Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co to jest warte?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ELMER

ELMER

Stały Bywalec

• Members
  • 740 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 22:49

Spotkał się może ktoś z patentami tego typu? Szukam lampki rowerowej, którą można by zabrać w góry i liczyć na solidne oświetlenie drogi. Znalazłem coś takiego :
http://www.ebay.ie/i...d#ht_6333wt_932
http://www.ebay.co.u...-/261275045091?
http://www.ebay.co.u...-/251328501848?
Warto czy nie? Jeśli macie jakieś propozycje z allegro to piszcie, rodzina paczkę szykuje to dorzucą gdybym coś bym kupił :D
P.S. zawsze pozostaje opcja wymiany diody w przyszłości. Tylko czy reszta to uciągnie i czy warto?

Użytkownik ELMER edytował ten post 05 wrzesień 2013 - 22:52

Życie jest krótkie. Uśmiechaj się póki masz zęby.BigRing2

#2 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 20:40

z 4 bym nie brał, bo to body nie odprowadzi tyle ciepła (jeśli nawet w każdą idzie 2A)...
z 3 już lepiej, ogarnie, trzeba jedynie poprawić przewodzenie ciepła na obudowe czasem (zalezy od wykonania, czasem wystarczy kawałek blaszki...)

Diodę to nie wiem na co chciałbyś wymieniać jeśli to 2 najbardziej wydajna dioda tego typu na rynku... ;)

Sam jeżdżę z 2x XM-l na kierownicy i światła styka. jest dzień. Polecam.
  • ELMER lubi to

#3 ELMER

ELMER

Stały Bywalec

• Members
  • 740 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 22:55

Czyli w wersji z czterema diodami mogę liczyć na to, że całość przy dłuższej jeździe się przegrzeje i ulegnie autodestrukcji? Fajna opcja nocą w lesie! Mam nadzieję, że soczewka i odbłyśnik są dobrej jakości. Chyba przygarnę ten zestaw z trzema diodami.

#4 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 23:48

no będzie duuuuuzo ciepla i jesli albo obnizyli prad (wtedy da tyle swiatla co ta z 3 na przyklad) albo bedzie tyle ciepla ze diody beda po woli umierały... ;)

ta z 3, nawet jesli w kazda diode idzie 2A to bedzie ściana światła:)
  • ELMER lubi to

#5 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 06:07

Zestaw z 1 diodą będzie ok. Swieci o dziwo niewiele słabiej od tego z 3-ma diodami, a baterie wytrzymują dłużej i mniej się grzeje. Wiem, bo kolega handluje tymi lampkami :D
  • ELMER lubi to

u1549y2014v4.gif

#6 ELMER

ELMER

Stały Bywalec

• Members
  • 740 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 11:32

Nocą maratonów jeździć nie będę. Potrzebuję właśnie mocną lampkę, która poświeci mi z półtora do dwóch godzin. Dlatego może wezmę tą z trzema diodami.

#7 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:53

kundello - jakies farmazony glosisz;)

Jeśli wersją z 1 świeci niewiele słabiej od tej z 3, tzn że w wersji z 3 idzie mniejszy prąd w kazdą diodę (im mniejszy prąd tym większa wydajność lumen/watt, więc przy mniejszym poborze masz wiecej światła zatem: 3x XML gdzie w kazdą idzie załóżmy 1A, da więcej światła niż 1x XML w którą idzie 3A, przy takim samym poborze prądu, zatem aku wytrzyma tyle samo a światła będzie jak wspomniałem więcej) ale Ty jak zwykle masz swoje teorie, bo Ciebie nie dotyczą prawa fizyki chyba...

Btw. grzanie się obudowy to bardzo porzadany efekt, jeśli będie zimna przy poborze w jedną diodę chociażby 1A, to znaczy że dioda w środku ma saunę;)

#8 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8449 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 15:46

Polek, masz rację. Ale trzeba jeszcze uwzględnić wydajność ogniwa i sterownika. Ja mówię jak to jest konkretnie w przypadku TYCH lampek.

u1549y2014v4.gif

#9 PoleK

PoleK

Stały Bywalec

• Members
  • 575 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:56

o wydajnosc nawet marnych chinskich ogniw bym sie tak nie martwil, dadzą te 4 czy 5A na raz... ;)

Sterownik... na chinolach nie ma wcale takiej tragedii, jak moja C8 na 8xAMC, 501b na chinolu i C8 na chinolu (czeka na przypływ dobrej woli żebym w końcu wsadził AMC, bo 5 trybów mnie wk***) porównane z super zachwalaną lampką Grega... zapytaj właściciela Gregowej, jak się poczuł:P o Bocialarce już lepiej nie wspominać bo zaczepiłem kolesia na ulicy który miał jej najmocniejszą wersję, i nie ma się czym chwalić za bardzo. a żywotność... poprawione lekko chinczyki spokojnie sobie radzą:)

poza tym TYCH lampek jest tyle ile fabryk w chinach, wiec kumpel może mieć coś zupełnie innego:)
  • kundello lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych