Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Merida Crossway 20-MD N2 + RST Neon 50 ML połykacz kilometrów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 aaadam

aaadam

Dumny Forumowicz

• Members
  • 105 postów

Napisano 23 maj 2013 - 18:48

Czasu było niestety mniej niż zakładałem. Bloki przykręcone, pedały również.

Jak dobrze, że jest zimno, ubrałem więc spodnie z dresu, co uchroniło mnie przed obdarciem kolana. Gleba nadeszła tak niespodziewanie, że leżąc nie mogłem skumać o co chodzi BigRing2

Okrążyłem blok... dojechałem przed garaż... wypiąłem prawą nogę i wydawało mi się, że lewą też. Rower już się zatrzymał. W zamierzeniu miałem podeprzeć się prawą nogą o podłoże, jednak prawo przyciągania okazało się niezawodne i środek ciężkości, który nie wiedzieć czemu znajdował się akurat po stronie niewypiętej nogi, sprowadził mnie na ziemię. Efekty: zaskoczenie sytuacją, obdarty naskórek na lewej dłoni, przybrudzone spodnie i lewy but, no i co gorsza obdarty róg kierownicy i to dość solidnie.

Później było już tylko lepiej. Dodam, że od chwili montażu, bloki ustawione na minimalną siłę wypięcia. Nie zamierzam już więcej się wywracać :P

Jutro jeżeli pogoda pozwoli, w co szczerze wątpię wyruszam na normalną trasę i liczę, że wrócę cały. Chyba będę musiał jeszcze "dostroić" ustawienie samych bloków. Wydaje mi się, że naciskam śródstopiem poniżej linii osi pedału (w kierunku pięty), ale to ocenię po kilkunastu kilometrach.
Dołączona grafika

#22 aaadam

aaadam

Dumny Forumowicz

• Members
  • 105 postów

Napisano 07 czerwiec 2013 - 15:43

Stan licznika 2052km, łańcuch okazał się naciągnięty. Założyłem nowy. SRAM PC-10 z dołączoną oryginalną spinką. Zobaczymy ile ten wytrzyma.

Przy okazji wyregulowałem hamulce. Klocki w stanie dobrym.
Dołączona grafika

#23 aaadam

aaadam

Dumny Forumowicz

• Members
  • 105 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:10

Stan licznika 2915km. Od kilku dni stuka coś w amortyzatorze... chyba. Jadąc pod górę wyczuwam w kierownicy głuche stuki. Myślę, że to nie stery ani piasta. Okaże się w serwisie.

Od wczoraj zaczęło stukać w napędzie. Podejrzewam, że to nie łańcuch i nie korba. Nie mam pojęcia co to może być, choć przypomina mi się, że w poprzednim rowerze też tak miałem, ale po czyszczeniu całości ustało. Okaże się w serwisie.

No to jak już tak wywołałem ten serwis, to powiem, że umówiony jestem na wizytę kontrolną, połączoną z czyszczeniem, smarowaniem i regulacją wszystkiego co tylko da się zrobić w tych tematach, na wtorek. (Takie SPA dla Meridy). Mam nadzieję, że rower odwdzięczy mi się za tak nieplanowaną i kosztowną dbałość o jego kondycję, długim bezawaryjnym działaniem.
Dołączona grafika

#24 shake_all

shake_all

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 11:39

Cześć,
od jakichś 3 tygodni jestem posiadaczem tego roweru, co najważniejsze szczęśliwym posiadaczem.
Różnica do rowerów na których kiedyś jeśdzilem olbrzymia. Chciałęm sobie kupić nowy rower już jakiś 10 lat, ale to studia, to praca zawsze sprawiały, że odchodziło to na drugi plan.
W końcu stało się. Jest super.

Niestety jako, że kupowałem rower przez sklep internetowy, napęd nie jest najlepiej wyregulowany (chyba, że to specyfika nie najwyższej jakości osprzętu - SIS i Acera) i muszę poszukać jakiegoś miejscowego specjalisty.

Do tej pory zrobiłem na nim jakieś 120 km, co nie jest wielkim wyczynem, ale niedługo ten dystans szybko wzrośnie. Mam nadzieję, że będę ciągle tak samo zadowolony.

Powiedz mi proszę aaadam ile w przybliżeniu kosztuje takie SPA dla meridy. Mam zamiar nauczyć się codziennej obsługi technicznej roweru, ale od takich zabiegów pewnie się nie ucieknie.

Pozdro

#25 aaadam

aaadam

Dumny Forumowicz

• Members
  • 105 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 13:07

Nie wiem jak kształtują się ceny gdzie indziej, ale ja mam zapłacić 140zł za gruntowny przegląd. Przegląd robię w www.bikeatelier.pl oddział w Katowicach, z tego co wiem mają jeszcze serwisy w Tychach, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Gliwicach. U nich też robiłem pierwszy przegląd gwarancyjny (50zł), rower również kupiłem przez internet i nie mogłem narzekać na złe działanie przerzutek.
Dołączona grafika

#26 aaadam

aaadam

Dumny Forumowicz

• Members
  • 105 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:43

Muszę uderzyć się w pierś i odwołać rekomendację serwisu sklepu www.bikeatelier.pl Serwisant okazał się totalnym palantem i gburem, na szczęście nie dotykał swoimi łapami maszyny. Zabrałem rower do innego punktu i jestem zadowolony. Nie dość, że zapłaciłem za to samo 80,00zł, to jeszcze pracownicy okazali się mili i kompetentni.

Niestety, pomimo rozebrania i wyczyszczenia całego napędu dalej od czasu do czasu coś stuka. Nie wiem co to jest, ale za przejechałem dzisiaj ledwie kilka kilometrów i ciężko coś stwierdzić. Jutro jeśli nie będzie padać, jadę na jakąś dłuższą wycieczkę to ocenię sam. Serwisant oczywiście jeździł po regulacji na rowerze, ale tylko po podwórku w około sklepu, więc za mało do ostatecznej diagnozy.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych