Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Montaż dampera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Maldo

Maldo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 12:10

Witam, mam pytanie czy do każdego rowera można zamontować dampera? Mam krossa Black Edition 7.1 i chciałbym tu go zamontować

#2 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1751 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 16:41

Nie, do sztywnej ramy nie wsadzisz dampera. Innymi słowy, nie przerobisz sztywnej ramy na amortyzowaną. Ramy amortyzowane mają zupełnie inne konstrukcje, gdzie w najprostszych słowach można powiedzieć, że tylny i przedni trójkąt ramy są od siebie oddzielne i połączone tak, że mogą się względem siebie w pewien sposób ruszać (tak, uogólniam ale nie będę tu komplikował sprawy). Damper, w tych ramach, jak sama nazwa wskazuje, służy tylko do tłumienia tego ruchu i jego kontroli.

Jeśli przyjrzysz się swojej ramie, zobaczysz, że wszystkie jej rury są ze sobą pospawane, czyli połączone dość permanentnie. Czysto teoretycznie można się pobawić w pocięcie tego, dosztukowanie mocowań i punktów obrotu i takie poskładanie, że ta rama w teorii będzie amortyzowana. Ale wymagałoby to sporo czasu, umiejętności i sprzętu, bardzo dużo pracy, a efekt byłby raczej i tak karykaturą roweru.

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych