Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pożeracz kilometrów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 18:41

Tak oto się prezentuje mój nowy rower szosowy GANNA WELTOUR.
Waży 9,5 kg i mam nadzieję ostro na nim pośmigać. Na razie przejechałem na nim ok. 2 km ( z serwisu rowerowego). Będę musiał sporo się podszkolić, bo do tej pory nie jeździłem szosówkami. Na pierwszy rzut oka - dziwna pozycja.
W weekend mam zamiar popróbować jazdy w SPD-kach. Może to przeżyję...

Załączone pliki

+++
Dołączona grafika

#2 miras56

miras56

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 67 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 19:04

Tak oto się prezentuje mój nowy rower szosowy GANNA WELTOUR.
Waży 9,5 kg i mam nadzieję ostro na nim pośmigać. Na razie przejechałem na nim ok. 2 km ( z serwisu rowerowego). Będę musiał sporo się podszkolić, bo do tej pory nie jeździłem szosówkami. Na pierwszy rzut oka - dziwna pozycja.
W weekend mam zamiar popróbować jazdy w SPD-kach. Może to przeżyję...

Świetny rowerek. Teraz to już z Tobą nie mam żadnych szans.

#3 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 19:21

Świetny rowerek. Teraz to już z Tobą nie mam żadnych szans.

Spoko, Miras.Jak pojedziemy na wyprawę, będę cisnął na starym zdechalku, bo przecież gdzieś trzeba podczepić sakwy...
Pozdrawiam...:)
+++
Dołączona grafika

#4 ELMER

ELMER

Stały Bywalec

• Members
  • 740 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 19:34

Mało wiem o szosówkach,ale maszynka wygląda bardzo fajnie.Miłego nawijania w pioziomie ;) Mnie ta pozycja na rowerze przeraża!:D
P.S. Też mam w swojej kolekcji "Opętanie".Fajny fimik!
Życie jest krótkie. Uśmiechaj się póki masz zęby.BigRing2

#5 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 20:04

No to teraz się będzie działo ... RODDOS już nie będzie pożerał tych kilometrów a połykał je w całości xd . No to mi nic nie pozostaje jak życzyć Ci miłych wypadów na tym spoko rowerku :) .

#6 Paweł_S

Paweł_S

Wtajemniczony

• Members
  • 1464 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 20:43

"To motor? To dragster? To F16? NIE to RODDOS i jego niebiesko-srebrna strzała:)"
Super rowerek jednak mnie, kręcipedała górskiego ta pozycja przerasta:D
"W życiu warto jest robić coś ciekawego."

#7 Scott

Scott

Wtajemniczony

• Members
  • 1316 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 20:46

To ja się teraz boję otwierać BS RODDOSA (co bym zawału nie dostał) :P jak stary zdechlak miał średnio pewnie ze 170 km na każdą wycieczkę to aż strach pomyśleć ile będzie mieć pożeracz kilometrów ;p : D

#8 toomek.es

toomek.es

Dumny Forumowicz

• Members
  • 182 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 22:56

Ładny rowerek Roddos, na pewno nabijesz na nim rekordowe ilości kilometrów. Szkoda tylko że koła wykluczają jazdę po mniej równym terenie, jakieś górki czy las. Na SPDkach lepiej zacznij się uczyć gdzieś gdzie nie ma ruchu samochodowego, będzie bezpieczniej.

Złap dużo dziurawych dętek :)
...you need passion...

#9 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 11:35

Dzięki za pochlebna opinie...:)
Co do jazdy po górach, to będę jeździł zdechlakiem...
Zresztą jeżdżę głównie szosą, a więc ten zakup jest logiczną konsekwencją mojego sposobu jazdy. Na zdechlaku będę wybierał się na poważne podjazdy w Karkonoszach, gdzie szosowe przełożenie będą niewystarczające...
+++
Dołączona grafika

#10 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 03:35

No Roddos tak jak porzedmowcy az boje sie pomyslec co sie bedzie dzialo 400km ???? peknie, jakie wielkie blaty, na tym mozna pociskac, ladna maszynka, z doswiadczenia wiem, ze na szosowce to i w tych Karkonoszach dasz rade na tych przelozeniach jak tyko bedziesz trzymal sie asfaltu, gratuluje nowej maszynki.

#11 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 13:27

z doswiadczenia wiem, ze na szosowce to i w tych Karkonoszach dasz rade na tych przelozeniach jak tyko bedziesz trzymal sie asfaltu

Do wszystkich miejscowości dojadę, ale są pewne kwiatki... Dojazd do schronisk w Karkonoszach,do których wiedzie asfalt- głównie po stronie czeskiej ( Vyrovka, Dvoracky) oraz wjazd na Przełęcz Karkonoską ( od strony polskiej)-na przełożeniach szosowych jest niemożliwy. Nachylenia- dochodzą bagatela do poziomu 27 %. A więc tam - na starym zdechlaku...:)
+++
Dołączona grafika

#12 czapli

czapli

Dumny Forumowicz

• Members
  • 384 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 14:15

jezeli ''stary zdechlak'' towarzyszył ci w portugali to tym ''pozeraczem'' pewnie bedziesz smigał po ksiezycu :P

piekny rower zebys przejechał tyle km ile sie da
Dołączona grafika

#13 Autsajder

Autsajder

Wtajemniczony

• Members
  • 1189 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 14:46

To teraz już wiemy kto przez najbliższy okres będzie górował na BS :)

Miłej jazdy :) dziwne te SPD, takie podobne jak w MTB, myślałem, że szosowe SPD'ki inaczej wyglądają :)
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. :rolleyes:

#14 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 15:55

Miłej jazdy :) dziwne te SPD, takie podobne jak w MTB, myślałem, że szosowe SPD'ki inaczej wyglądają :)

Bo to rzeczywiście nie są SPD -ki typowo szosowe. Ten szosowy system nazywa się zresztą inaczej.Zapomniałem jego nazwy.Ale nieważne...Specjalnie kupiłem takie, bo w butach z tym systemem można jeszcze w miarę normalnie chodzić ( czasem gdzieś przecież trzeba przejść). W butach z systemem szosowym chodzenie jest bardzo trudne.Zresztą zdechalak też planuję wyposażyć w tego typu pedałki i nie chcę, aby mi się mieszło jak się wypinać w trakcie jazdy to na szosówce, to na zdechlaku.
+++
Dołączona grafika

#15 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 20:36

no ładnie się bedzie działo :D RODDOS jaki koszt?? bo widze ze jeszcze nikt nie zapytal
Dołączona grafika

#16 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 21:51

RODDOS jaki koszt?? bo widze ze jeszcze nikt nie zapytal

Razem z butami do SPD oraz paroma innymi koniecznymi drobiazgami- 3300 zł...( sam rower 2700 zł).
Niestety w weekend zapowiadają zimę, a więc z prób nici... Może nie będę musiał czekać do wiosny i pogoda się poprawi.Mróz może być, tylko żeby nie było tego pierońskiego śniegu.
+++
Dołączona grafika

#17 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 22:34

RODDOS jak się doczekać nie możesz na jazde to wiesz dwie puszki po farbie pod mocowanie koła i zazda:D
Dołączona grafika

#18 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 05:03

Do wszystkich miejscowości dojadę, ale są pewne kwiatki... Dojazd do schronisk w Karkonoszach,do których wiedzie asfalt- głównie po stronie czeskiej ( Vyrovka, Dvoracky) oraz wjazd na Przełęcz Karkonoską ( od strony polskiej)-na przełożeniach szosowych jest niemożliwy. Nachylenia- dochodzą bagatela do poziomu 27 %. A więc tam - na starym zdechlaku...:)

W kazdym razie napewno bedziesz mial pocieche z nowego bike-a, ale zobaczysz jak na szosowce jest fajnie na zjazdach 70 km/h to juz mozna osiagnac bez wiekszych ceregieli. Moj rekord to 75km/h wiecej nie poszedlem bo praiwe kupa w spodniach byla hehe lata temu. Rowerek mialem wloski w tym czasie.

#19 wolf

wolf

Dumny Forumowicz

• Members
  • 220 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 14:59

fAjna szosa oj marzy mi się taka
Kolarstwo to najtrudniejsza dyscyplina sportu nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem kolarstwo to sztuka cierpienia
Dołączona grafika

#20 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 16:53

Pogoda się ma poprawić. Może jednak już w tym roku "pożeracz" wystartuje- chociażby na mały rekonesans...
+++
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych