Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Suplementy chroniące stawy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kacper Nowicki

Kacper Nowicki

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 14:19

Cześć,

chciałbym zapytać, czy ktoś z was stosuje suplementy na ochronę stawów i może coś podobnego polecić?

Wiem, że w sieci jest tego sporo, ale to właśnie druga kwestia- czy rankingom suple można ufać? bo nie chcę kupować suple z 1 miejsca jakiegos rankingu, który się okaze tylko ukrytą reklamą od prodycenta ;) Przykładowo, ranking suple typowo chroniących stawy: http://www.trener.pl...nie/typ/r_stawy ale nie wiem, czy można się takimi rzeczami sugerować

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8414 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:47

Po pierwsze, to należy zadbać o odpowiednią kadencję podczas jazdy, nie obciążać stawów od razu maksymalnie, ustawić sobie odpowiednio rower pod siebie. Wtedy żadne suplementy nie będą potrzebne, chyba że jesteś dziadkiem. Ja nie stosuje żadnych suplementów i nie mam żadnych problemów z kolanami. Suplementy na stawy są tak zrobione, że wspomagają ochronę stawów lub regenerację i to jest własnie kluczowe słowo. Nikt jednak nie wie w jakim stopniu to czynią i czy w ogóle tak jest. Nie da się tego nawet samemu zbadać, bo jest zbyt wiele czynników które mogą zniszczyć stawy lub je regenerować. Nie ma takiej sztucznej nogi i nie ma tak dużej grupy kontrolnej, która pozwoliłaby na zbadanie skutków działania suplementów.

Skuteczność działania opiera się raczej na domysłach i jakichś tam mniejszych badaniach, które są jednak obarczone dużym marginesem błędu statystycznego i własnie o to chodzi, by móc jakoś dyplomatycznie stwierdzić i napisać na opakowaniu, że suplement wspiera (w jakimś stopniu) regenerację stawów. O tym są całe książki.

• Slovakov lubi to

u1549y2014v4.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych