Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Herbata zdrowsza niż butelkowana woda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 PIRAT

PIRAT

Administrator BikeForum.pl

• Administrators
  • 622 postów

Napisano 26 sierpień 2006 - 10:01

Wypijanie trzech lub więcej filiżanek herbaty dziennie jest równie dobre jak picie wody, a nawet lepsze - informuje "European Journal of Clinical Nutrition".

Spożycie herbaty spada. Zastępujemy ją napojami i wodą z butelki. Tymczasem naukowcy z Kings College w Londynie twierdzą, że wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu, herbata wcale nie odwadnia organizmu, a przy tym zawarte w niej flawonoidy chronią przed chorobami serca i niektórymi nowotworami.

Zespół dr Carrie Ruxton z Kings College przeanalizował dostępne prace na temat zdrowotnych efektów picia herbaty. Okazało się, że trzy - cztery filiżanki tego napoju dziennie znacznie zmniejszają ryzyko zawału serca. Herbata chroni również przed powstawaniem płytki nazębnej i próchnicą oraz wzmacnia kości. Mniej udokumentowane jest działanie przeciwnowotworowe herbaty.

Tak czy inaczej, zdaniem dr Ruxton, herbata jest znacząco lepsza od wody. Nie tylko uzupełnia płyny, ale także - dzięki przeciwutleniaczom - chroni nasz organizm, zaś domieszka fluoru wzmacnia zęby.

A minusy? Herbata pogarsza wchłanianie żelaza, zatem osoby z anemią nie powinny jej pić w porze posiłków.

#2 Evil

Evil

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 18 postów

Napisano 18 luty 2007 - 20:29

Picie herbaty jest zdrowe, ponieważ wode trzeba przegotować i te świnstwa giną, a w wodzie np.w butelce nie wiadomo co siedzi. Sam preferuje wode w butece nic nie trzeba robić tylko wskoczyć do sklepu i gotwe.

#3 wluczega

wluczega

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 29 postów

Napisano 20 luty 2007 - 00:30

Przewaznie stosowalem sie do picia tylko izotonikow,ale chyba przejdena cherbate;)
Ostatnio zreszta serducho cos dziwnie bije:(

#4 Boo

Boo

Wtajemniczony

• Members
  • 1770 postów

Napisano 05 maj 2007 - 15:23

Jasne, herbata jest zdrowa, zwłaszcza zielona, ale należy wspomnieć o jednej wadzie: u wielu osób kanaliki nerkowe są bardzo podatne na zawarte w niej substancje, co doprowadzić może do paradoksalnej sytuacji: po wypiciu litra herbaty można w ciągu 2-3 h "wysiusiać" 1200 ml :P Więc podczas dłuższych wycieczek lepiej uważać...

#5 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 05 maj 2007 - 16:44

I tak wpływ herbaty na zdrowie jest zbadany tylko w znikomym procencie i teoretycznie nie wiadomo, czy jest dobra, czy zła.Jak chemik ma adekwatny nick, to może potwierdzić.

#6 Arnoldzik

Arnoldzik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 141 postów

Napisano 05 maj 2007 - 19:09

Dziś szkodzi jutro pomaga, siedzą goście i wymyślaja coś niewiadomo dlaczego .... niedługo pojawi sie info ,że papierosy pomagaja bo uodparniają płuca na coraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Co jest lepsze woda czy herbata? Na razie sie z tego serdecznie śmieje....
Arnoldzik

#7 Sebastian

Sebastian

Dumny Forumowicz

• Members
  • 246 postów

Napisano 06 maj 2007 - 16:25

Być może naukowcy mają rację, ale ile było tego typu "zbawiennych" nowinek... Nie podważam ich naukowego autorytetu, ale myślę że co za dużo to nie zdrowo. Według mnie wszystko jest dobre pod warunkiem odpowiedniem ilości. Przykładem może być wszędlobylska czekolada... która fakt faktem jest pośrednią przyczyną otyłości, lecz gorzka czekolada jest doskonałym źródłem magnezu (polecam w czasie intesywnej pracy umtsłowej) no i poprawia humor (udowodnione naukowo).

Tak czy inaczej tego typu informacje traktowałbym z przymróżeniem oka, choć osobiscie piję średnio dwie herbaty w ciągu dnia.

Pozdrawiam.

#8 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 07 maj 2007 - 16:10

Naukowcy mają rację, odkrywając coś dobrego w herbacie i ogłaszając to.
Racji nie mają zaś ci, którzy słysząc to twierdzą, że herbata jest superzdrowa.
Tego nie wiadomo, bo całkowicie nie jest zbadana.
Ci sami lub inni naukowcy mogą odkryć jej szkodliwy wpływ i nie należy po kilku latach intensywnego picia herbaty mieć do nich żalu, tylko do tego, który nawoływał do jej picia najwspanialszymi epitetami herbatę obdarzając.

#9 Boo

Boo

Wtajemniczony

• Members
  • 1770 postów

Napisano 07 maj 2007 - 18:10

Jak dotąd udało się wykazać, że osoby pijące 2-3 filiżanki herbaty dzienie znacznie rzadziej cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego i na nowotwory złośliwe. Z drugiej strony, zgodnie z zasadą "wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną" nadmierne jej spożycie (lub niewłaściwe przyrządzanie) może prowadzić do utrwalonego nadciśnienia, a u osób z zaburzeniami przewodnictwa sercowego do nasilenia arytmii. I jak tu być mądrym :P

#10 davidx

davidx

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 5 postów

Napisano 10 maj 2007 - 16:09

Dziś szkodzi jutro pomaga, siedzą goście i wymyślaja coś niewiadomo dlaczego .... niedługo pojawi sie info ,że papierosy pomagaja bo uodparniają płuca na coraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Co jest lepsze woda czy herbata? Na razie sie z tego serdecznie śmieje....

Masz po czesci racje ; ) Nie wiem czy wiecie ale przy zatrzymaniu akcji serca osoba niepalaca ma jakies 4 minuty zycia jesli oddech nie zostanie przywrocony inaczej komorki mozgowe umieraja a nalogowy palacz ma tak juz 'zadymiony mozg' ze zaczal sie juz po czesci uodparniac na nikotyne i moze wytrzymac nawet okolo 7 min bez tlenu : )

A co do tej herbaty i wszystkiego innego to wg. mnie co za duzo to nie zdrowo : D mysle ze woda itak jest lepsza niz herbata

#11 JacekJRM

JacekJRM

Dumny Forumowicz

• Members
  • 118 postów

Napisano 12 maj 2007 - 09:07

Na tym polega życie naukowców na politechnikach, że muszą wypuścić publikację, żeby ich nie wylali. Mnie cherbata usypia, mimo że zawiera środki pobudzające niby. Piję bez cukru.

#12 czaro

czaro

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 10 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 14:38

a ja polecam zieloną herbatę. Tylko bez cukru !!! Zdrowo, orzeźwiająco i inaczej... Moja niunia mi raz zaparzyła i tak już zostało... :)

#13 Kolarka

Kolarka

Dumny Forumowicz

• Members
  • 208 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 19:08

herbata... no dobra jest dlamnie tylko do kanapek.... poniewaz "dzisiejsze" herbaty posiadaja utleniacze , kofeine i wielke innych ... hmm dobra herbata to taka jak w chinach pakujesz 2 listki herbaty i zaparzasz ^^ ale np jakbym mial wziasc herbate do bidonu i jechac to nie.... tak do jedzenia to smaczna i wogule ; ]

#14 Kolarka

Kolarka

Dumny Forumowicz

• Members
  • 208 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 19:14

Masz po czesci racje ; ) Nie wiem czy wiecie ale przy zatrzymaniu akcji serca osoba niepalaca ma jakies 4 minuty zycia jesli oddech nie zostanie przywrocony inaczej komorki mozgowe umieraja a nalogowy palacz ma tak juz 'zadymiony mozg' ze zaczal sie juz po czesci uodparniac na nikotyne i moze wytrzymac nawet okolo 7 min bez tlenu : )

A co do tej herbaty i wszystkiego innego to wg. mnie co za duzo to nie zdrowo : D mysle ze woda itak jest lepsza niz herbata

a widzisz! ja sie z toba nigdy nie zgodze! w sprawie tych fajek poniewaz jestem biernym palaczem poniewaz moi rodzice pala ;/ i np jak siedze w aucie bo z tata gdzies jade i pali przy mnie to zatykaja mi sie sluzuwki i wogule.... kondycje po tem mam kiepska ciezko mi wziasc duzy oddech dlawie sie.... to napewno nie swiadczy o tym ze przetrzymam dluzej bez tlenu niz tamten ktory nie wdycha tego dymu a pozatym co mi z tego ze przetrzymam 7 minut jak papierosy skracaja okropnie zycie... moj wujek zmarl na pluca w wieku 50 lat mam prawie wszystkie platy plucne zniszczone zdziurawione... no i sie nie zgodze z tym ze papierosy sa dobre

#15 Tofik

Tofik

Dumny Forumowicz

• Members
  • 155 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 09:59

kiedys brałem herbatke gdy jeździłem na rowerze,ale w razie co głupio przemywac osprzęt zabłocony herbatą ......wiec przeszłem na mineralke...

#16 Matti

Matti

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 10 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 14:42

Wątpie w to używka jaką jest teina czyli kofeina niezbyt jest korzystna.

Jeśli juz to zieloną ma niesamowite właściwiości klecznicze i zdrowotne.Ale z czarną to powiedziałbym:NIE :)

#17 Boo

Boo

Wtajemniczony

• Members
  • 1770 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 16:05

Wątpie w to używka jaką jest teina czyli kofeina niezbyt jest korzystna.

Jeśli juz to zieloną ma niesamowite właściwiości klecznicze i zdrowotne.Ale z czarną to powiedziałbym:NIE

Teina nie jest zła - ale tylko w rozsądnych ilościach. Poza tym prozdrowotne właściwości herbat są związane z innymi składnikami (polifenole, antyoksydanty itd.)

A herbata zielona i czarna... to dokładnie ta sama roślina :) Po prostu liście herbaty zielonej nie są poddawane procesom wędzenia/fermentacji itp. Z tego powodu zielona jest zdrowsza, ale czarna - choć mniej - też ;)

Dwie - trzy filiżanki lekkiej, wysokojakościowej herbaty zielonej dziennie mogą zdziałać zdrowotne cuda :D
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą że ją znaleźli" T. Pratchett

#18 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 19:15

A moja baba z bioli ( stara jędza :D ) mówiła ,że woda jest najzdrowsza bo wszystko przeczyszcza czy coś tam ;p .

#19 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8453 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 23:13

hehe ja pije 2 litry herbaty dziennie i jakos zyje:p A z tym ze herbata usypia sie nie zgodze po częsci.Herbata usypia jezeli jest zbyt długo parzona jezeli jest te kilka minut to pobudza.Teina ma prawie identyczny skład chemiczny co kofeina, a kofeina wiadomo co robi:) ale to nie forum o herbacie:D ja biore do bidonu mieszanke: sok z cukrem (czasem miodem) a do kieszeni snickersa i na tym jeżdze.
  • Nitro 89 lubi to

#20 Matti

Matti

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 10 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:15

2 litry....

nie czujesz szybszego bicia serca czasami? lekkiego poddenerwowania ? nerwowości?

Dalej: czarna a zielona to ogromna różnica .Mówisz zę jest różnica zę czarna bardziej/Ale tak samo jest różnica pomiędzy piersią z kurczaka lekko podsmażoną a spaloną na wegiel :).

W zielonej herbacie masz ogromnie mocne utlenicze.Jest jeden ECG który jest 25xrazy mocniejszy od witaminy E zwanej witaminą młodości własnie przez swoje właściwości świetne przeciwutleniające. I jest 100x mocniejszy od witaminy C też silnego antyoksydanta!!

Móei wam jeśli pijecie już herbate to strzelcie sobie zieloną zamiast czarnej .to przynajmniej 10x lepiej.

Polecam serdecznie!! Mam w kliku książkach o niej dużo ale musiałbym przeppisywać wiec uwierzcie mi na slowo!

Zielona herbata przeczyszcza tez nerki 3x lepiej niz piwo!!!!!!!!!!!!

Wiedzieliscie? Czarna w tym aspekcie takiego udziału nie ma a kawa podobnie jak piwo to robi.

Wiec warto? WARTO!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych