Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

jak zdjąć oponę, pomocy!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 10:46

mam problem ze zdjęciem opony, jest tak ciasna a felga tak miekka że jak próbuje czymś metalowym kończy sie to odznaczeniem na feldze. czy mozna jakoś "poluźnić" opone albo czym ją zdejmować?? pomocy!!!!!!

#2 lux in tenebris

lux in tenebris

Stały Bywalec

• Members
  • 843 postów

Napisano 22 maj 2008 - 10:49

spróbuj plastikową łyżką do opon.

ale powietrze z dętki spusciłes, prawda?
-Ktoś Ty? -Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz, jak Ty mało wiesz o dobrych wróżkach....

#3 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 10:58

gdybym miał łyżke to bym się nie pytał, a z faktu że opona jest przebita to powietrze samo zeszło :P

chodzi mi o cos poza plastikowa łyżka co znajdzie w większości garaży :P

#4 comatose

comatose

Stały Bywalec

• Members
  • 959 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:07

...
chodzi mi o cos poza plastikowa łyżka co znajdzie w większości garaży :P

łomem ją potraktuj :P

#5 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:14

łomem ją potraktuj undefined

hmm ale po co, dynamit ma lepszy efekt audiowizualny xD

#6 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:14

Radziłbym zaopatrzyć się w łyżki. Można je nabyć nawet za 2zł (zazwyczaj są miękkie i trudniej się z nich korzysta), w cenie 5zł można już nabyć przyzwoite.
Jeśli chcesz zdjąć oponę niekorzystając z łyżek, mimo wszystko spróbuj zdjąć ją rękami, bez metalowych przedmiotów. Jeśli nie będzie się dało, a próbowałeś wcześniej wkrętakiem, spróbuj płaskimi kluczami od składaka (można przebić dętkę).

Zdejmując rękami, przyciągnij oponę palcami do siebie i po tym spróbuj kciukami wypchnąć ją na zewnątrz.
  • Locomisiek lubi to

#7 Boo

Boo

Wtajemniczony

• Members
  • 1770 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:17

Zamiast metalowych przedmiotów można też skorzystać z drewnianej lub plastikowej linijki warsztatowej (takie rozkładane ;) ) - często wala się takie coś po piwnicy czy garażu, nie uszkadza ani dętki ani obręczy, a jednocześnie ma wystarczającą grubość i nie pęka. Z kawałka takiej linijki zrobiłem sobie kiedyś dwa zestawy "łyżek" na dłuższe wyprawy :)
  • Locomisiek lubi to
"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą że ją znaleźli" T. Pratchett

#8 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:27

Zamiast metalowych przedmiotów można też skorzystać z drewnianej lub plastikowej linijki warsztatowej (takie rozkładane ;) ) - często wala się takie coś po piwnicy czy garażu, nie uszkadza ani dętki ani obręczy, a jednocześnie ma wystarczającą grubość i nie pęka. Z kawałka takiej linijki zrobiłem sobie kiedyś dwa zestawy "łyżek" na dłuższe wyprawy :)

nie ma to jak pomysłowość :)

#9 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8160 postów

Napisano 22 maj 2008 - 12:30

Michuuu92 wiem jak to jest:/ sam nie mogłem mojej opony zdjać (a jest to 2,3) wziąłem srubokręty i podważylem w pieciu miejscach...potem włożyłem taki klucz płaski i podważyłem i poszło wszystko. Założyc jest o dziwo 10 razy łatwiej:)
Dołączona grafikareBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

#10 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 12:55

tylko że ja mam 2 komorową obręcz a ona jest chyba ciut większa. a u mnie włozysz śrubokręt i już mam ślad na obręczy po nim ;/

#11 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8160 postów

Napisano 22 maj 2008 - 13:00

Ja mam 3 komorówkę i to jeszcze w dodatku obrecz do DH:p hehe szeroka jak cholera...

#12 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 13:03

moja nie jest szerokas ale za to cholernie miekka ;/

#13 W.G.

W.G.

Stały Bywalec

• Members
  • 647 postów

Napisano 22 maj 2008 - 17:23

mam problem ze zdjęciem opony, jest tak ciasna a felga tak miekka że jak próbuje czymś metalowym kończy sie to odznaczeniem na feldze. czy mozna jakoś "poluźnić" opone albo czym ją zdejmować?? pomocy!!!!!!

Wykręć wentyl, na całym obwodzie koła wciśnij 1 bok opony na środek obręczy rozmont zacznij po stronie zepchniętej od wentyla i lecisz w koło możesz zwilżyć płynem do naczyń jeśli nie jast łatwo jako łyżki można używać klamki zamka od koła lub siodła. Montaż odwrotnie kończysz na wentylu i raczej wykonaj to gołymi rękami. Przed montażem nowej dętki nie zaszkodzi dać troszkę talku i lekko podpompować dętkę tak byś przy montażu jej nie powykręcał. Nie zapoimnij o kontroli co było powodem przebicia dętki. Pozd

#14 SiloS

SiloS

Dumny Forumowicz

• Members
  • 156 postów

Napisano 22 maj 2008 - 17:32

Jak nie ma powietrza to łatwo zdjąć ręką opone. A jeśli nie da rady to idź do sklepu, kup sobie loda na patyku i użyj tego patyka po zjedzeniu.
Albo weź z domu plastikową linijke.

#15 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 17:37

haha chciałbym żeby ona tak ładwo zeszła, jak tam łyszka stołowa się gnie. dałem rade :D w 3 osoby się udało :P ale jak to zrobiliśmy zostanie zagadka :D ale wszyscy powiedzieli jedno ze żadna opona tak ciueżko nie schodziła. mam nadzieje że niedługo będe miał nowe opony bo jak jeszce raz mi sie przebije to chyba na złom te koła wyrzuce.

#16 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8160 postów

Napisano 22 maj 2008 - 17:53

Wiem jak ciężko takie coś schodzi....A te podpowiedzi wyżej nie zdały by rezultatu bo miałem podobnie i nawet klucz wygiąłem próbując sciągnąć oponę. Miałem identyczną sytuacje:)

#17 Locomisiek

Locomisiek

Wtajemniczony

• Members
  • 1253 postów

Napisano 22 maj 2008 - 18:27

no i takie cos denerwuje jak nie wiem co :|
rozejże się za jakimis nowymi oponami bo z tymi sie wykończe :/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych