Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Przygodowa Majówka – Rowerem i kajakiem przez Puszczę Augustowską

wycieczki rowerowe rajdy rowerowe majówka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 LubimyRowery.pl

LubimyRowery.pl

    Jestem tutaj Nowy

  • Members
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2018 - 18:56

Termin: 03.05.2018 – 06.05.2018
Ilość dni: 4
Poziom trudności: Rekreacyjny – Łatwy
Całkowity dystans: około 220 km

Natura obdarzyła Suwalszczyznę chyba wszystkimi swoimi urokami: malowniczymi jeziorami, wzniosłymi wzgórzami, pełnymi uroku lasami i łąkami. Ale i historia również zostawiła tutaj wiele swoich śladów i pamiątek. Lokalne legendy i ludowe podania o dawnych mieszkańcach z pewnością niejednokrotnie napotkamy na trasie naszych rowerowych wędrówek.

W czasie 4 dni pobytu na Suwalszczyźnie poruszać się będziemy głównie po bezdrożach i lokalnych drogach gruntowych oraz leśnych duktach. Drogi asfaltowe, które napotkamy na naszej trasie to przeważnie lokalne, mało ruchliwe nitki łączące niewielkie suwalskie miejscowości. Podczas rajdu skorzystamy również z niedawno wybudowanego długodystansowego szlaku rowerowego Greenvelo. Trasa rajdu przebiegać będzie częściowo oznakowanymi szlakami rowerowymi a częściowo korzystać będziemy z gościnności nieznakowanych duktów. Podane długości dziennych dystansów to wartości przybliżone i zależne w dużej mierze od możliwości Uczestników. Dopuszczamy możliwość modyfikacji dystansu lub przebiegu trasy w uzasadnionych przypadkach.

Zaplanowany spływ kajakowy dedykujemy również osobom, które rekreacyjnie pływają kajakiem. Wybrany odcinek pokazuje uroki otaczającej go Puszczy Augustowskiej od strony rzeki Czarna Hańcza.

Program imprezy
Rajd rozpoczyna się 3 maja ale uczestnicy rajdu spotykają się w przeddzień (czyli 2 maja 2018 – środa) w Bazie Rajdu w godzinach wieczornych.

Na ten dzień zaplanowaliśmy spotkanie organizacyjne i wstępny instruktarz przed rajdem.

Wszystko po to, żeby w kolejnym dniu już od rana tuż po śniadaniu wyruszyć na szlak i nie tracić czasu na zakwaterowanie, zapoznawanie, rozpakowywanie, itp.

Ze względu na różne pory przyjazdu do bazy tym dniu uczestnicy nie mają zapewnionej obiadokolacji. Każdy organizuje ją sobie w własnym zakresie.

Dzień 1, czwartek 3 maja 2018 r.
Dystans około 70 km
Tuż po śniadaniu, czyli około godz. 9:00 wyruszymy na szlak. Plan na ten dzień to pętla dokoła Jeziora Wigry. Wśród atrakcji poza malowniczymi trasami i leśnymi duktami dookoła tego wspaniałego zbiornika wodnego uczestnicy mogą liczyć na odwiedziny w pokamedulskim klasztorze w Wigrach, klimatycznym skansenie w okolicach miejscowości Krzywe, Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego oraz kilku innych równie ciekawych miejscach. Jedno co jest pewne… na nudę nie będzie można się skarżyć!

Do Bazy Rajdu zawitamy w godzinach późno popołudniowych.

Dzień 2, piątek 4 maja 2018 r.
Dystans około 70 km 
Kolejny dzień rowerowej przygody to kolejne rowerowe wyzwanie. Tym razem wyruszymy na spotkanie Puszczy Augustowskiej. Przez zanurzone w jej gęstwienie leśne dukty dojedziemy nad Kanał Augustowski. W okolicach miejscowości Sucha Rzeczka przesiądziemy się na długodystansowy szlak  Greenvelo, który poprowadzi nas najpierw wzdłuż brzegu Kanału Augustowskiego i przepięknych większych i mniejszych jezior i jeziorek wyglądających jak sznur korali nawleczonych na jego nić. Następnie Greenvelo poprowadzi nas wzdłuż urokliwych brzegów Czarnej Hańczy. Do Bazy Rajdu dojedziemy jak w dniu poprzednim przed wieczorem. Na miejscu organizator przygotuje biesiadę przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, sobota 5 maja 2018 r.
Spływ kajakowy – dystans około 10 – 12 km 
Kolejny dzień naszej przygody to zabawa z kajakiem w roli głównej. Również po śniadaniu – około godz. 9:00 na wyruszymy do miejsca rozpoczęcia spływu kajakowego. Nurt Czarnej Hańczy poprowadzi nas przez odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Trasa przebiegająca przez teren puszczy uznawana jest za jedną z najciekawszych.

Do Bazy Rajdu powrócimy w godzinach popołudniowych.

Dzień 4, niedziela 6 maja 2018 r.
Dystans około 60 km 
W planie ostatniego dnia rowerowej wycieczki jest na początku przejażdżka suwalskimi bezdrożami w kierunku Augustowa i wizyta w tym urokliwym miejscu. W tym dniu również napotkamy na swojej trasie szlak Greenvelo oraz wiele mniej cywilizowanych leśnych duktów Puszczy Augustowskiej. Będziemy kluczyć pomiędzy okolicznymi jeziorami i jeziorkami między innymi otrzemy się o brzegi Jeziora Sajno, Necko, Rospuda, Studzieniczne. Przebieg trasy z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających entuzjastów niczym niezmąconej przyrody naturalnej .

Rowerową przygodę z ziemią augustowską zakończymy w godzinach popołudniowych. Po powrocie pozostaje jeszcze krótkie podsumowanie rajdu i powrót do domu.

Więcej szczegółów dotyczących propozycji znajdziecie na stronie organizatora:

http://lubimyrowery....ze-augustowska/

Zapraszam serdecznie

PiotrekRównież z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wycieczki rowerowe, rajdy rowerowe, majówka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych