Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Marzocchi 66VF2 2006

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 22:55

Skok 170mm
Amortyzacja: sprezyna
Tlumienie: olejowe
Rozmiar rury sterowej 1 1/8”
Golenie gorne 35mm alu.
Golenie dolne magnezowe
Os 20mm
Hamulec tarczowy
Waga : 2940g
Czas uzytkowania 3-4 miesiace
Cena: uzywany model 2006 270-300 USD w USA

Amortyzator marzocchi 66 VF2 2006 to amortyzator z rodzinny 66 , ktore wedlug mojej oceny sa jednymi z najlepszych amortyzatorow jednopolkowych na rynku.

Amortyzator powyzszy byl wykorzystywany w szerokim zakresie od jazdy typu Enduro, poprzez All Mountian az po Freeride i Down Hill. W kazdym terenie widelec wykazal sie bardzo wysoka kultura pracy, poczawszy od wybierania malych nierownosci poprzez polykanie szybko pokonywanych tras z duzymi kamieniami, skalami i korzeniami, az po zapewnienie wyjatkowej stabilnosci przy ladowaniu po skokach z dropow, polek czy stepdown. Jazda na tym amorze to prawdziwa przyjemnosc, pozwala na stabilne i bardzo pewne prowadzenie roweru w roznych warunkach terenowych, jest to zasluga bardzo wysokiej sztywnosci bocznej widelca i duzego zakresu regulacji, ktora pozwala przy generalnie prostej budowie zapewnic optymalne ustawienia, dostosowane do wagi rowerzysty jak i stylu i rodzaju jazdy. Amortyzator posiada powietrzne ustawienie naprezenia wstepnego, hydrauliczna i bardzo czula regulacje tlumienia powrotu i kompresji, przekrecenie pokretel o 2-3 obroty daje odczuwalna roznice w pracy widelca. Osobiscie mnie najbardziej ujela praca tego widelca na trasach DH, prowadzenie roweru bylo wrecz jak po sznurku, amortyzator zapewnial swietna stabilnosc i balans tak po skoku czy szybkim pokonaniu sekcji najezonych kamieniami i glazami.
Niestety pokonowyanie podjazdow z tym widelcem nie nalezy do latwych ale jest mozliwe, takze waga prawie 3kg jest dosc znaczna ale z punktu widzenia do czego amortyzator zostal stworzony i jakie ma przeznaczenie, dla mnie sa to sprawy drugorzedne.

Plusy:
Bardzo dobra sztywnosc boczna
Wysoka kultura pracy
Duzy zakres ustwien, pozwalajacy na idealne dopasowanie widelca do stylu i rodzaju jazdy
Prosta budowa i niezawodnosc
Minusy:
Waga , biorac pod uwage obecne amortyzatory z podobnej polki

Podsumowujac amortyzator godny polecenia dla tych co chca lub uprawiaja tzw. grawitacyjne odmiany kolarstwa , glownie FR, DH, AM o bardzo wysokiej kulturze pracy, wytrzymalosci i niezawodnosci.
Za wszystkie niedociagniecia w recezji przepraszam, ale to moja pierwsza, oczywiscie za wzor sluzyly recezje Boo.

Załączone pliki

• Załączony plik  66 1.jpg   103,14 KB   212 Ilość pobrań

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8453 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 23:00

No to teraz Wojtek zrób recki innych super sprzętów w twoim rowerze:)

u1549y2014v4.gif

#3 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 23:11

Pawel nastepna to bedzie recezja Prestona w calosci, ale musze jeszcze pojezdzic na nim.

#4 Paweł_S

Paweł_S

Wtajemniczony

• Members
  • 1464 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:15

Wojtku, było po prostu napisać "Tej poezji nie da się słowami opisać";)

A tak na poważnie to czyta się tą recenzję tak jak artykuł np. Bikeboardu:)
"W życiu warto jest robić coś ciekawego."

#5 Granats

Granats

Wtajemniczony

• Members
  • 1836 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:22

Kupi mi ktoś taki na dzien chłopaka?? (btw wszystkiego najlepszego panowie) :D albo na urodziny ... hehe, ciekawie napisana recenzja, CIEKAWEGO sprzętu ;]

#6 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 03:03

Po jezdzie w Colorado wiem, ze 66 VF2 2006 nie jest do konca super, brakuje regulacji kompresji wysokich i niskich predkosci. Polcam kazdy amortyzator firm fox, marzocchi, manitou wlasnie z regulacja kompresji niskich i wysokich predkosci, ci co pociskaja wiedza o co chodzi,

#7 rock360

rock360

Dumny Forumowicz

• Members
  • 425 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 09:01

hehe, a planujesz zmienić na foxa ponoć :)
Czy wiesz że 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już na to za późno.:P

#8 luke_

luke_

Stały Bywalec

• Members
  • 785 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 18:48

Po jezdzie w Colorado wiem, ze 66 VF2 2006 nie jest do konca super, brakuje regulacji kompresji wysokich i niskich predkosci. Polcam kazdy amortyzator firm fox, marzocchi, manitou wlasnie z regulacja kompresji niskich i wysokich predkosci, ci co pociskaja wiedza o co chodzi,

Hm... Polecasz wszystkie Marzocchi?
A co powiesz o seri 55 rocznik od 2009 w górę?
Podobno poprawiono wadę pierwszej serii z 2008 roku, a amor wygląda naprawdę ciekawie, chociaż mu się przytyło :)

#9 moretti

moretti

Wtajemniczony

• Members
  • 1754 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 20:20

Luke to bylo ogolne stwierdzenie, posiadanie w amortyzatorze egulacji dwoch kompresji, bardzo pomaga w jego wlasciwym ustawieniu. Co do 55-tek to nie polecam rocznika 2008, sam mialem i po 4 miesiacach siadl tlumik TST2. Nie wiem jak jest z rocznikiem 2009. Teraz mialem okazje jezdzic na marzocchi ale 888RCV 2010 i jego praca zaskoczyla mnie super pozytywnie, naprawde amor dzialal jak nalezy. Trudno mi powiedziec cos o wytrzymalosci, bo mialem ten amortyzator w rowerze DEMO przez dwa dni.

#10 grindz0ne

grindz0ne

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 47 postów

Napisano 21 luty 2013 - 10:17

Witam ! Czy to nie jest błąd w opisie 150mm skoku ?? http://allegro.pl/ma...3046283988.html Taki skok raczej miały Bomberki 55 ?? Szukam mocnego amora do wagi 3kg maks. Miałem w poprzedniej ramie 120mm Sektora RL 150mm teraz chciałbym do nowej 165mm skoku wrzucić Marcoka 170mm-180mm skoku. Poszperałem na necie i aukcjach obecnie tylko jeden mi wpadł w oko...do budżetu który chce przeznaczyć.
http://allegro.pl/ma...3037129492.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych