Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jakie polecacie miękkie siodełka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 PiotrD1994

PiotrD1994

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 18:45

Chce się was spytać jakie są miękkie siodełka żeby po 20 km w te i z powrotem tyłek nie bolał.Wcześniej jeździłem na piankowym szerokim i było bardzo twarde postanowiłem zmienić, kupiłem żelowe ciut węższe myślałem że będzie miększe a było jeszcze twardsze. Aktualnie moim rowerem można jechać nie dalej niż 5 km w te i z powrotem proszę doradźcie mi jakie są miękkie siodełka żebym nic bólu nie odczuwał po 20 km w te i z powrotem?   

#2 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 20:11

Pokaż co to za siodełka, bo moim zdaniem potrzebujesz dobrej regulacji pozycji na rowerze i będzie gitara.

Odpowiednie siodło można doradzić dopiero po zaznajomieniu się z typem roweru...

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#3 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1753 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 20:26

Zważ, że nie zawsze miękkie siodełko jest miękkie. Zwłaszcza w rowerach o rekreacyjnej geometrii, gdzie większa część ciężaru ciała spoczywa na siodełku, miękka wyściółka może być łatwo zgnieciona zostawiając jedynie odczucie twardej skorupy. Poza tym na dłuższych dystansach zbyt miękkie siodełko może doprowadzić do odparzeń. Równie ważna jest też elastyczność samej skorupy siodła, szczególnie na wybojach. 

No ale jak napisał C1ach, najpierw pokombinuj z pozycją, zwłaszcza przesunięciem siodełka przód-tył, ale też i wysokością (może być nieco za wysoko) i pozycją kierownicy - zbyt niska wymusza bardziej "sportową" pozycję, co bywa niewygodne dla krocza. A jak już nic nie pomoże to szukaj nowego, ale nie kieruj się samą miękkością wyściółki. Wiele sklepów daje wypróbować niektóre modele siodełek, poszukaj, może w Twojej okolicy będziesz mógł kilka przetestować.

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych