Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pedały PD-M770 XT

pedały pd-m770 deore xt

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 18:58

Kupiłem (okazyjnie) pedały PD-M770 i w czasie montażu zauważyłem kreskę na korpusie prawego. Wygląda to jakby korpus spuchł. Pedały kręcą się tak samo, prawy jak i lewy ładnie bez problemów z jakimś blokowaniem czy czymś takim. Zastanawiam się czy po prostu jest to jakaś wada fabryczna czy pedał pękł i potrzyma tydzień dopóki nie zacznie lać się do niego woda i zrobi się rudy w środku.

Przyznam że pierwszy raz widzę że takie zjawisko. 

8ca426bd689bd73am.jpg

395ea62a28841974m.jpg

e34b5c15816833f3m.jpg

Kreska jest widoczna na literce "H" na prawym pedale. Dodałem też lewy...w razie czego:P

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 20:49

Pedał pękł... Ale na szczęście korpus trzyma się jeszcze na blachach i osi, oraz na śrubach sprężyn, więc da się tym jeździć.

u1549y2014v4.gif

#3 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 20:52

No to nie wiem czy jest sens...pedały miały być używane ale sprawne 100%. Kwestia czasu aż zaciągnie wody nie...

#4 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 25 lipiec 2015 - 08:45

Sprawne są, ale faktycznie mogą ciągnąć wodę do środka. Najlepiej byłoby rozebrać ten pedał na części pierwsze i zobaczyć dokładnie stan tego odkucia.

u1549y2014v4.gif

#5 Duke48

Duke48

Elita Forum

• Members
  • 2128 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 08:42

No to oddaj je i niech Ci sprzedający zwróci koszt przesyłki. Mam takie same pedały od 6 lat i one powinny wytrzymać wszystko co możesz im zafundować. Sprzedawca wcisnął uszkodzony towar niech on pokrywa koszty.

Pozdro.

Przygotowanie do matury z informatyki. egzaminów oraz realizacja projektów w Javie i C#.
Specjalizacja: ASP.NET-MVC 5

#6 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:37

Dogadałem się ze sprzedającym tak że wyszły mnie 60 zł. Nie dużo nie mało...zobaczymy ile potrzymają. Przy większej ilości czasu, pójdę za radą Kundello, rozbiorę go i zobaczę w jakim jest stanie tak naprawdę...zastanawia mnie fakt że jak dotąd łożyska kręcą się identycznie bez żadnych oporów. Może nie jest z nim tak źle jak się wydaje...Korpus jest wylany z "amelinium"? Można by naspawać lekko "towaru" i zeszlifować ale to już trochę trąca przerostem formy nad treścią ...

#7 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 16:34

Będą się kręcić dobrze, bo tego typu pedały shimano, mają jedno łożysko właściwie przy końcu korpusu i tam opiera się cała siła. Może jednak kiedyś ten aluminiowy korpus się "rozpęc" :) i po prostu będzie wkurzająco obcierał o oś, przy czym łożysko nadal będzie w jednym kawałku i będzie się kręciło ok.

Nie zespawasz tego stopu, bo to cholernie ciężko spawalny stop, a raczej odlew. Zapewne jakieś 7055 albo 6066. Aluminium kute jest praktycznie niespawalne, chociaż niektórzy próbują. Niestety spawy nie wytrzymują próby czasu i obciążenia.

u1549y2014v4.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych