Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[AMORTYZATOR] Manitou Black comp TCP lockout 2006

2006 black comp lockout manitou tcp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 10:29

Witam. Krotka recenzja amortyzatora Manitou Black comp TPC lockout 2006.

Amortyzator kupiłem jako uzywany, rzekomo mial przejechane 600-700 km, posiada delikatne luzy nie wplywajace na jakosc pracy.

Jest on przeznaczony raczej dla cieższych riderów, waze 65 kg i mam go ustawionego tak aby był najmiększy, lecz nadal jest troszke za twardy. Co prawda "za twardy" jest to okreslenie wzglednie, do ostrego XC jak najbardziej ono pasuje, ale do asfaltu ma sie znikomo bo na tego typu nawierzchnie jest idealny, pod górke nie pompuje a dziury i inne niepodzianki na naszych polskich drogach wyłapuje wyśmienicie. Nie mniej jednak na zwykłym gorskim terenie gdzie nie ma pelno kocich łbów i korzeni możemy byc z niego w 100% zadowoleni.

Według mnie optymalna waga rowerzysty do tego amortyzatora to minimum 70 kg, lecz nawet przy moch 65kg pracuje on całym skokiem, dobić sie go nie da gdyz przy koncu mocno sie utwardza. Pare skoków zaliczyłem - do tego typu jazdy jest swietny :)

Regulacja twardosci DZIALA, i to dosc dobrze, nie jest to co jest w RST :P. Blokadę skoku mozna wielce chwalić gdyż skutecznie utwardza amortyzator a przy nagłym wpadnieciu np. w dziure na drodze amor ugnie sie 1-2 cm, oszczedzamy materiał i panowania nad kierownica nie stracimy. Zastrzeżenia mam do manetki blokady skoku ktora lekko sie zacina przy odblokowywaniu-o ile blokować sie da bez problemu, to po odblokowaniu musimy ciężar ciała przenieś na przód i ugiać amortyzator. Wtedy sie na dobre odblokowywuje.

Jezeli chodzi o estetyke to amortyzator jest poprostu piękny :) golenie 30m(szkoda ze nie 32 jak w RS), gorne i dolne w kolorze czarnym, a blokada skoku w kolorze różowo-wisniowim jest dopełnieniem swietnego efektu wizualnego :) oraz to co najpiekniejsze - chlupot oleju przy uginaniu :D ojjjjj super dzwięk.

EDIT - chcialem dodac ze moim poprzednim amortyzatorem byl RST capa t7 75mm. W porównaniu do Manitou Black, RST jest prawdziwym, prawdziwym dnem. Miedzy tymi amortyzatorami wystepuje WIELKA JAK PUSTYNIA SAHARA czeluść.

http://www.bikeforum...70&d=1243028755

EDIT 2012 :) patrząc po prawie 4 latach na moją recke stwierdzilem, że trzeba ją troche wzbogacic bo marna jest

Przejechane kolejne kilometry nie wykazaly ZADNYCH wad, ten amor jest pancerny a do tego przyjemnie sztywny. Luzy które były na początku juz dawno temu okazały się luzami na sterach.
Przez lat 5 miał zrobiony jeden pełny przegląd (po 3 latach) który nie wykazał praktycznie zadnego zużycia, nowe uszczelki, nowa linka lockout'a bo sie zacinał, wymiana oleju i tyle! Golenie nadal czarne, nie ma mowy o schodzeniu lakieru. Wczesniej porównywalem prace tego widelca do Tory, teraz gdy mam za soba troche ostrzejszej jazdy widze że był to błąd, gdyż ma on inne przeznaczenie-moze i nie wybiera w XC każdego kamyczka ale za to do lekkiego latania jest jak znalazł, wycofuje to co powiedzialem jezeli chodzi o wage ridera-pod moimi 65kg jest dla mnie idealny, a mam go skreconego prawie na "najmięcej" :P takze mysle ze da rade i po 60kg i 80kg jeźdźcem. Szkoda tylko ze ma 100mm bo jak bd chcial rozbudować rower do enduro (moze za rok, moze za dwa...) to bede musial go zmienic na jakiegos 120-130mm, ale zapewne sprzedam go w ręce w których posłuży kolejne 5 lat.

Użytkownik grochu edytował ten post 28 sierpień 2014 - 11:49

każdy inny - wszyscy równi

#2 Jack Rzeznik

Jack Rzeznik

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 10:37

Jest on przeznaczony raczej dla cieższych riderów, waze 65 kg i mam go ustawionego tak aby był najmiększy, lecz nadal jest troszke za twardy.

Hum, jezdzilem na tym amorku i nie wiem czemu za twardy, waze 60kg i jak dla mnie chodzil idealnie

#3 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 10:49

może mamy inne wymagania :P jezdzilem na Torze 302 od kumpla która mozna dokladnie podpasowac pod swoja wage ladujac mniejsze lub wieksze cisnienie powietrza. Wiec moj punkt odniesienia to Tora :) pozatym moze miales inna odmiane, bo jest z 5 odmian Black'ow od Manitou.

Użytkownik grochu edytował ten post 13 sierpień 2008 - 12:08

#4 Autsajder

Autsajder

Wtajemniczony

• Members
  • 1189 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 12:07

Muszę powiedzieć, że mam dokładnie ten sam problem z manetką w moim RS Tora 318 Solo Air. Gdy się zablokuje i dłużej pojeździ na zablokowanym, to później nie do końca się odblokowywuje i muszę tak jakby podnieść przednie koło, aby pozbyć się naprężenia wstępnego i wtedy manetka ustawia się w odpowiedniej pozycji.

Kamil gratulacje zakupu ;]
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. :rolleyes:

#5 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 12:23

Muszę powiedzieć, że mam dokładnie ten sam problem z manetką w moim RS Tora 318 Solo Air. Gdy się zablokuje i dłużej pojeździ na zablokowanym, to później nie do końca się odblokowywuje i muszę tak jakby podnieść przednie koło, aby pozbyć się naprężenia wstępnego i wtedy manetka ustawia się w odpowiedniej pozycji.

Kamil gratulacje zakupu ;]

no to cos podobnego, ja raczej musze go dobić zeby sie odblokowalo :P

ps. dzięki :) ale miejmy nadzieje ze za rok lub dwa jak fundusze pozwola to sobie sprawie Rebe :P

#6 kiperr

kiperr

Dumny Forumowicz

• Members
  • 346 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 00:40

Gratulacje amorka :)
Ha,dobrze,że wspomniałeś o mojej Torze - czas by zrobić jej recke :)
max dst - 223.4km vmax-74.5km/h www.kiperr.bikestats.pl

#7 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 12:54

up :)

#8 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1433 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 13:31

A możesz podać cenę, za którą go dorwałeś ?
Gt Avalanche 3.0 prowokacje
Dołączona grafika
GG: 9096807 afery

#9 grochu

grochu

Wtajemniczony

• Members
  • 1014 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 17:15

A możesz podać cenę, za którą go dorwałeś ?

o kule bele, panie, zebym ja to pamietał :) miał rok.... i dalem 400zł ? ale glowy nie daje

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 2006, black, comp, lockout, manitou, tcp

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych