Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

piwoty do ramy pod hamulec tarczowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 chalice

chalice

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 9 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 23:55

Mam nietypowy problem. Mam możliwość zakupu ramy Romet Rambler 29er r-line pod mój wzrost. Niestety jest to rama bez piwotów na V-breake. Mam natomiast fajne kółka które w zupełności mi wystarczą, z piastą bez możliwości założenia tarczy. Wymiana piasty a potem jeszcze dokupowanie tarczy i hamulca to dla mnie niepotrzebny wydatek. Pomyślałem więc, czy istnieje możliwość założenia jakichś piwotów z obejmą, Coś w tym stylu:

https://rower.com.pl...iwotami--486680

ewentualnie boostera, czyli podkowy zakręconej do rurki łączącej na górze widelec, i do tej podkowy wkręcenia piwotów...

Co sądzicie zda to egzamin? Pozdrawiam

#2 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1140 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 16:16

to w jakim celu zmieniasz rame? jeśli działa to zostaw tak jak jest. Jeśli producent nie przewidział tam v-ki to miał jakiś powód.. Po taniości konwersja koła + hamulec to 200zł. Jak chcesz zostać przy v-kach to po prostu poszukaj ramy do tego przystosowanej. Bo co jest złego  w tej co obecnie posiadasz? 

#3 chalice

chalice

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 9 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 17:07

to w jakim celu zmieniasz rame? jeśli działa to zostaw tak jak jest. Jeśli producent nie przewidział tam v-ki to miał jakiś powód.. Po taniości konwersja koła + hamulec to 200zł. Jak chcesz zostać przy v-kach to po prostu poszukaj ramy do tego przystosowanej. Bo co jest złego  w tej co obecnie posiadasz? 

Obecnie nie posiadam żadnej ramy. Mam możliwość po taniości zakupić 2 koła nowe 29r z wolnobiegiem i znalazłem te ramę Romet Rambler też w dobrej cenie ze sztyca kierownicą i mostkiem. Osprzęt i pozostałe części mam. Co by mi brakowało to widelec-amortyzator który mogę kupic za 150-200zł. Koło z wolnobiegiem 29r jest super rozwiązaniem, bo szosówka to nie jest, więc 50km/h nie będę nim jeździł. W terenie wolnobieg idealny. Tańszy od kasety i trwalszy niż kaseta, bo zębatka 14z wytrzyma dłużej niż tej samej twardości 11z. Ram alu do 29r z piwotami nie spotkałem. Może są ale rzadko bywają co jak sądzę wynika z marketingu. Poco robić tani system skoro można zrobić spiralę kosztów. Rama wymaga tarczy, a więc i koło droższe, bo z piasta pod tarczę. Jak piasta pod tarczę to kaseta. Tarcza to droższa amortyzacja systemu hamowania. Wiem, że są zalety... Jeśli ktoś chce ostro po błocie i wodzie napierd...ć i żąda najwyższej półki shimano to troszkę większa precyzja i skuteczność hamowania w wodzie. Jednaj, jeśli ktoś chce mieć dobry sprzęt ze średniej półki, gdzie stosunek cena jakość ma sens, 29r nie jest dla niego... Tak to widzę. Może błędnie...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych