Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[koszyk] Tacx Tao ALU - mieszane uczucia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:38

Koszyk kupiłem około 2 sezony temu za 40 złotych. Waga deklarowana przez producenta to 39 g.

Dołączona grafika

Koszyk na bidon. Bardzo lekki i wytrzymały, wykonanany z aluminium i pokryty gumą w miejscach styku z bidonem. Opływowy kształt, wygodne wyciąganie bidonu i bezproblemowe umieszczanie go w koszyku. Połączenie maksymalnej funkcjonalności ze szlachetnym wzornictwem.

Lekki i wytrzymały
Można się zgodzić. Chociaż 40g koszyk był lekki kilka lat temu.
Konstrukcja oparta jest na wygiętym kawałku aluminum, do którego wpasowano kawałki twardej gumy i plastikowe nakładki pod śruby. Zniszczyć się tego raczej nie da.

Pokryty gumą w miejscach styku z bidonem
Ta guma mogłaby być trochę miększa. Bidon nieźle się rysuje, a dodatkowo ociera o aluminiowy element. Gumowy element niestety nie rozszerza się, ponieważ zgodnie z ideą koszyka to bidon ma być dopasowany do niego, a nie na odwrót.

Wygodne wyciąganie bidonu i bezproblemowe umieszczanie go w koszyku
Jak dla mnie konstrukcja jest trochę zbyt...statyczna. Wszystko działa na sztywno, ciężko wsadzić bidon pod kątem.
UWAGA - koszyk nie ma charakterystycznego zaczepu na górze, który powinien wpasowywać się w rowek na bidonie. Moim zdaniem duży brak.

Połączenie maksymalnej funkcjonalności ze szlachetnym wzornictwem
Niestety funkcjonalność koszyka trochę mnie zawiodła. Żaden z trzech bidonów (różnych producentów) nie pasował do niego idealnie. Zawsze coś latało, obijało się itp. Na zjazdach w górach przypominało to łomot. Mimo wszystko ani razu nie zgubiłem bidonu, co jest dużym plusem.

Załączony plik  IMG_0102.JPG   50,22 KB   48 Ilość pobrań

Podsumowanie
Koszyk kosztuje sporo, a jest przeciętny. Lepiej rozejrzeć się za "plastikowymi" Elite czy Specialized, które mają o niebo lepszą ergonomię. Tacx Tao ma dobry marketing, ale sam w sobie nie oferuje czegoś super.

Zalety
- nie udało się zgubić bidonu ani razu, nawet w górach

Wady
- rysuje bidon i sam siebie
- ciężkie wkładanie/wyjmowanie bidonu pod kątem
- trzy testowane bidony miały dużo luzu, stukały na wybojach
- brak zaczepu na rowek bidonu

Załączone pliki

• Bikermtb i martinXX lubią to

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#2 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 15:31

Wady
- rysuje bidon i sam siebie

Nie spotkałem sie z takim ktory po pół roku jazdy nie bedzie porysowany....
A tak wogóle to chyba idealna recenzja. Krótka (bo ile możnapisać o koszyku...) i rzeczowa

#3 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 23:55

Jednym słowem, w tych $$ to Spec wygrywa ;) Chyba że komuś wygląd nie podchodzi :)

#4 HH2

HH2

Wtajemniczony

• Members
  • 1274 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 07:22

Jeżeli komuś wygląd speca nie podchodzi, to jest jeszcze Elite Custom Race :)

#5 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 08:39

Albo jego podróbki zwane "mattock", które kupiłem po 15 zł za sztukę (teraz minimum 25, ale i tak się opłaca), a jakościowo chyba to samo. W każdym razie mam dwa w kolorze białym i jestem zadowolony. Jak ktoś nie potrzebuje napisu, to polecam :)

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych