Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Chrobotanie nowego napędu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 m0rdeczka

m0rdeczka

    Emerytowany

  • Members
  • 1433 postów

Napisano 14 maj 2019 - 14:02

Cześć,

po 5 latach zmieniłem napęd, nowa kaseta, przerzutka tył, łańcuch oraz 2 zębatki korby. Poprzednie ząbki i łańcuch były tak zajechane, że nie dało się depnąć mocniej. Hak był troche krzywy, przerzutka też.

Po wymianie, lekkim prostowaniu haka, napęd mi chrupie, chrumka sobie no. Burczy od krecenia korbą, tak jakby łańcuch tarł gdzieś o wózek przerzutki, nigdzie jednak nie widzę styku mechanicznego, rezonans na rower, trochę jak buczenie opon o asfalt przy deptaniu.

Czy to może być wina samego łańcucha i jego oryginalnego smarowidła? Czy może sama piasta nagle? No ale tylko przy kręceniu korbą.... A może hak? No ale przecież przerzutka nie spycha łańcucha z kasety.


Gt Avalanche 3.0 prowokacje
Dołączona grafika
GG: 9096807 afery

#2 irus

irus

    Wtajemniczony

  • Members
  • 1818 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 20:39

Oryginane samrowidło trzeba z łańcucha usunąć przed  pierwszą jazdą i użyć oliwki do łańcucha. Najlepiej zrobić to wieczorem a rano szmatką ściągnąć nadmiar oliwki.To nie mam smarować tylko konserwować łańcuch. I nie benzyną tylko coś w stylu Muc Off Bio Degreaser. Ale to nie od tego chrumka. Chrumka bo nowy jeśli cicho chrumka. Jeśli głośno to wymień hak.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych