Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Bagażnik Na Dach ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bikorexia

Bikorexia

Stały Bywalec

• Members
  • 547 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 17:01

Fazzy, widzę, że doszedłeś do podobnych konkluzji. Na poszukiwanie dobrego bagażnika na max dwa roweru straciłam wiele czasu. Poprawcie mnie bo chciałabym się mylić ale nie ma bezpiecznej konstrukcji pozwalającej na dynamiczną jazdę przy szczególnie mniej "pancernym" rowerze/ach.

Ok, rozumiem - gwałotwnego przyśpieszania można sobie odmówić jadąc z rowerem na zewnątrz (chociaż w dalekich wyjazdach chyba trudniej ;) ale przecież zdarza się raz na kilka wyjazdów bardzo (ale to bardzo ) gwałtownie hamować.

Posiadaczom żwawych blachsmrodów i każdemu kto nie lubi się za bardzo pilnować z dynamiką polecam raczej torby na koła i t. samochodową na rower (ze względu na brak miejsca musiałam uszyć na zamówienie)i gdy tylko się da ładować do środka. Demontaż dwóch rowerów do toreb i bagażnika zajmuje ok 5min. , montaż max 6 min. Jednego roweru jeszcze mniej. Mam tu na myśli wszelkie czynności łącznie z pakowaniem wszelkich drobiazgów.
Jeśli od parkingu mamy blisko do domu to nie potrzebny jest montaż po wycieczce - mogą od razu iść do mycia. Odpadają też zmartwienia odnośnie złodziejstwa itd. Te 11 minunt można latwo odrobić na trasie nie musząc się martwić o prędkość czy przyśpieszenia/opóźnienia.

Użytkownik Bikorexia edytował ten post 19 czerwiec 2010 - 20:55

#42 ReMi

ReMi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 483 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:33

Też planuję zakup takiego bagażnika bo jadę nad morze i nie wytrzymam tygodnia bez jazdy :D

#43 annarej

annarej

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 81 postów

Napisano 03 maj 2016 - 10:15

No właśnie my mamy tak samo. Samochód volvo s40. Zastanawiamy się jaki uchwyt na dach czy na hak będzie najlepszy? Czy te hakowe nie wymagają przypadkiem dodatkowego montażu tablicy rejestracyjnej?

#44 justyna26

justyna26

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 82 postów

Napisano 04 maj 2016 - 07:43

My wozimy rowery na haku, na platformie. To najstabilniejsza opcja. Są niby jakieś pośrednie rozwiązania, ale podobno kiepsko się sprawdzają. Poza tym na hak jest wygodniej, na dach praktyczniej.

Powiem tak, kto jak lubi - my nie lubimy gimnastykować się z umieszczaniem rowerów na dachu, to montujemy na haku. Dobrej jakości uchwyty to te od Thule. Patrz tutaj: https://jx.pl/produk...haku/index.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych