Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ścieżki w Wawie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 tmtomo

tmtomo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 24 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 21:15

mam propozycje opisujmy tu scieżki w naszym mieście, gdzie są najlepsze, gdzie wogóle nie da sie jeżdzić itp.
Ja właśnie ostanio odkryłem jeden z najlepszych moim zdaniem fragmentów w mieście.Odcinek Bitwy Warszawskiej od Grójeckiej prawie do ronda zesłańców ( w tym kierunku po lewej stronie jezdni ).Fakt że jest to bardzo krótki odcinek i niezbyt atrakcyjna okolica, to muszę przyznać ,że jestem pod wrażeniem. Trzeba przyznać że został tam wykonany kawał dobrej roboty:dobry asfalt (nie jakieś kostki), bardzo równa i brak jakichkolwiek krawężników tak że nie czujesz że przejeżdżałeś przez ulicę.
Oby więcej takich ścieżek!!!

#2 Sol

Sol

Stały Bywalec

• Members
  • 504 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 22:06

Faktycznie, jest chyba najlepsza na Ochocie, chociaż trochę za często widać na niej pieszych. W tamtych okolicach raczej trudno z czystym sumieniem coś polecić, mimo że ścieżek trochę jest. Np. ta wzdłuż Jerozolimskich ma ten feler, że jest, no właśnie, przy Jerozolimskich. Czyli zero widoków i doznań, chyba że ktoś uwielbia patrzeć na TIRy i oddychać spalinami. Ta wzdłuż trasy Toruńskiej podobnie.

Z wypadów na górkę Szczęśliwicką często wracam Włodarzewską do Grójeckiej. Stamtąd jest fajna ścieżka do skrzyżowania z Bitwy.
I to chyba wszystko w tej części Wwy, chociaż mam nadzieję, że jestem w błędzie i ktoś mnie z niego wyprowadzi;).

#3 lukas_cox

lukas_cox

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 27 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:15

ja tam do pracy z ursynowa na nowy swiat jade prawie caly czas (odcinek usrysnow az do ulicy dolnej) sciezka rowerowa...spory kawalek to asfaltowa droga, a sporo jest tez (niestety) kostki...minusem jest to, ze sporo ludzi lazi piechotka po tych sciezkach...ale co tam. przy dolnej jest bardzo fajnie pomyslany wjazd na ulice normalna, sciezka konczy sie i przez pewien czas jedzie sie pulawka, wydzielonym pasem, aby potem dolaczyc normalnie do ruchu...bardzo dobrze przemyslane polaczenie..natomiast wkurzajace sa przy przejsciach dla pieszych wysokie krawezniki....ale co tam... sporo tej sciezki jest i to sie chwiali..jakby powstala jeszc ze taka w strone piaseczna, to juz w ogole byloby super!

#4 tmtomo

tmtomo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 24 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:39

No juz od kilku osób słyszałem o tej ścieżce przy puławskiej, musze ją w końcu sprawdzić :)
Moze w końcu jak będą robić ścieżki to juz nie bedą kłaśc kostki bo po jakimś czasie nie da się po tym jeździć :mad:

#5 Bikorexia

Bikorexia

Stały Bywalec

• Members
  • 547 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 20:11

Asfaltowa ścieżka to same zalety. Kostkę usprawiedliwają (wg mnie) tylko dwie opcje:
- łatwość demontaży podczas robót drogowych
- co do drugiej to waham się pomiędzy łapówkarstwem lub głupotą

#6 tmtomo

tmtomo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 24 postów

Napisano 29 lipiec 2008 - 15:18

ten pierwszy powód jest raczej bez sensu, bo rzadko gdzie udaje im się ją z powrotem ułożyc tak jak trzeba!!
Natomiast pozostałe dwie kwestie napewno tymi powodami są :D

#7 tomasso

tomasso

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 21:48

A dla mnie najlepsza ścieżka to ta biegnąca wzdłuż wybrzeża gdyńskiego od strony Wisły w kierunku Łomianek. Nawierzchnia asfaltowa i w miarę równa, choć niekiedy zdarzają się pęknięcia powodowane przeż korzenie drzew. Jeżdże nią często w kierunku lasku bielańskiego i parku młocińskiego.

#8 arczi

arczi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 218 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 22:00

Masochista ;)
Jeżdżę tamtędy tylko kiedy muszę i staram się nie zaglądać tam w weekendy. W sezonie tłumy tam jak diabli. Jeżdżą sobie często jakieś niedzielne Andrzeje i Zdzisie całą szerokością tempem żółwia. A i ludzie lubią sobie po niej spacerować blokując bikerów. Choć z drugiej mańki... lubię sobie przejeżdżać im prawie po stopach. W celu edukacji rzecz jasna hehe

#9 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2128 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 23:07

Ja jeżdżę codziennie do pracy z dworca Ochota na sam skraj Górczewskiej(na końcu Wawy) i codziennie jadę pod tunelem pod torami w stronę Połczyńskiej, przez pierwsze parę dni próbowałem jeździć chodnikiem, ale w związku ze ściekami na nim jest to niemożliwę i daję po dziurach asfaltem po nim i muszę się ścigać z samochodami..... za to dalej jest już fajny odcinek przy stacji asfaltowej ścieżki, niestety kierowcy czasem na pełnym gazie wjeżdżają na stację benzynową i jeszcze trąbią, na pełnym miałem na myśli jakieś 40 km/h.

Przygotowanie do matury z informatyki. egzaminów oraz realizacja projektów w Javie i C#.
Specjalizacja: ASP.NET-MVC 5

#10 bikergonia

bikergonia

Dumny Forumowicz

• Members
  • 327 postów

Napisano 22 sierpień 2009 - 15:32

arczi ja do tej ścieżki mam takie samo podejście co Ty
GTRider's
SPECRider's

#11 tomasso

tomasso

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 19:30

Arczi jeśli w tygodniu pojedziesz tą ścieżką to tam naprawdę trudno kogoś spotkać. Ostatnio tam jechałem w sobotę około południa od centrum do Łomianek i może minąłem ze dwóch rowerzystów no i oczywiście robotników którzy rozkopali fragment trasy za laskiem bielańskim, tak więc przejazd tamtędy teraz będzie utrudniony.

#12 arczi

arczi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 218 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 22:08

No nie wątpię.
Co nie zmienia faktu, że to taka warszawska trendy rowerostrada.

#13 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2128 postów

Napisano 18 październik 2009 - 13:55

OT, kto jest z ursusa i chce dziś iść na rower?

Przygotowanie do matury z informatyki. egzaminów oraz realizacja projektów w Javie i C#.

#14 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2128 postów

Napisano 31 październik 2009 - 15:14

nie ma? No to nie.

#15 bikergonia

bikergonia

Dumny Forumowicz

• Members
  • 327 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 19:42

Duke48 dobrze wiesz że z Ursusa na Bemowo to rzut beretem więc kiedy?
GTRider's
SPECRider's

#16 malwina

malwina

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 19 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 07:42

Widziałam mapę Rowerowa Warszawa [URL="http://bosfor.pl/235,40551,mapa_Rowerowa_Warszawa_WD.html"] Czy ktoś taką posiada, czy tam rzeczywiście są ścieżki zaznaczone? Czy warto ja kupić?

#17 trek820

trek820

Dumny Forumowicz

• Members
  • 144 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 10:10

Witak Malwinko.
To taka mini mapa,ale może się przydać.
Tu mała fotka.Pozdrawiam

Załączone pliki

• Załączony plik  mapa.2.jpg   178,19 KB   31 Ilość pobrań

Świat nie jest doskonały-więc nie oglądaj się za siebie bo Ci los od przodu przyj...

u4535y2015v4.gif

#18 Wędrowiec

Wędrowiec

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 84 postów

Napisano 15 maj 2010 - 00:31

Hej

Nową rewelacyjną ścieżkę pociągnęli w tym roku z Olszynki Grochowskiej (ul. Szaserów) do wysokości ulicy Marsa, asfalt miodzio ok 1,8 km

#19 adm

adm

Dumny Forumowicz

• Members
  • 480 postów

Napisano 15 maj 2010 - 09:00

Na stronie ZDM jest całkiem dobra mapa ścieżek rowerowych:
http://www.zdm.waw.p...drogach zdm.pdf
  • Domi_nika lubi to

This signature is UNDER CONSTRUCTION

#20 bobiik

bobiik

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 49 postów

Napisano 15 maj 2010 - 10:05

Hej

Nową rewelacyjną ścieżkę pociągnęli w tym roku z Olszynki Grochowskiej (ul. Szaserów) do wysokości ulicy Marsa, asfalt miodzio ok 1,8 km

To niedaleko mnie(-: Tyle ze rzadko jezdze w strone marsa)-:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych