Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pęknięcie na ramie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Black

Black

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 22:38

Witam kupiłem używaną ramę od kross sfx 700 , jest pęknięta przy dolnym mocowaniu dampera . Mam pytanie jak ją zespawać bym mógł na niej skakac nie martwiąc sie że sie na na niej zabije...oczywiście nie ja bede to spawał a znajomy który bardzo dobrze potrafi spawać .

#2 vanhelsing

vanhelsing

Dumny Forumowicz

• Members
  • 474 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 23:06

jeżeli to znajomy, który potrafi dobrze spawać, to czym się przejmujesz? Zespawa Ci tak jak trzeba i będzie chodzić.

Noo, ja bym już nie skakał na spawanej ramie... Straciła już na zawsze swoją strukturę i przyjmowanie odpowiednich drgań
V-max: 76,3km/h
Max. dystans w 1 dzień: 235,49 km

#3 Black

Black

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 23:11

Ale ja nie powieziałem że umie spawać ramy rowerowe:),tylkoże umie spawać ogólnie..on naprawia samochody...

#4 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8181 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 14:00

To musi umieć pospawac także takie rzeczy:) na kursie spawania uczą spawać różne rzeczy chyba że jest samoukiem:p
Dołączona grafikareBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

#5 miro

miro

Wtajemniczony

• Members
  • 1435 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 21:03

Dorób wzmocnienie z alu, wspawkę wzmacniającą obszar przy pęknięciu, żeby drugi raz nie pękło. Najlepiej jeździj mniej agresywnie od kumpla.
Moja sztywna rama po pospawaniu posłużyła 3 miesiące (jednak wtedy znacznie bardziej się o nią troszczyłem), później ją wymieniłem.

#6 BeoWulf

BeoWulf

Konto usunięte

• Konto usunięte
  • 364 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 11:42

po 1 chlopak ktory spawa samochody niewiem czy bedzie mial odpowiebni sprzet do spwania aluminium, po 2 kazda ingrencja w taka rame oslabia ja, kazde spawianie powoduje zmiany w materiale- niby ja wzmocnisz ale mozesz tez ja rozchartowac i oslabic-aluminium to nie stal
kiedys podobno w Mielcu spawali ramy rowerowe ale nie wiem czy to jeszcze robia.
ja proponuje kupno nowej ramy - z gwarancja dobrego i bezpiecznego wykonania

#7 Sauron

Sauron

Dumny Forumowicz

• Members
  • 175 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 20:26

U mnie czyli w Mielcu robią i spawają ramy :)

http://www.bikemiele...m_pl/index.html
Merida Matts Speed Shimano Deore/XT

V Max:55,5 km/h
V Max z górki:78,5 km/h
Max dystans dzienny:225 km

#8 mauy

mauy

Dumny Forumowicz

• Members
  • 418 postów

Napisano 09 kwiecień 2008 - 09:36

jesli jestes ze Śląska moge ci dac dwa adresy gdzie profesjonalnie spawaja ramy aluminiowe !! prosze pisac na pw
no risk no fun :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych