Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

MET Crackerjack II

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qlu

Qlu

Wtajemniczony

• Members
  • 1007 postów

Napisano 08 czerwiec 2008 - 10:58

MET CRACKERJACK II

Dołączona grafikaDołączona grafika

Cena: 159zł
Strona producenta (produktu): http://www.met-helme....jsp?idrub=5759

Młodzieżowy, jeden z najtańszych w ofercie kask METa :) za 159zł dostajemy technologię in-molding i co najważniejsze produkt MADE IN ITALY :)

Wygląd

Włosi, znani ze świetnych stylistów, i tym razem nie zawiedli - skorupka wygląda rewelacyjnie :) w pełnym słońcu połyskuje na wszelkie strony (mój kolorek srebrno-perłowo-biały ;)) budząc podziw w oczach napotkanych niewiast i wyciskając najcięższe przekleństwa z ust leniuchujących przed domami starszych pań :D. Całość troszeczkę psuje leciutko odstający na bokach daszek, choć jest to zauważalne tylko z bardzo małej odległości (2-3mm odchyłu :);)

Wygoda

Źle nie jest - jest dobrze :) Kask jest leciutki, praktycznie nie czuć go na głowie (230g). Można go IDEALNIE dopasować do głowy (największy jego + - safe-t-twist, idealne rozwiązanie). Ładnie przylega do głowy, choć jest szerszy od produktów Giro czy Bell. Jedyna jego poważna wada to to, że kosztem wentylacji "czubek" kasku ostał się w postaci 2 wąskich pasów tworzywa, które przy mocniejszym uderzeniu pięścią (nie dawać "testować" kolegom :D) daje o sobie znać pobudzając receptory bólu...

Wentylacja

Skoro jesteśmy przy wentylacji - cudów nie ma - to tylko 14 otworów. mamy jeden "tunel" gdzie powietrze wpada przodem a wypada tyłem skutecznie schładzając naszą łepetynę ;) można się spocić ale z tego co słyszę jest to norma w tym przedziale cenowym.

Podsumowanie

Porządny, wygodny, tani i piękny kask :) Czego chcieć więcej?

(skala od 1 do 10)

Wygląd - 9
Poziom wykonania - 9
Wygoda - 8
Wentylacja - 7

pozdrawiam :)

#2 Paweł_S

Paweł_S

Wtajemniczony

• Members
  • 1464 postów

Napisano 08 czerwiec 2008 - 11:18

Im więcej widzę kasków z "tańszyego"przedziału cenowego tym bardziej żałuję że nie dołożyłem 50 zł i nie kupiłem Lazera/Met'a:/
"W życiu warto jest robić coś ciekawego."

#3 krasek

krasek

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 72 postów

Napisano 08 czerwiec 2008 - 13:08

Ja mam MET Falco i też jestem z niego bardzo zadowolony. Po 12 godzinach noszenia go na głowie, można spokojnie stwierdzić że następne 12 h to by była czysta przyjemność:)

#4 ELMER

ELMER

Stały Bywalec

• Members
  • 740 postów

Napisano 27 luty 2009 - 16:14

Moja narzeczona ma taki biały w różowe kwiatki. Na wygode nie narzeka, czasem tylko na to, że troche ciepło się robi. Ale jest na to sposób - jeździć w zimie :D
Życie jest krótkie. Uśmiechaj się póki masz zęby.BigRing2

#5 Autsajder

Autsajder

Wtajemniczony

• Members
  • 1189 postów

Napisano 27 luty 2009 - 18:24

Im więcej widzę kasków z "tańszyego"przedziału cenowego tym bardziej żałuję że nie dołożyłem 50 zł i nie kupiłem Lazera/Met'a:/

Ja tak samo...
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. :rolleyes:

#6 gabcio328

gabcio328

Dumny Forumowicz

• Members
  • 192 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 14:39

Jedyna jego poważna wada to to, że kosztem wentylacji "czubek" kasku ostał się w postaci 2 wąskich pasów tworzywa, które przy mocniejszym uderzeniu pięścią (nie dawać "testować" kolegom :D) daje o sobie znać pobudzając receptory bólu...

O co chodzi z tym czubkiem? :/ Czy to osłabia kask, czy wogóle kask spełnia swoją funkcję jeśli jest taka wada?!
Zastanawiam się nad kupnem tego Meta ale co znaczy że jak walniesz to czujesz ból?:/ a gdy podczas wypadku walniesz to co wtedy?...
"Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera, nic nie utraci ten co nie miał nic, ten kto nie kochał nie wie co tęsknota, nie wie co gorycz, kto bez marzeń śni."...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych