Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Bagażnik Na Dach ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin_D

Marcin_D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 66 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 16:29

Ja na razie zdejmuję przednie koła i wsadzam 2 rowery do środka. Nadal szukam opinii dotyczącej tego bagażnika na tylną klapę ale bez haka. Jakoś nie czuję się na siłach pakować rowery na dach wysokiego samochodu to raz, a po drugie obawiam się, że przy prędkości ponad 200 mogło by je zdmuchnąć :) hihihi :)

Witam ! Przy 200/h ,to nawet z tylnej klapy Ci "zdmuchnie" . Paradoksalnie,lecz jednak,wiekszy opór powietrza wystepuję w przypadku zamocowania rowerów z tyłu samochodu niż na dachu :rolleyes: .

PS .W jakiejś gazetce samochodowej,chyba "Poradnik Auto Świat" ,widziałem testy bagażników rowerowych,w tym tych na klapę .

Pozdrowienia.

#22 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 17:16

Witam ! Przy 200/h ,to nawet z tylnej klapy Ci "zdmuchnie" . Paradoksalnie,lecz jednak,wiekszy opór powietrza wystepuję w przypadku zamocowania rowerów z tyłu samochodu niż na dachu

Pozdrowienia.

Marcin, opór powietrza z tyłu nie będzie większy. Większe będzie zawirowanie powietrza. Rowery na dachu dokładają się do powierzchni czołowej samochodu, co jednocześnie podnośi współczynnik Cx.
Na klapie tego problemu nie ma. Jest natomiast problem spotkania powietrza wychodzącego spod samochodu, z boku i z góry samochodu co powoduje owe zawirowania. Ale czy zawirowania są większe niż opory powietrza? Śmiem wątpić. Niestety, nie dysponuję tunelem aerodynamicznym :)
Metamorfozy:
CUBE Anal-og :)

#23 HARO_NYC

HARO_NYC

Wtajemniczony

• Members
  • 1212 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 17:22

Tanie bagazniki na klape strasznie niszcza klapy :( najlepiej jak bagaznik opiera sie na zderzaku. W samochodac Europejskich i Japonskich wygina sie klapa bo blacha jest za delikatna a na dach to bym sie bal zakladac dobrego roweru typu MTB bo waga jest za wielka. Kupilem THULE rok temu i zniszczyl mi klape od zaczepow w AUDI S4 :( bo jest klapa za delikatna na takie bajery + 2-3 rowery maja swoja wage i opory wiatru na drodze jeszcze dochodza do tego. Na ten sezon zmieniam calosc i kupuje tez THULE ale mocowanie pod SUV .. cos jak ten na fotce ..

Dołączona grafika

#24 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 17:26

No ale to dalej trzeba mieć hak... a co bez haka?
Metamorfozy:

#25 HARO_NYC

HARO_NYC

Wtajemniczony

• Members
  • 1212 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 17:40

Musisz miec zaczep co siedzi na dole samochodu mocowany gdzies do budy-ramy.. wiesz ja wole kupic dobry hak jak malowac klape bo szlak ja trafil od wagi roweru.. a nie targam lodzi ani jetsky tylko rower to jak dlamnie jest to najlepsze rozwiazanie aby nie niszczyc bryki i oddawac ja do malowania na koniec sezonu.. Juz jestem w plecy bo za prostowanie i malowanie klapy bym mial zaczep nowy ...

Dołączona grafika
  • Boo lubi to

#26 fazzy

fazzy

Stały Bywalec

• Members
  • 582 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 18:00

Zadzwoniłem sobie do mojego dealera :) Twierdzi, że jeśli zakupię ich oryginalny bagażnik dachowy na rower, to gwarantują że przy poprawnym zamocowaniu rowerów nic nie spadnie nawet powyżej 200 :) aż mnie korci wypróbować :) hihihihi :)
Metamorfozy:

#27 gumi11111

gumi11111

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 60 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 08:47

Zaraz, zaraz, zaraz...czy dobrze rozumiem - do takiego bagażnika jak na Twoim zdjęciu HARO_NYC nie potrzeba haka tylko są jakieś specjalne zaczepy mocowane od spodu do budy auta? Gdzie coś takiego można kupić bo jeszcze o takim rozwiązaniu nie słyszałam - no chyba że coś pomyliłam;) I kontynuując - sam bagażnik to model, który montuje się na hak?, a w tym przypadku zastępuje go specjalne mocowanie?

Musisz miec zaczep co siedzi na dole samochodu mocowany gdzies do budy-ramy.. wiesz ja wole kupic dobry hak jak malowac klape bo szlak ja trafil od wagi roweru.. a nie targam lodzi ani jetsky tylko rower to jak dlamnie jest to najlepsze rozwiazanie aby nie niszczyc bryki i oddawac ja do malowania na koniec sezonu.. Juz jestem w plecy bo za prostowanie i malowanie klapy bym mial zaczep nowy ...

Dołączona grafika

#28 minnie

minnie

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 7 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 14:51

A mnie ciekawi inna rzecz. Słyszałam, że w Unii Europejskiej jest zakaz wożenia rowerów na dachu, w Pl jeszcze nie ma takiego przepisu, ale ma wejść. Czy ktoś się orientuje jak wygląda ta sprawa? Przymierzam się do zakupu bagażnika i zamierzam też jeździć gdzieś poza granice, wolałabym się nie nadziać na umundurowanych ;)
Work It Harder Make It Better
Do It Faster Makes Us stronger

#29 minnie

minnie

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 7 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 20:43

No ale to dalej trzeba mieć hak... a co bez haka?

Wyszperałam na allegro bagażniki montowane do klapy (hak niepotrzebny), są z firmy Thule i sama przymierzam się do kupna, tu masz linki:

Thule ClipOn 9103 /9104
http://moto.allegro....lape_zamek.html
pasuje do typu hatchback i kombi

Fapa DATO
http://moto.allegro....ylka_free_.html
sedan i hatchback

PADOWA 2
http://moto.allegro....dowa_od_ss.html
wszystkie typy

Do tego pierwszego niestety trzeba dokupić ramkę na rejestrację bo może być niewidoczna (79zł), dlatego na razie nie potrafię podjąć decyzji bo mam kombika, chcę żeby tanio to wyszło i jeszcze żeby zmieścił 3 rowery..
Work It Harder Make It Better
Do It Faster Makes Us stronger

#30 skye_fun

skye_fun

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 50 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 08:41

Myślę o zakupie bagażnika dachowego - proszę o opinie doświadczonych kierowców który system jest wygodniejszy i pewniejszy: ten czy może jednak ten. Dzięki i pozdrawiam

#31 eyeless_es

eyeless_es

Dumny Forumowicz

• Members
  • 159 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 08:53

ten patent z mocowaniem roweru bez kola do belek na dachu przemawia do mnie najbardziej ... zreszta mam zamiar cos takiego kupic ....narazie urzywam zwyklych listw marki tesco i daja rade ... jednak problem z listwami zawsze jest tak sam bez wzgledu na cene i producenta ....jak sie ma 164cm wzrostu ( jak ja ) to se trzeba drzwi otworzyc i stanac na progu auta :)

co do mocowania na klapie/za klapa ....zawsze sie boje ze ktos mi sie z tylu w dupe wladuje ...auta mi nie szkoda ...ale roweru owszem ....ot taka fobia :)

#32 skye_fun

skye_fun

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 50 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 09:57

ten patent z mocowaniem roweru bez kola do belek na dachu przemawia do mnie najbardziej

Mnie też wydaje się dość solidny, chociaż ciężar nie jest bez znaczenia zważywszy ile moja żona jest w stanie upakować na urlopowy wyjazd .. :P

jednak problem z listwami zawsze jest tak sam bez wzgledu na cene i producenta ....jak sie ma 164cm wzrostu ( jak ja ) to se trzeba drzwi otworzyc i stanac na progu auta :)

He he, ja mam 175 i ten sam problem. Może ręce za krótkie ? :D

#33 irus

irus

Wtajemniczony

• Members
  • 1818 postów

Napisano 21 maj 2009 - 20:44

W tym roku czeka mnie dłuższa podróż z rowerem i nie chcę kisić się z nim wewnątrz auta. Wiadomo-bagaże, wnętrze auta się niszczy itp. Jeżdżę raczej szybko i dla własnego komfortu psychicznego wykluczyłem bagażniki na dach. Mam hak. Chciałem Thule z tego linku:
BAGAŻNIK ROWEROWY THULE RIDEON NA HAK NA 2 ROWERY (641245393) - Aukcje internetowe Allegro
Ale znalazłem ten:
BAGAZNIK ROWEROWY NA HAK PISA 2 (2 ROWERY) KRAKÓW (635799539) - Aukcje internetowe Allegro
i tu przemawia do mnie ramie do złapania ramy od góry...oraz oczywiście cena. Co myślicie? Do pokonania będę miał ponad 1000km. w jedną stronę, nie licząc podróży z Szwecji do Polski.

#34 dext3r

dext3r

Dumny Forumowicz

• Members
  • 157 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 10:01

Chcę kupić bagażnik (2 sztuki) na belki dachowe (Aero) i mam trzy typy:
Mont Blanc - Barracuda: http://www.allegro.p...?item=958282732
Giro II: http://www.allegro.p...?item=948839283
Thule Proride 591: http://www.allegro.p...?item=956173570

Czy ktoś ma któryś z tych bagażników i może się wypowiedzeć w co warto zainwestowac? Ewentualnie czy jest na rynku coś lepszego w tej cenie?
Mam też pytanie takie, bagażniki sa zabezpieczone kluczem, jak wygląda zostawienie auta z bagażnikiem na parkingu pod blokiem?? Czy bagażniki wogóle kradną??
Belki na dachu mam zabezpieczone kluczem (takim kształtowym gwiazdkowym, ale niby jest zabezpieczenie, śrubokrętem się tego nie odkręci).
Without evil there is no good so it must be good to be evil sometimes

#35 tadeklodz

tadeklodz

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 74 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 10:59

dext3r Wszystkie 3 bagażniki są b. dobre. Ja mam Thule i Mont Blanca z niższej półki bo gdy swoje kupowałem nie było tych modeli. Na swoje nie nażekam. ALE nie ryzykowałbym zostawiania pod blokiem samochodu z bagażnikami za 300 zł na noc. Niestety w Polsce złodziejstwo jest rozpowszechnione
  • dext3r lubi to

#36 Sol

Sol

Stały Bywalec

• Members
  • 504 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 13:08

Mam Barracudę trzeci sezon. IMO patent z rynną rządzi - ułatwia osadzanie roweru (po prostu wciskasz koło, rower stoi, a ty dopinasz resztę) i poprawia stabilność podczas jazdy.

Ramię jest ustawne i porządnie trzyma ramę. Rower w zasadzie się nie buja, a w każdym razie o wiele słabiej niż w budżetowych bagażnikach.

Wadą jest instrukcja. Jest tak nieczytelna, że ją wywaliłem i złożyłem wszystko na czuja. Drugą wadą jest brak zamka na kluczyk. Jest tylko plastikowy gwint z końcówką w kształcie gwiazdy, do którego masz komplet nibykluczyków - też z plastiku.

Z drugiej strony nie zostawiam roweru na bagażniku, więc ww. mi nie przeszkadza.

Kiedyś zabierałem bagażnik do domu po każdej jeździe, ale w końcu mi się znudziło i go zostawiłem. Nikt się nim nie interesował mimo, że samochód parkuję pod blokiem (Ochota). Ale tym się może nie sugeruj - równie dobrze mogą mi go właśnie zapieprzać ;).
  • dext3r lubi to

#37 dext3r

dext3r

Dumny Forumowicz

• Members
  • 157 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 14:25

Dzięki za info. Poczytałem jeszcze troche i kupiłem Thule Proride 591.
Najtańszy - wyrwałem za niecałe 600 zł za dwie sztuki i mam najbliżej do sklepu.
Fajna sprawa, że Thule ma zamykanie na belce zamykanie rowerów na ten sam klucz. Kupiłem komplet dwóch bagażników i wszystko w obu otwiera ten sam kluczyk.
Taki klucz plastikowy na "gwiazdkę" mam do belek :/ ale zwykłym śrubokrętem nikt go raczej nie otworzy :) (hope so).
Without evil there is no good so it must be good to be evil sometimes

#38 randy-rockstiff

randy-rockstiff

Co?

• Members
  • 1467 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 22:37

nie wiem, nie znam się na bagażnikach, ale polecam Ci deemaxy.
  • Britax lubi to
Nie znam się, to się wypowiem.

#39 Britax

Britax

Elita Forum

• Members
  • 2170 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 22:41

Nie kupuj bagażnika! Dozbieraj do deemaxów! Randy mówi, że warto!

#40 andrzej_s

andrzej_s

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 06:29

Witam, chciałbym polecić bagażnik REVOLV firmy SAGNER www.sagner.pl . Uzywam go już drugi sezon i jestem bardzo zadowolony. Jest to według mnie najlepszy bagażnik do transportu rowerów jaki jest na rynku. Znakomicie ułatwia zakładanie rowerów na dach i zapewnia ich bardzo stabilny transport .Platformy są wygodne jeśli chodzi o załadunek jednak z nimi samymi jest kłopot. Zajmują dużo miejsca i ciągle je trzeba zakładać i zdejmować no i gdzies przechowywać. Bagaznik Sagnera jest pod tym wzgledem 100 razy wygodniejszy.:)
Pozdrawiam. as

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych