Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kona Honky Tonk - z cienkiej rury

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:52

Ostatnio (a może kilka miesięcy temu) całkiem nieprzypadkowo stałem się posiadaczem tego brązowego rozbójnika, prosto z Kanady :) Stal Cr-Mo w wykonaniu Kony.

Dołączona grafika

Wizja snuje się powoli w mojej głowie - rower w góry i na mazury, bardzo uniwersalny, tak aby można było na niego wsiąść, pojechać na koniec świata i wrócić :cool:
Opony będą przełajowe, rama posiada mocowania pod błotniki i bagażnik. Całość utrzymana w stylu retro, rurki srebrne, siodło brązowe.
Nie wykluczam też jazdy zimą, więc trzeba będzie sprawdzić dostępność kolców w jego rozmiarze.
To jest moja wizja roweru idealnego wszędzie tam, gdzie full nie ma racjonalnego zastosowania.
Zobaczymy co mi z tego wyjdzie...ukończenie projektu może potrwać nawet 2 lata, więc na pocieszenie fotka innego sprzętu złożonego na tej ramie :)

Dołączona grafika

Na tej ramce powstają turystyki, przełaje, typowe szosówki i ostre - uniwersalna jak cholera. Kona ma naprawdę ciekawe produkty w segmencie stalówek, polecam się przyjrzeć.

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#2 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1295 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:59

Haki są pionowe? Już wiesz czym będzie napędzana?
Zasada nr25: Rowery na szczycie swojego samochodu powinny być warte więcej niż samochód.

#3 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:24

Haki pionowe i nie planuję żadnego singla ani ostrego - sprzęt musi jeździć ostro pod górę ;)
Opcja wysokobudżetowa to uwaga - piasta planetarna :cool: Nie wiem na ile to jest możliwe przy tej ramie.

W opcji napędu klasycznego będę się wspomagał inną szosówką którą posiadam - mogę z niej wykorzystać praktycznie cały osprzęt, co prawda Sora, ale nie przeszkadza mi to :) Poza tym spróbowałbym zabawy w polerkę tych części.

#4 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1755 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 21:26

Mam sentyment do stali i takich rurek, bardzo ciekawa rama do takiego zastosowania. Piękna i pancerna. Tylko kolor mi trochę nie pasuje, no ale nie można mieć wszystkiego. :P Trzymam kciuki żeby udało się złożyć według planów!
"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#5 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 14:45

Minął prawie rok, przez który budowa roweru posunęła się znacznie do przodu ;) Może na zdjęciu tego nie widać. Obecnie mam już podłączone hamulce pod obydwa koła, odnowiony napęd i całą resztę części w pudełku.

Załączony plik  IMG_0270.JPG   100,21 KB   16 Ilość pobrań

Początkowo chciałem składać w stylu retro, ale finanse mnie pokonały. Fajne polerowane rurki kosztują, siodło typu Brooks też...jednak taka rama jest inwestycją bardzo długofalową, więc nie przekreślam zmiany charakteru w przyszłości. Obecnie montuję standardowe nowoczesne komponenty i osprzęt Sora. Wyjątkiem są hamulce Tektro.
Opony kupiłem 700x35, ale miały zbyt mało luzu. Po korekcie padło na semi-click Schwalbe CX Comp 700x30 i nie muszę się martwić o miejsce na błoto :) Myślę, że kiedyś będzie można spokojnie włożyć 700x32.
Założyłem siodło WTB Silverado, obym nie żałował...

No i smaczek - niebieska owijka i pancerze. Pasuje czy nie - będzie się wyróżniać ;)

#6 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 17 październik 2014 - 10:03

Chyba zapomniałem się pochwalić  ;)

Najlepszy rower jaki kiedykolwiek złożyłem i ma to "coś", co mi się podoba. Skromny wygląd, ale jednocześnie elegancki. Jeżdżę nim wszędzie, na jesienne wyprawy w lekki teren czy do pracy po szosie. Trochę czuć nierówności, ale zwykły rower szosowy przewyższa o 200%. W mieście też radzi sobie o niebo lepiej niż nadmuchane nowoczesne szosówki. Rama Honky Tonk to był świetny zakup.

zdjecie,pelne,524320,20141017,kona-w-zyw

#7 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 17 październik 2014 - 10:40

Owszem piękny. Przydałyby się białe opony, białe siodełko i biała owijka. O białym bidonie nie wspomnę.

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#8 clavdivs

clavdivs

Wtajemniczony

• Members
  • 1295 postów

Napisano 17 październik 2014 - 11:09

Białe opony, owijek, siodełek unikaj jak ognia. Ładnie to wygląda jak jest nowe, potem to już wygląda kompletnie nie atrakcyjnie.

Brakuje mi spójności w klasycznym wyglądzie, metaliczne  akcesoria a czarny kokpit i sztyca, nie wspomnę o niebieskiej owijce.....   tylko taką miałeś?Wybierz klasyczną  skórzana np fizika, tylko trzeba się przyłożyć, zdecydowanie trudniej się nią owija.

Co do hamulców. Tektro rdzewieją . Szukaj starszej wersji ultegry najlepiej w wersji 6600, na allegro są po atrakcyjnej cenie a sprawność zachowuje przez dłuższy czas i atrakcyjny wygląd, zwłaszcza w wersji srebrnej. 

Zasada nr25: Rowery na szczycie swojego samochodu powinny być warte więcej niż samochód.

#9 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 17 październik 2014 - 14:26

Dzięki za komentarze!

Owszem piękny. Przydałyby się białe opony, białe siodełko i biała owijka. O białym bidonie nie wspomnę.

Chcesz stąd wyjść?  :lol: Żart. Miałem białe siodło i owijkę w poprzednim rowerze, tutaj chciałem trochę innego stylu. Znudziło mi się białe, no i te białe widać teraz wszędzie - znajdź szosowca bez białej części w rowerze.

Brakuje mi spójności w klasycznym wyglądzie, metaliczne  akcesoria a czarny kokpit i sztyca, nie wspomnę o niebieskiej owijce.....   tylko taką miałeś?Wybierz klasyczną  skórzana np fizika, tylko trzeba się przyłożyć, zdecydowanie trudniej się nią owija.

Z wyglądem pierwotny plan był taki jak mówisz. Jednak gdy zacząłem szukać w sklepach tych wypolerowanych rurek, skórzanych siodełek i owijek, to stwierdziłem że póki co nie stać mnie na wydanie np. ponad 100 złotych za owijkę, 150 za kierownicę, 300 za siodło itd. Może kiedyś.

Bazą roweru jest rama, na nią wydałem najwięcej i aż wstyd się przyznać ile. Za parę lat może przykręcę do niej inny osprzęt. To co jest teraz i tak daje mi ogromną radochę ;)

Niebieska owijka była świadomym wyborem i moim wizualnym upodobaniem, jak wiadomo są gusta i guściki. Trochę koloru nie zaszkodziło, zawsze to co innego niż klasyczny czarny lub biały.

Dzięki za wskazówki.

#10 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 17 październik 2014 - 22:09

Chcesz stąd wyjść?  :lol: Żart. Miałem białe siodło i owijkę w poprzednim rowerze, tutaj chciałem trochę innego stylu. Znudziło mi się białe, no i te białe widać teraz wszędzie - znajdź szosowca bez białej części w rowerze.

Musiałbyś mnie zobaczyć. U mnie z kolei czerń na każdym elemencie ;), Jeśli chodzi o modę, to pełno czerwonego, niebieskiego i istotnie białego. Mało natomiast żółtego i zielonego i fioletu. Ten twój brązowy to rzeczywiście ewenement na drodze :D

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#11 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8453 postów

Napisano 20 październik 2014 - 10:46

Na białym mniej widać kurz polny. Może dlatego białe i metalic jest fajniejsze :) Czarne przeważnie jest nie do domycia. Jeden wyjazd i rower cały uwalony, chociażby nawet po szosie.

u1549y2014v4.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych