Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[POMPKA] Lezyne Alloy Drive

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 macias

macias

Stały Bywalec

• Members
  • 659 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 18:09

Przyznaje bez bicia, to bedzie tak krotka recka tej pompki, ze w zasadzie nie bedzie tu zadnej recenzji :-).

Product-hpumps-hv-alloydrv-zoom4.jpgProduct-hpumps-hv-alloydrv-zoom1.jpg

Jest to pompka podrozna, wiec sila rzeczy kompaktowa -- wystepuje w dwoch wersjach dlugosci (S i M, ta druga o dlugosci mniej wiecej 21 cm). Sama pompka jest tez wariantem bardziej ogolnego typu pompki -- poniewaz Lezyne produkuje pompki z naciskiem na wolumen (HV) lub cisnienie (HP). Jako, ze nadal jezdze na oponach 2.35" z cisnieniem 3 barow, to wlasnie ta pompka bardziej mi odpowiada.

No i coz, zamawiamy, odbieramy, otwieramy i podziwiamy prawdziwie jubilerskie cacuszko. Wszystko odpicowane w aluminium, wezyk, wkreca sie i wykreca do pompki, aby nie latal w czasie podrozy, zatyczek uzywamy, aby nie dostal sie do srodka kurz, tlok chodzi jak naoliwiony. Naprawde dawno nie widzialem tak przemyslanego i dopieszczonego produktu. W komplecie jest tez uchwyt montowany pod bidon (z zabezpieczeniem na rzep), i jak szalec to szalec -- przy zakupie jest dokrecony do plastikowych kart informacyjnych zamiast siermieznego kartonika. Widac firma Lezyne dba mocno o swoj image.

Sama pompke z wezykiem warto kupic na podroz wlasnie -- jesli ktos uzywa pompki na zacisk, to oczywiscie dziala, ale juz sie naczytalem o urwanych wentylach (zlamanych) a w moim przypadku impulsem do zmiany bylo wywrocenie roweru, kiedy przylozylem sie zbyt mocno do pompowania. Z wezykiem zadne uszkodzenie kola czy roweru nam nie grozi. Chcialem kupic mini-podlogowa, ale tam wezyk jest mocowany na zewnatrz korpusu pompki.

Plusy:

+ cacko

+ wezyk

+ wielozaworowa (testowalem AV)

+ spasowanie czesci

+ sporo kolorow do wyboru

Minusy:

- brak mi wersji L, o dlugosci 25 cm (dawaloby to wieksza pojemnosc no i wezyk bylby dluzszy)

Istnieje tez wersja z manometrem osadzonym wprost w wezyku, ale nie jest ona dostepna w Polsce. Z tej pompki ciesze sie tym bardziej, ze normalnie pompka kosztuje ok. 159 zl (+koszt wysylki), jak sie ktos postara to znajdzie ja w Bikestacji za 129 zl (+wysylka; ale BS omijam, wiec to nie byla opcja dla mnie). Ale... dokladnie model M, juz bez wyboru koloru jest do kupienia w Mall.pl -- 105 zl i wysylka kurierem jest darmowa. Jak tylko dostalem pierwsza sztuke, to kupilem w te pedy druga, dla rodzinki.

Wg mnie nic tylko brac (zastrzegam -- nie jestem pracownikiem sklepu Mall.pl :-D).

Sprzedaję swoją kolekcję książek i trochę innych rzeczy — http://garaz.pl.hostingasp.pl/.

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8442 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:14

Kolega dał mi pomacać ;) Fajna pompeczka.

u1549y2014v4.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych