Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

siodełko mechaci spodenki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 truskawka

truskawka

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 17 czerwiec 2015 - 21:42

lk

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 20:02

Też tak miałem. Siodełek jest tak wiele, że ciężko doradzić model, szczególnie że każdy ma inne wymiary tyłeczka ;).

Możesz spróbować bardziej śliskiego siodełka, które jest dodatkowo węższe i najlepiej by nie miało szwów na górze.

u1549y2014v4.gif

#3 truskawka

truskawka

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 20:58

lk

#4 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 16:01

Materiałów jest kilka. Skóra naturalna, skóra sztuczna i jakieś tam poliwinyle oraz jeszcze siodełka karbonowe i wykonane całe z tworzywa (mieszaniny PE lub PP itp). W najtańszych siodełkach marketowych z plastiku jest gąbka.

W siodełkach ze skóry naturalnej najczęściej występują szwy. Najgładszą powierzchnię mają siodełka bez szwów, wykonane właśnie z tworzyw.

Najbardziej śliskie będzie siodło z karbonu.

Musisz po prostu wziąć siodło do rąk i zbadać rękami czy ma ostre krawędzie i czy jest wystarczająco śliskie.

u1549y2014v4.gif

#5 truskawka

truskawka

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:36

lk 

#6 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1753 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:57

Nie sądzę aby były jakieś materiały-pewniaki. I nie sądzę aby istniała na tym świecie jakaś lista niemechacących siodełek. To samo siodełko z tą samą parą spodni może u jednego człowieka mechacić, u innego nie - to może zależeć od dopasowania siodełka, tendencji człowieka do poruszania się na nim, no i wieku siodełka - z czasem poszycie może być bardziej chropowate lub bardziej gładkie, zależnie od materiału i tego co z nim robimy.

Czyli w skrócie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, pozostaje metoda prób i błędów.... co nie jest żadną nowością w rowerowym świecie. xD

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#7 truskawka

truskawka

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 11:44

lk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych