Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Połączenie pedałów SPD i platformowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Swipess

Swipess

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 14:58

Jeździł ktoś kiedyś na pedałach dwustronnych tzn. na jednej stronie spd a na drugiej zwykła platforma ? Jakiej firmy pedały tego typu są godne polecenia ?

#2 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1753 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 15:29

Dawno temu miałem kontakt z takim typem pedałów - dokładniej Shimano PD-M324. Tak właściwie to były moje pierwsze pedały z SPD i przejeździłem na nich jakieś pół roku. Po tym czasie raczej bym w sumie doradzał taki typ, może z kilkoma wyjątkami. Tak na prawdę przydają się tylko kiedy tego samego roweru używamy do codziennych dojazdów (jeśli w cywilnych butach musimy spędzić sporo czasu na rowerze) i ambitniejszej jazdy... po szosie.

Dlaczego ich nie lubię? Podczas jazdy w SPD  wkurzają tym, że po wypięciu obracają się zatrzaskiem w dół,  a poza tym łatwo zapychają się błotem co komplikuje zabawę w terenie.

Kupiłem je dlatego, że nie byłem w pełni przekonany do zatrzasków, ale skończyło się tak, że chyba nigdy nie użyłem platformy. A i na okazjonalne dojazdy da się przemęczyć w cywilnych butach na pedałach SPD.

Alternatywą jest kupno zwykłych pedałów wpinanych i do nich dostawek z platformami - większość producentów takie oferuje, przynajmniej dla modeli MTB.

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#3 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:30

Alternatywą jest kupno zwykłych pedałów wpinanych i do nich dostawek z platformami - większość producentów takie oferuje, przynajmniej dla modeli MTB.

To z kolei ja miałem i nie polecam :) Plastyczne na maksa i za mała platforma żeby wygodnie jechać, przynajmniej w Shimanowskich 520/540.

Od tego roku przesiadłem się całkowicie na prawdziwe platformy mtb z pinami i nie mam zamiaru zmieniać - odnalazłem najlepszy typ pedałów. 

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#4 mosbergus

mosbergus

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 134 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:31

Miałem styczność z pedałami o jakich mówi Slovakov w gazeli i to, że się obracają to ich największa wada ale można się przyzwyczaić. Może bym nie polecił ale też nie odradzał,dochodziłem na nich kolarzówki . Plastikowe nakładki dostałem kiedyś do swoich spd shimano, użyłem ich może raz czy dwa - stanowczo odradzam, te dość, że się obracają, ciężko się je wpina i wyciąga [nieźle się naszarpałem] to na dodatek są tak małe jak w rowerku dla dziecka, dosłownie na pół szerokości buta, zero wygody i satysfakcji, nie wyobrażam sobie jechać tak dłużej niż 5km :) Z racji, że szukam czegoś do enduro znalazłem na allegro rower z pedałami platformowymi, które w środku miały możliwość wpięcia spd -w sensie takim, że miejsce do wpięcia było poniżej lub w poziomie platformy z dwóch stron więc jazda w obu rodzajach butów z pewnością wygodna i możliwa. Niestety opis roweru mówił jedynie, że nie są dołączone do roweru, a właściciel nie raczył odpisać na @ z informacją co to za pedały :/

W zależności co to będzie za rower i do czego będziesz go używał to jeżeli miasto, dojazd do pracy -kup tańsze noski na pedały.

Jeżeli dojazd do dziewczyny, sklepu, krótkie spacery i szybsza jazda to kup pedały spd ale z butami turystycznymi, miekką podeszwą.

Jeżeli uniwersal to szukaj pedałów, o które pytałeś w temacie lub o jakich ja mówiłem, niestety nie podam nazwy, a sam nie szukałem.

Jeżeli sport to spd, twarda podeszwa i kup sobie drugi rower do innych zastosowań  :)

Od tego roku przesiadłem się całkowicie na prawdziwe platformy mtb z pinami i nie mam zamiaru zmieniać - odnalazłem najlepszy typ pedałów.

Co kto lubi, mój znajomy za nic nie da się przekonać do SPD, stwierdziłem po czasie, że słusznie. Moim zdaniem to zależy od stylu jazdy, ja na jego rowerze czułem podbijanie i dyskomfort z powodu braku stałego kontaktu z rowerem, może za bardzo się na tym skupiałem ale czułem, jakbym musiał kontrolować pozycję buta, na spd skupiam się tylko nad pedałowaniem. Nie wyobrażam sobie też zjazdu w górach na platformie w cięższym terenie. To tylko moja opinia i odczucia.

http://www.pinkbike.com/u/mosberg/

Specialized Epic M5 2008 :)

[S] Bianchi Impulso 2013  :) 

Cannondale SL 4 [2012] 
Gazelle SPN 2 (v30) [2012]

#5 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1753 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:55

Czyli z wyglądu te dostawki wyglądają lepiej niż w praktyce. :D Nie miałem z nimi do tej pory styczności ale dobrze wiedzieć, że nie warto.

A co do pedałów z zatrzaskiem i platformą do enduro, to też niezupełnie się nadają do jazdy w cywilnych butach. Ta platforma służy głównie do tego żeby można było przejechać jakąś trudną sekcję (w butach SPD) bez wpięcia. Zatrzask jest tam powyżej platformy - musi być bo w przeciwnym razie bloki musiałyby strasznie wystawać żeby się dało wpiąć - i kiedy się jedzie w cywilnych butach ten zatrzask uwiera w podeszwę. Przynajmniej tak było w Crankach Acid, których używałem. w Malletach chyba jest z tym nieco lepiej, ale to już droższa zabawka. Zatrzask w shimanowskich pedałach ma większą powierzchnię, więc może być nieco bardziej przyjazny, chociaż zagwarantować tego nie mogę. (U Shimano taki model to np. PD-M545)

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych