Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana amora z 100mm skoku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maldo

Maldo

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:12

Witam
Od dwóch lat jeżdżę na rowerze Kross Black Edition 7.1 i wpadł mi do głowy pomysł ze zmianą amortyzatora na 130mm lub 160mm. Jest takie coś możliwe, czy rower będzie się zachowywał dużo gorzej? Z góry dziękuję za odpowiedź

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 06:49

Odradzam. Rower nie jest przystosowany do takiego skoku. Zrobisz z niego karykaturę i będzie prowadził się tragicznie. Do tego główka może pęknąć. Więcej skoku i tak nie pozwoli na bardziej agresywną jazdę tym rowerem, bo to rower do rekreacyjnej jazdy XC.

• Maldo lubi to

u1549y2014v4.gif

#3 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1751 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 16:50

Odradzam. Rower nie jest przystosowany do takiego skoku. Zrobisz z niego karykaturę i będzie prowadził się tragicznie. Do tego główka może pęknąć. Więcej skoku i tak nie pozwoli na bardziej agresywną jazdę tym rowerem, bo to rower do rekreacyjnej jazdy XC.

Potwierdzam. Będąc młodym i głupim wstawiłem widelec 130mm zamiast 80mm. Rower przy małych prędkościach i/lub ostrych zakrętach był paskudny w sterowaniu. W dodatku zdarzało mi się uderzać kolanami o kierownicę przy podjazdach na stojąco, bo geometrię szlag trafił.

Co do pękania główki, od razu się to nie zdarzy, ale materiał ramy będzie się męczył bardziej niż przy widelcu, pod który została rama zaprojektowana, więc wszelkie pęknięcia pojawią się szybciej niż normalnie.

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych