Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pięta Achillesa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 06 luty 2014 - 22:49

No siemka...

Od dłuższego czasu borykam się z problemem...pięty. Czytam w Internecie i czytam i im więcej czytam tym bardziej jestem lesie.
Boli mnie pięta...a dokładniej kość. Na początku myślałem że to ścięgno Achillesa ale na ścięgno to za nisko. Najbardziej dokucza jak jest nie rozgrzane, rano i pod wieczór. Najgorsze jest to że nie mogę z bólu biegać i wykoślawia mi się przez to chód...

Mieliście z czymś takim dziwnym do czynienia?

#2 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 06 luty 2014 - 22:56

Proponuję dwie specjalności ; ortopedia ewentualnie neurologia.
Powodzenia :)

Ps. Nie pomagają żele p.bólowe? Specjalne opaski na stopę?

#3 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 06 luty 2014 - 23:08

Może buty uwierają tam gdzieś?

#4 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 07 luty 2014 - 23:35

Żele p.zapalne oraz p.bólowe pomagają ale w końcu na maści nie zarobię ...Zresztą czuje że maścią tego nie wyleczę :P. Buty od lat kupuje tylko dobrych firm i niekoniecznie jakieś halówki pumy tylko bardziej w kierunku firm Salomon i tym podobnym. Na nogach nie ma co oszczędzać.

Neurologia? A to ciekawe...możliwe żeby to były bóle nerwowe?

#5 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 08 luty 2014 - 09:23

Ja tam lekarzem nie jestem. Czasem jakiś nerwik się uszkodzi i człowiek cierpi. Np.dawny uraz karku a może dokuczać łokieć.
I w Twoim przypadku nie wszystko musi być takie oczywiste.
Na buty nie szczędzisz, żele pomagają na chwilę, więc coś tam Ci siedzi.

#6 Mikarin

Mikarin

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:35

Zmiana zwyrodnieniowa potrafi się tak dać we znaki. Polecam ortopedę.
Ból w tej okolicy może wywołać wiele czynników - zapalenie, zmiana zwyrodnieniowa - i tutaj niekoniecznie pięty, pęknięcie, stłuczenie kości.
Generalnie możesz nawet iść do internisty i poprosić o skierowanie na rentgen - na NFZ przysługują Ci dwa bezpłatne w roku. Potem konsultację z ortopedą.

Jeżeli coś tam się kluje i już jest wyraźnie odczuwalne, to tym bardziej powinieneś udać się do lekarza. Generalnie możesz nawet ściemnić na pogotowiu, że się wywróciłeś podczas jazdy, zaczęło diabelnie boleć i nie możesz przez to chodzić. Wtedy RTG i wstępną konsultację powinni Ci zrobić na miejscu, i wypisać skierowanie do specjalisty. Piszę to z myślą o tym, że kolejki do specjalistów potrafią być dłuuuuugie, jeżeli będziesz chciał iść przez internistę.

#7 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:52

Przy okazji rehabilitacji kolana (po roku ponad męki z kolanem dostałem się na rehabilitacje i po 2 tygodniach kolano 80 % poprawy...Ultradżwięki i krioterapia działają cuda...) spytałem się rehabilitanta o tą piętę. Okazało się że mam bardzo nie proporcjonalne nogi. W jakim sensie już tłumaczę. Nigdy nie miałem skłonności do rozciągania i niwelowania napięć w mięśniach i po latach to wyszło. Okazało się że napięte i zbyt rozbudowane mięśnie z jednej strony naciągały te mniej rozbudowane z drugiej strony nogi i odbijało się to na stawach. Gostek z tego co mówił to że boli mnie pięta z prawej nogi może być powiązane z kolanem z lewej nogi. To wszystko jest tak połączone że wystarczy lekko wykoślawiać chód przez 15 lat żeby nabawić się bólu karku:). W momencie gdy zacząłem się rozciągać tak jak mi nakazał nie mogłem dosięgnąć dłońmi kostek od nóg(zresztą nigdy nie mogłem). W tym momencie dosięgam do podłogi ( jak normalny człowiek:P) i odpukać, bóle przechodzą.

Wniosek: Rozciągajmy się i rozgrzewajmy bo to nie przelewki:)
  • kundello i Siva lubią to

#8 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:49

Po kilku miesiącach nie przerwanego bólu poszedłem do lekarza, który jak to w polsce musi być znajomym znajomego który ma kuzyna i ten kuzyn posiada bratanka i ten bratanek to znajomy lekarz ortopeda. Poszedłem do niego z bólem pięty. Zapisał mi lek na 100% (ok 30 zł) który się nazywa DIPROPHOS. Okazało się że to "zawiesina do wstrzykiwania". Poszedłem z tym pudełeczkiem do tego samego lekarza co mi to zapisał i mówi do mnie żebym zdjął skarpetkę. Zrobi mi zastrzyk bez znieczulenia. Nie mogłem dojść do samochodu...Babcie idące na różaniec mnie wyprzedzały:P. Na następny dzień trochę czułem miejsce zastrzyku ale szło już normalnie chodzić. Po dwóch tygodniach zrobił mi następny tym razem wymieszał lek ze znieczuleniem. Mogłem normalnie chodzić od razu po zastrzyku:). Po kilku dniach wszelkie bóle przeszły!! Miałem zapalenie przyczepu ścięgna achillesa i wystarczyło zrobić dwa zastrzyki w pięte bezpośrednio z "blokadą" i ból przeszedł:)

BADUM TSSS....:)   <----onomatopeja:P

#9 Athack

Athack

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 5 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:03

He pięta jak pięta, co powiesz na moją otyłość? 25 lat + 98KG wagi na 184 CM wzrostu i praca przy PC. Ja 2 tyg przed jakimikolwiek ćwiczeniami silowymi musze sie wpierw rozgrzac :D

http://vonline.u-seo24.pl/ - filmy bez limitu :)

#10 Kouczor

Kouczor

Dumny Forumowicz

• Members
  • 260 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 17:17

To jest otyłość?Bez urazy ale to jest lenistwo;>... Ja mając 22 lata ważyłem 93-94 kg przy...173 cm wzrostu i miałem ok 30% tkanki tłuszczowej:). W 3 miesiące zjechałem do 80 kg LECZ na 10% tkanki tłuszczowej. Jeżeli zmienisz tryb życia z niezdrowego i po pracy wkręcisz się na minimum 30 min dziennie na 60-70% swojego tętna maksymalnego to waga nie jest problem:). Otyłość idzie przezwyciężyć silną wolą:)

#11 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 17:51

U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza.

USR011203 - Dobre case: http://forum.moto-4t...=156090#p156090

#12 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:49

Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…? Ubot3030 - Zerknij tu: http://forum.obud.pl...&p=35996#p35996

#13 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:49

Wchodzę sobie na forum, a tu taki ciekawy wątek. Fajne macie podejście do niektórych spraw. Jak dobrze, że ludzie są tak różnorodni, w przeciwnym razie umarlibyśmy z nudów.

Ubot3030 - Coś dla Ciebie: http://forum.pracawi...&p=18356#p18356

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych