Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy rowerem szosowym można jeździć po kostce.

koła rower szosowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wizarem

wizarem

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 03 maj 2014 - 14:15

Czytałem, że rower szosowy nadaje się tylko na szosę, a jazda nim po kostce może spowodować uszkodzenie kół. No i mam pytanie czy żeby wyjechać na tą szosę można takim rowerem przejechać wolno (15km/h) przez ulicę z kostki?

#2 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1751 postów

Napisano 03 maj 2014 - 14:31

Jeśli nie masz zamiaru się ścigać na jakichś wyjątkowo plastelinowych kołach i w międzyczasie złapać gumy, to kołom nic się nie stanie. Spokojnie przejadą po kostce, czy nawet na szutrze bez szczególnych przeszkód. Chociaż przyznać trzeba, że tam gdzie jest nierówno łatwiej o złapanie gumy. Ale to nie powinno nikogo za bardzo zrażać, bo gumę i tak można złapać wszędzie.
Niech dowodem będą ci panowie, którzy jadą po kostkach zdecydowanie szybciej i na sporo bardziej wylajtowanych kołach niż większość dostępnych modeli. I raczej nie udają, że jadą.

Użytkownik Slovakov edytował ten post 03 maj 2014 - 14:40

"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#3 HH2

HH2

Wtajemniczony

• Members
  • 1274 postów

Napisano 03 maj 2014 - 16:39

Możesz jechać tak szybko, jak wytrzymasz drgania :D. Szosówki są bardziej wytrzymałe niż się wydaje. Czasem jeżdżę po kostce albo szutrowym poboczu (jak jest w lepszym stanie niż asfalt ;)) i gumy łapię stosunkowo rzadko. Obręcze Mavic Open Pro + opony Vittoria Zaffiro 23c.

#4 skifbaca

skifbaca

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 65 postów

Napisano 09 maj 2014 - 18:11

i tak od wielu , wielu lat. Podobno właściciele dróg po których odbywa się wyścig zobowiązani są do NIE REMONTOWANIA dróg po których odbywa się ten wyścig ze względu na zachowanie specyfiki trasy ....

Użytkownik skifbaca edytował ten post 09 maj 2014 - 18:15

#5 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1351 postów

Napisano 10 maj 2014 - 10:53

nie wiemy czy chodzi o te nowe kostki z których teraz robi sie chodnikihttp://www.portalbru...k_jurajski4.jpg, czy o stary poczciwy brukhttp://s3.flog.pl/me...815397_bruk.jpg.
po jednym i drugim na pewno pewno można, ale nie jest to przyjemne. Osobiście nie lubię. Trzeba pamiętać, że opona ma ok 8 atm i więcej, (a opona cienka wąska) więc jest sztywno. Są miejsca gdzie kostka się rozeszła i można paść w szczelinę przednim kołem. Pod górkę te nierównomierne drgania wybijają z rytmu. Przyczepność jakby mniejsza.
Ale jak ktoś musi pokonać odcinek bruku granitowym, to też czemu nie;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#6 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 10 maj 2014 - 17:55

Na szosówce swego czasu zrealizowałem szaleńczy pomysł przejechania maratonu mtb - dało się :) Tak więc szosą - jechać pojedziesz, ale prędkość i komfort takiej jazdy to odmienna kwestia.
Gdybym miał jeździć szosą w warunkach miejskich, to trzeba by ją obuć w jak najszersze kapcie.

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#7 SACT5000

SACT5000

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2014 - 20:35

Tak, można, ale przyjemności nie ma żadnej.

#8 mambakos

mambakos

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 12:17

Możesz jechać tak szybko, jak wytrzymasz drgania  B) 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koła, rower szosowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych