Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Indeksacja - to to samo?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wedrowca

Wedrowca

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 16:48

Cześć.

Słuchajcie, czy indeks jest zawsze ten sam? Chodzi mi o to, czy wymieniając np. manetki z jakichs indeksowanych na inne z indeksem (np. inny producent manetek, inny producent przerzutki), to wszystko będzie działać, czy tez co producent to inny indeks, czyli: wymiana manetek = wymiana kasety + wymiana przerzutek etc. To jest jakoś znormalizowane w ramach całości istniejącego oprzyrządowania, czy "każdy sobie rzepkę skrobie" a ty wywalaj kasę :cool:

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8174 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 19:57

Producenci powinni indeksować swoje manetki zgodnie z normami shimano.
Niestety w tanich manetkach (gilong, falcon itd)... nie ma mowy o jako takim indeksie. Producenci nie bawią się w produkcję zapadek z określonym przeskokiem bo nie stać ich na to.
Przeskok w manetce powinien odpowiadać odległości pomiędzy zębatkami tylnymi. Dlatego tez manetki na 8 czy 9 nie będą chciały za bardzo działać z 7 i 6 bo mają inny rozstaw przesunięć.
Sram ma inne indeksowanie ale niektóre manetki Srama są kompatybilne z Shimano.
Dla tylnej przerzutki nie ma znaczenia czy ciągniesz za linkę reką czy manetką. Manetka ma tylko zatrzymywać linkę w określonym momencie.

Zawsze można mieć nieindeksowane i jechać na wyczucie:D (ja tak miałem kiedyś i nie było wcale źle)

Użytkownik kundello edytował ten post 04 sierpień 2008 - 20:01

• Wedrowca i kiperr lubią to
Dołączona grafikareBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

#3 Wedrowca

Wedrowca

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 20:11

Pięknie dziekuję. O taką odpowiedź mi chodziło :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych