Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Prezentacja, "Społeczny raport z audytu polityki rowerowej Lublina"

rower audyt prezentacja polityka raport Lublin

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pecet86

pecet86

    Początkujący Forumowicz

  • Members
  • 39 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:08

18.12.2015 godzina 11:00 sala w Urzędzie Miasta Lublina (Plac Łokietka).
Zaproszenie od Porozumienia Rowerowego.

Czym jest społeczny audytu polityki rowerowej, który powstał w 10 miastach Polski (Kraków, Łódź, Warszawa, Szczecin, Lublin, Poznań, Radom, Olsztyn, Toruń i Bydgoszcz)?

Podstawowym celem opracowania raportu jest ulepszenie polityki rowerowej – czyli spowodowanie pozytywnej zmiany w postaci poprawy efektywności działań miasta na rzecz rozwoju ruchu rowerowego. Raport ma za zadanie postawić diagnozę w jakim stadium zaawansowania jest aktualnie polityka rowerowa oraz określić jej mocne i słabe strony.
Opracowanie gromadzi w jednym dokumencie wszystkie istotne dane opisujące złożony proces polityki rowerowej w danym mieście. Analiza zebranych informacji daje podstawy do formułowania konkretnych wniosków w poszczególnych jej obszarach.

Struktura raportu inspirowana jest zintegrowanym sposobem opisywania polityki rowerowej BYPAD. Przewidziana jest w nim analiza trzech etapów realizacji polityki rowerowej jak planowanie, wdrażanie i ewaluacja. Sam raport wpisuje się w etap ewaluacji, który jak pokazuje praktyka jest zwykle piętą achillesową polityk realizowanych w polskich miastach.

Raport stanowi użyteczny materiał dla urzędu realizującego politykę rowerową, gdyż jest on przejawem głosu najważniejszej grupy docelowej, do której adresuje on swoje działania czyli rowerzystów (zwłaszcza w zakresie badania jakości infrastruktury rowerowej oraz inwentaryzacji barier).

Istotną funkcją raportu jest kreowanie dialogu. Upublicznienie raportu stanowi doskonały pretekst do otwarcia dyskusji publicznej na temat polityki rowerowej w mieście. Raport powinien stać się czynnikiem inicjującym lub intensyfikującym partnerski dialog pomiędzy stroną społeczną a urzędem miasta.

Celem raportu jest także dostarczenie danych do porównania polityk rowerowych różnych miastach. Dzięki temu będzie możliwe utworzenie miarodajnego rankingu rowerowego miast, opartego na rzetelnych wskaźnikach, wskazującego, które miasta są dziś bardziej, a które mniej przyjazne dla rowerzysty (gdzie jest bardziej kompletny, spójny i lepszej jakości system tras rowerowych) i które prowadzą bardziej zaawansowaną i kompletną politykę rowerową. Materiał z wielu miast pozwoli też na sformułowanie wniosków dotyczących optymalizacji polityki rowerowej na szczeblu krajowym.

Projekt koordynowany jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. Audyt w Lublinie przeprowadziło Porozumienie Rowerowe działające w ramach Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Raport jest częścią projektu „Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji oraz z Gminy Wrocław .
 
 
Wydarzenie na Facebooku: https://facebook.com...25292390971986/
Wydarzenie na Google+: https://plus.google....14e6k8vt6p5daak


#2 pecet86

pecet86

    Początkujący Forumowicz

  • Members
  • 39 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 20:32

http://lublinrowerem...erowej-lublina/
 


Dzisiaj o 11:00 w Pałacu Parysów odbyła się prezentacja „Społeczny raport z audytu polityki rowerowej Lublina” wykonanego w tym roku przez nas, który powstał w 10 miastach Polski (Kraków, Łódź, Warszawa, Szczecin, Lublin, Poznań, Radom, Olsztyn, Toruń i Bydgoszcz).

Projekt koordynowany jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. Audyt w Lublinie przeprowadziło Porozumienie Rowerowe działające w ramach Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Raport jest częścią projektu „Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji oraz z Gminy Wrocław .
 
Celem projektu jest stworzenie raportu na podstawie którego zostaną porównane miasta Polski biorące udział w projekcie. Każde miasto ma swoją specyfikę zarówno geograficzną, społeczną, mieszkaniową, rynku pracy, urzędową, infrastrukturalną, oświatową. Raport jest narzędziem które daje możliwość porównywania na jednej płaszczyźnie tych zagadnień oraz wyciągnięcie wniosków zarówno dla konkretnego miasta (rekomendacje działań) jak i dla całej Polski jakie należy podjąć odgórne działania w celu poprawy tego stanu.


Sam raport można znaleźć pod linkiem: mirl.info.pl/s/audyt_polityki

Zapraszam do lektury i komentowania.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower, audyt, prezentacja, polityka, raport, Lublin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych