Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

C.H. Arkadia - Uwaga na rowery!

kradzież arkadia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymre

szymre

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 22:42

Szkoda, że pierwszy post na forum i od razu w takiej, niezbyt przyjemnej, sprawie.

Otóż parę dni temu zdarzyło mi się zostawić rower pod Arkadią. Dzień wyjątkowo ładny, ciepły, istny wysyp rowerzystów. Ciężko było znaleźć miejsce przy stojaku.
Rower przypiąłem jak to zwykle mam w zwyczaju - na dwie zapinki. Ramę i tylne koło - na solidny łańcuch. Przednie koło na badziewiastą zapinkę - tak na wszelki wypadek, żeby się komuś nie zechciało odkręcić.

Oczywiście było już ciemno (godzina 18.00). Po powrocie zauważyłem, że przy rowerze NIE MA badziewiastej spinki. Ponadto w kłódce łańcucha widać było delikatne odgięcie w osłonce zamka. Ewidentnie była to próba, na szczęście niezbyt udanej, kradzieży. Na szczęście, poza zapięciami rower był nie ruszony, nigdzie nie było śladów prób odkręcania i demontowania czegokolwiek. Złodziej oszczędził nawet lampki, których nigdy nie odpinam (są to tanie, marketowe światła za 15 zł).

Parking jest monitorowany. Przy rowerach cały czas stoi ochroniarz (!!!). Do tego pan ochroniarz cały czas krąży wokół parkingu rowerowego robiąc wrażenie bardzo skrupulatnego. Jak widać, nawet to nie odstrasza złodziei.

Jak dla mnie wyglądało to na konkretną robotę, raczej nie był to 16-to letni dres z sekatorem. Ktoś, kto próbuje tam kraść musi być bardzo szybki i pewny siebie, nie boi się ani ochrony, ani monitoringu, ani ruchu jaki panuje w tym miejscu (co chwila podjeżdża ktoś przypiąć/odpiąć rower). Ten ktoś nie ryzykował walki z łańcuchem, bo zwróciłby na siebie uwagę i zapewne "spalił się". Po prostu - złodziej dał spokój i poczekał na lepszą okazję.

Często korzystam z tamtego parkingu i widzę, jakie cacka potrafią być zapięte na tandetne, bazarowe linki. Miejcie uwagę na swoje dwa kółka, nie tylko w tamtym miejscu, ale w całej Stolicy!
Pozdrawiam ;)
  • NEONATUS lubi to

#2 Mrs_Sil

Mrs_Sil

Stały Bywalec

• Validating
  • 633 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 09:43

Tu jest Polska, tu się nie zostawia roweru nawet przypiętego, chyba, że postawisz obok ochroniarza.

#3 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 19:33

I jeszcze jedna sprawa. ...to złodziej pilnuje ochroniarza a nie odwrotnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych