45

a jaki to model ?? ;)

#9 kaeryesteiaen

kaeryesteiaen

Stały Bywalec

• Members
  • 881 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 09:40

Nie jestem do końca przekonany co do tego amortyzatora szczególnie kiedy przystawi się go do czegoś i porusza na boki widoczne jest jego odginanie się a gdy jadę po kamieniach z większą prędkością zamiast pracować on odgina się w moją stronę, więc wyobrażam sobie że jeden dziób i mogę mieć zdeformowaną twarz. Z pewnością funkcjonowanie z hamulcem też nie było by na miejscu, kumpel ma już na nim luzy nie do zniesienia. Do pracy nigdy nie miałem zastrzeżeń bo cały czas jeździłem na sztywniaku i jakakolwiek praca jest zadowalająca.
Jazda bardziej stylowa!!! Rower bardziej amerykański!!! Hopy bardziej angielskie!!!
organiczny związek chemiczny z grupy alkanów

#10 Rzeznik

Rzeznik

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 01 luty 2009 - 11:53

a jaki to model ?? ;)

SR Suntour Duro DJD 100mm 2008 Synkros (533494655) - Aukcje internetowe Allegro

To przyklad, mozna tez obnizyc skok 130 na 100 w 30min : )

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych