Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kompatybilność napędów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1142 postów

Napisano 02 luty 2019 - 12:41

Witam. PO zbudowaniu nowego pozioma i ogółem frajdy z jazdy trzeba wymienić napęd. Pół roku temu wymieniłem koło wraz z wolnobiegiem 6 rzędowym na nowe. Teraz przyszło czas na wymianę korby. Najwięcej pomykam na blacie 38 ( mam 28-38-48 ) zdarza mi się użycie młynka. Technicznie większość podjazdów pokonuje na 38t. Także wpadłem na pomysł z racji iż technologia idzie na przód, na zakup nowej korby shimano mt210 - 2 rzędowa 36-22 na hollowtechu. Teraz zaczynają się pytania. Czytałem że korba na 9 rzędów obsłuży 6/7/8 także rozumiem iż aktualnie z wolnobiegiem problemu nie będzie :)

1. Pytanie o przerzutkę. Altus na 2 rzędy ma swoją przystosowaną do łańcucha 2 rzędowego, który jest cieńszy niż 6. Będzie grać taki układ dobrze? 

2. Jeśli kupię przerzutkę na 3 rzędy np starsze alivio na 8 rzędowy łańcuch to można ograniczyć zapewne śrubami jej wychył?

3. Manetki, w rowerze poziomym średnio widzi mi się opcja rapid fire - testowałem o ile przednią jeszcze da się " wygodnie " używać tak z tyłem już mi niezbyt to podchodzi, Więc wolałbym gripshifty

4. Gripshifty są na 3x8 co mnie bardzo cieszy z tym że nie wiem czy to obsłuży 2 blatową korbę

Sprawa tyłu to wiem iż będzie to 8 rzędowa kaseta  w późniejszym etapie z racji że chciałbym się wpakować od razu na piaste novateca i na chwilę obecną chce ograniczyć trochę koszty :) 

#2 swierzak

swierzak

Moderator

• Members
  • 1762 postów

Napisano 05 luty 2019 - 22:51

Witaj Daniel.

Nie powinieneś napotkać problemów przy napędzie 6/7/8 i korbie 9. Widziałem kilka takich połączeń i wszystko śmigało bez zarzutu.

1. O jakiej przerzutce mowa? Taka FD-M4020-M-B powinna sobie poradzić bez problemu do łańcucha 9rz i dwóch blatów w korbie. Nie wiem tylko jak wyglądają u Ciebie możliwości jej montażu w rowerze poziomym. Wybadaj sprawę.

2. Myślę, że zakres regulacji śrubami od wychylenia pantografu przedniej przerzutki pozwoli Ci na swobodne dostosowanie takiego rozwiązania. Możesz śmiało wziąć jakąś starszą przerzutkę pod 3 rzędową korbę.

3 i 4 Wszystko jest kwestią tego czy Shimano ma swojej ofercie manetkę revoshift z mikroindexem dla przedniej przerzutki. Wtedy sama regulacja dla dwóch rzędów będzie bajecznie łatwa. Manetkę 3 biegową również dasz radę skonfigurować z takim napędem. Ewentualnie godne polecenia będą również takie SRAM MRX. Mi też wydaje się, że do koncepcji roweru poziomego lepiej będą pasować "obrotówki".

I'm Going To Show You How Great I Am
Giant XTC / RS Reba RL / XTR / XT / SLX / LX - maszyna!

#3 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1142 postów

Napisano 09 luty 2019 - 14:36

1. Myślałem o nowej, ale ponoć 9-tki są węższe a przydałby się jednak szerszy wózek z racji że chciałbym używać skrajnych przekosów - bo jak rozumiem 2x8 daje taką możliwość że nie ważne jaki z przodu blat to mogę użyć całej kasety :)

2. Dzięki - mocowanie standard 28,6 :) 

3. Manetki bym zastosował shimano coś z dopiskiem chyba r45 one są 3x8 ale bez mikro indeksu - w b twinie miałem manetki obrotowe które chyba też miały pół bieg czyli 1 ale pomiędzy było chyba 1/3 + potem -1/3 , 2 , +1/3 ale nie pamiętam modelu tych manetek ;/ 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych