Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie,jak i jakie dobrać siodło ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 joesatch

joesatch

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 22:20

Witam,
krótki opis sytuacji... jeżdżę od niedawna (tego sezonu) w celu zbicia wagi (100kg) jak czas na to pozwala to 2-3 wypady w tygodniu po ok 40-50km. Problem mam taki że po ok 30km jazdy (czasami wcześniej)  zaczyna boleć nie tylko co 4 litery a pod "workiem" ;)
Sprzęt to Giant Roam 1 2014 i fabryczne siodło, jeżdżę w pampersie, 95% szosa.

Szukam sklepu gdzie w okolicy (mieszkam w pobliżu Tych-Oświęcimia) będę mógł dobrać/kupić odpowiednie siodło do swoich 4-ch liter. Słyszałem że jest możliwość dokonania jakiś specjalnych pomiarów... Chciałbym się zamknąć w budżecie ok ~350-400zł

Pozdrawiam

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 08:33

Najpierw spróbuj ustawić siodełko, ponieważ wiele osób ma źle ustawione, a nawet nie wie że się da coś zmienić.

Najprostszy sposób: weź deskę, połóż na siodełku i ustaw pochylenie siodła tak, by koniec deski wypadł na poziomie kierownicy lub 2-3cm wyżej.

Przesunięcie siodełka w przód też jest ważne. Znajdź rysunek, bo jest tego trochę w necie.

u1549y2014v4.gif

#3 joesatch

joesatch

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 12:41

Najpierw spróbuj ustawić siodełko, ponieważ wiele osób ma źle ustawione, a nawet nie wie że się da coś zmienić.

Najprostszy sposób: weź deskę, połóż na siodełku i ustaw pochylenie siodła tak, by koniec deski wypadł na poziomie kierownicy lub 2-3cm wyżej.

Przesunięcie siodełka w przód też jest ważne. Znajdź rysunek, bo jest tego trochę w necie.

To już przerabiałem, przesunięcie do przodu troszkę pomogło, i dupa się przestała męczyć przy 5km jazdy, natomiast wspomniane problemy się pojawiły.

#4 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 17:11

Jak Cię boli "pod worem" to masz źle pochylone siodło, ewentualnie, źle siedzisz na siodle. za bardzo na przodzie, za mało na kościach kulszowych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych