Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ultrafire wf 501b czy solarstorm x2?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beny85

Beny85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 23 postów

Napisano 29 maj 2014 - 21:58

Witam. Szukam lampki na przód i zastanawiam się nad tymi dwoma typami
http://allegro.pl/la...4207667349.html
http://allegro.pl/la...4250637862.html

Ktoś miał już z nimi doświadczenia?
Ewentualnie może już ktoś poznaje podróbę i ma do polecenia coś ciekawego poniżej 180zł???

Lampka w zamyśle ma być uniwersalna i dawać światło zarówno w lesie, górach jak i na asfalcie;) Generalnie stawiam na diodę cree xm-l bądź xm-l2

#2 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 30 maj 2014 - 08:33

Kolega ma dwudiodową i świeci niewiele lepiej niż jednodiodowa. Pewnie dlatego, że dołączone akumulatory nie dają odpowiednio dużego prądu. Ultrafire ma aku w rzeczywistości 1800mAh, a nie 4000.
W takim przypadku polecam ultrafire i zakupić jakiś dobry akumulatorek np. Panasonic, Samsung lub Sanyo. Wtedy latarka zacznie świecić bardzo jasno i dłużej niż na dołączonych akumulatorach.
W dwudiodowej można zrobić to samo, ale koszt 4 aku będzie większy i trzeba umiec je wymienić, bo sa zgrzewane w czteropak.

Te latarki mocowane na gumowe oringi, czasami bywaja niestabilne na kierownicy. Mam taką i zamontowałem na stałe zipami, bo na zjazdach ten oring był za słaby i latarka sie ruszała.
Ze swojej strony polecam taką jak ta:
http://www.aliexpres..._535978788.html
Na rowerze wygląda tak:
Dołączona grafika

Najlepsze jest to, że ma płynną zmianę jasności na każdym z 3 trybów. Cena jak w załączonym linku.

u1549y2014v4.gif

#3 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 30 maj 2014 - 18:47

Ja jednak wolę zasilanie z pojedynczego 18650... przyczepianie pakietu itp, a do tego uzależnienie od jednego pakietu, mnie jakoś przeraża.
Nie bez znaczenia jest też fakt że brak światła z kasku nie ma sensu (ale też samo z kasku jest bez sensu), dlaczego? Przekonasz się za jakiś czas. CHyba że jeździsz przez las po bułki.

501 na kierownicę się wg mnie nie nadaje nawet z refem OP. ale na Kask jest genialna:)

#4 Beny85

Beny85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 23 postów

Napisano 30 maj 2014 - 20:21

Kundello ten pakiet na kierownicy fajny i musi dawać sporo światła ale co z tym pakietem baterii? no o ile pojedyncze ogniwo mogę kupić to opcja zgrzewania pakietu raczej u mnie odpada... Może więc podrzucicie kilka dobrych latarek na pojedyncze ogniwo od pewnych sprzedawców żebym mógł mieć jakieś porównanie? a jazda nocą przez las narazie u mnie nie będzie na jakimś ekstremalnym poziomie;)

#5 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 30 maj 2014 - 21:17

Na kierownice C2 lub C8 z rfem OP z tych tanich (do 60zł sztuka, świeci szeroko i sprawdza się jako światło z kierownicy), tylko zawsze proś o fotkę rozkręconego przodu, tak bybyło widać co jest pod diodą, jak pusto to nie bierz ;) Ugotujesz diodę.

Kundello, jeśli nie poprawiłeś termiki w tym wynalazku to też się pożegnać z diodami możesz po jakimś czasie.

#6 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 30 maj 2014 - 21:24

"Brak światła z kasku nie ma sensu" - Czy to zdanie ma sens? ;) Chyba chodziło Ci że bez światła na kasku nie da się dobrze jeździć. Zależy jak kto jeździ. Ja przy bocznych szerokich kolimatorach mam bardzo dobrze oświetlony szeroki obszar. Bez problemu da się robić single przy dużych prędkościach.
Ja posiadam dwa czteropaki 18650 i wystarczają na dużo dłużej niż jedno ogniwo. Poza tym, nie mają takich wad, jak kiepski wyłącznik i jest to dużo bardziej wygodne przy przełączaniu trybów niż sięganie do latarki zamocowanej na środku kierownicy. Przełącznik mam przy lewym kciuku i dodatkowo podświetla się różnymi kolorami w zależności od stopnia rozładowania.
Lepszym wyjściem jest coś co ma dwa reflektory o różnym rozłożeniu światła.

Polek, nic się nie martw. Otwierałem ten sprzęt i jest tam dużo pasty termoprzewodzącej, a sprzęt już się najeździł wiele nocy i nic mu nie było. Obudowa jest ciepła, a na pełnej mocy prawie nie jeżdże bo jest nawet za jasno. Praktycznie zawsze ściemniam o połowę.
Lampkę posiadam od września tamtego roku.

u1549y2014v4.gif

#7 Danielasty

Danielasty

Wtajemniczony

• Members
  • 1140 postów

Napisano 30 maj 2014 - 21:41

ile cm ma kabel od włącznika? jest jakoś swobodnie doczepiany czy jest na stałe? Fajny bajer, właśnie szukam lampki lepszej bo ultrafire daje za mało światła ;D

#8 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 30 maj 2014 - 22:23

Wszystko jest w linku. Kabel od wyłącznika jest w miarę długi i trzeba go trochę owinąć wokół kierownicy. Nie jest odczepiany od lampki. W niektórych modelach kabel do aku jest dłuższy, a w innych krótszy. U mnie jest na długość górnej rury. Bez problemu można zamówić drugi czteropak aku.

u1549y2014v4.gif

#9 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 30 maj 2014 - 22:42

zapewne każda z tych XML-ek nie dostaje 3A w MAX trybie... Więc jeśli ściemniasz o połowę to za wiele tego światła nie masz na single.

Nie chodzi o doświetlenie boków tylko o światło tam gdzie patrzysz, na singlach światło z kiery nie wystarcza, chyba że mam jechać jak emeryt i liczyć na nie trafienie żadnego zwierzaka wylatującego na ściężkę.

Dużo pasty to akuratnie minus, wiesz że pasta, jeśli jest jej za dużo (grubo), staje się izolatorem? ;)

co do poprzedniego zdania to sens jest taki jak powinien ;)

Użytkownik PoleK edytował ten post 30 maj 2014 - 22:47

#10 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 30 maj 2014 - 22:50

Żadna z tych XML nie musi dostawać maksymalnego prądu by świecić lepiej niż jedna, która też w większości przypadków nie dostaje maksymalnego prądu.
Na single to akurat można szybko przełączyć na wysoką jasność i też tak robię.

Skąd wiesz ile tam jest pasty? Nie napisałem nigdzie że jest jej za dużo.

Przetwornica dostaje ponad 8V, więc stworzenie z tego większego prądu nie jest wielkim problemem. Co innego gdy mamy jedno ogniwko.

u1549y2014v4.gif

#11 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 31 maj 2014 - 01:32

Jak mamy dobre ogniwko to problemu nie ma.

Wiem, bo w 99% takich konstrukcji jest kiepskie spasowanie.

Ale jak masz XML'a w którego jednak idzie 3A (tak jak na przykład u mnie) to światła jest więcej niż u Ciebie po 1.5, czy 2A w sztukę. Nie sądzisz? No i pakier z 4 AKU na 3 sztuki diody daje Ci zysk całych 33% w sosunku do jednego aku/jedna dioda, super deal, nie ma co :D

#12 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 31 maj 2014 - 05:36

33% to dużo :) Na tej lampce i tak jest prawie zawsze nadmiar światła, podczas gdy na jednodiodowej trzeba mieć wiele razy tryb 100%.
Ja nie piszę tego z "widzimisię", tylko porównuję z realnymi lampkami. Wiem co w nich jest itd, bo kolega takimi handluje i większość moich znajomych posiada.
Jeździmy czasami nocą i wcale nie po łatwym terenie.
Przecież nie zaszkodzi po zakupie rozebrać lampkę (jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości) i przesmarować pastą lub podokręcać śrubki. Ja tak właśnie robiłem. W środku nie było badziewia. To jednak zależy ściśle od tego kto te lampki produkuje. I tak sądzę że w tej cenie nie kupi się lepszej lampki o dużej mocy. Chociaż tutaj nie chodzi o samą moc, ale o tryby i kąty oświetlania.

Na 3A dioda pewnie grzeje ostro tą małą obudowę ;)

u1549y2014v4.gif

#13 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 31 maj 2014 - 15:51

C8 sobie radzi z odprowadzeniem ciepła przy 3A. ;)
Piguła nie jest na wcisk jak w tym "combosie" a wkręcana, co daje jednak lepsze przekazywanie ciepła na obudowę.
W takiej lampce zwyczajnie trzeba zazwyczaj bardzo dużo poprawić żeby było tak jak powinno.

#14 Beny85

Beny85

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 23 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 18:37

Zdecydowałem się na zakup takiej oto latarki: http://olx.pl/oferta...html#8d111ad97f miałem ją w czasie podróży do Wisły i się sprawdziła:) na moje potrzeby wystarczająca. zawiera kolimator 20°x60° i używam ogniw Samsung 2850mAh oraz Sam sung 2600 mAh

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych