Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bieszczady-opuszczone wioski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1275 postów

Napisano 14 luty 2008 - 17:10

Tak się złożyło,że rok temu byłem z rodziną na wczasach w Bieszczadach,i wiecie jak to jest!? Nie mogłem usiedzieć na miejscu. Pożyczyłem rower górski i pojechałem,gdzie??do OPUSZCZONYCH WIOSEK. Prowadzą do nich zapomniane i zarośnięte drogi.Podobno (sami to sprawdźcie) w ramach "akcji Wisła" przesiedlono tamtejszą ludność t.z. łemków i pozostały po nich wioski. A wioski takie mogą być celem ekstremalnej wycieczki z noclegiem pod namiotem.W takim właśnie miejscu zapomnianym przez ludzi,a gdzie kiedyś tętniło życie. Ślady bytności można szukać na miejscu: resztki ścian,fundamenty,studnie,drogi,dzwonnice,cmentarze,zerwane mosty,zdziczałe sady itp.Warto by troszkę poczytać,zapoznać się z historią tamtych lat,aby lepiej zrozumieć i poczuć klimat tamtych miejsc. Polecam.
  • blazej74 lubi to

#2 Zbych_Kielce

Zbych_Kielce

Dumny Forumowicz

• Members
  • 148 postów

Napisano 14 luty 2008 - 18:09

Byłem tam w lecie i również polecam.

#3 tadeklodz

tadeklodz

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 74 postów

Napisano 14 luty 2008 - 21:41

w Bieszczadach żyli przeważnie bojkowie. Łemkowie żyli w Beskidzie Niskim

#4 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8174 postów

Napisano 14 luty 2008 - 23:07

mam blisko i chyba sie wybiore...
Dołączona grafikareBike.pl serwis rowerowy Rzeszów

#5 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1275 postów

Napisano 15 luty 2008 - 09:31

w Bieszczadach żyli przeważnie bojkowie. Łemkowie żyli w Beskidzie Niskim

Nieoficjalną granicą między tymi ludami była rzeka Solinka. Z racji tego iż miałem mało czasu,to osobiście zwiedziłem dwa takie miejsca : Tworylne i Łopienka(godne polecenia). Na mapach turystycznych są te opuszczone wioski też zaznaczone. Trzeba zrobić rozeznanie gdzie jest najfajniej. Jeżeli obiekty są w granicy parku narodowego to poruszać się tam można tylko po wyznaczonych drogach lub szlakach. Pomocny link zamieszczam http://przewodnik.on...3175,spinr.html

#6 Miśq

Miśq

Moderator

• Members
  • 1523 postów

Napisano 15 luty 2008 - 14:53

Jest jeszcze wioska zwana Chocim . Rowerzyście z poza regionu będzie ciężko tam trafić , gdyż korzystając z mapy Bieszczad można się z tą wioską rozminąc o dobry 1-2 km ( tak jak to zrobiłem za 1 razem ) . Trafiłem dopiero za drugim podjeżdżając od drugiej strony . I gdyby nei jakiś myśliwy z wnuczkiem to i tak pojechałbym zupełnei gdzie indziej :)

Widziałem jakąś opuszczoną piwnicę w ziemi i cmentarz. jest tam ponoć jeszcze cerkiew ale nie wiem gdzie
Dołączona grafika

#7 asx

asx

Wtajemniczony

• Members
  • 1794 postów

Napisano 15 luty 2008 - 17:44

No ciekawe jak to wygląda :) . Może kiedyś się tam przejade w "poszukiwaniu" wiosek :P .

#8 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 15 luty 2008 - 20:35

Mam nadzieję, że zobaczę takie opuszczone osiedla podczas mojej majowej ekspedycji w Bieszczady i nie tylko. Zainteresowanych proszę o zerknięcie na temat "Kto chętny w Bieszczady?" w dziale "Trasy rowerowe".
+++
Dołączona grafika

#9 rafalkwiatkowski73

rafalkwiatkowski73

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 61 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 14:24

Ja też mam zamiar wybrać się w Bieszczady w lipcu lub sierpniu, może ktoś chce się ze mną wybrać?

#10 comatose

comatose

Stały Bywalec

• Members
  • 959 postów

Napisano 01 maj 2008 - 21:41

Bieszczady są świetne ;] kiedyś ze znajomymi nocowaliśmy pod namiotami w takiej wiosce (strachu było co niemiara ;D) ale to było w ramach pieszego rajdu PTTK. Jeszcze lepsze są te cmentarze poukrywane po krzakach, zadziwiające jest to, że jeszcze przecież 60 lat temu żyli tam ludzie a Bieszczady były gęsto zaludnione. Dziś wygląda to tak jakby od wieków były opuszczone a chodzić po nich możesz kupe czasu i nikogo nie spotkasz.

#11 shaft

shaft

Stały Bywalec

• Members
  • 563 postów

Napisano 02 maj 2008 - 01:47

biesy - moje ukochane góry, wychowalem sie tam, zszedlem i zjezdzilem je prawie cale wzdluz i wszerz a i tak ciagnie mnie do nich jak starego psa do domu :) z calego serca polecam je wszystkim jako cel wypadu maja swoj jedyny niepowtarzalny klimat :)

Dołączona grafika
  • Danielasty lubi to
..i siódmego dnia Bóg stworzył hopę.

#12 masakra

masakra

Dumny Forumowicz

• Members
  • 253 postów

Napisano 02 maj 2008 - 22:00

Niedawno byłam na rajdzie pieszym w Beskidzie Sądeckim. Szło sie tam też przez specjalnie wytyczone szlaki rowerowe. Achhh chciałoby sie mieć wtedy rowerek ;)
Bieszczady zajmują szczególne miejsce w moim życiu, są moja ucieczką od rzeczywistości :)

#13 beblak

beblak

Dumny Forumowicz

• Members
  • 123 postów

Napisano 03 maj 2008 - 16:42

hmm.. Bieszczady.. ładne są. Trzeba zebrać ekipę i jechać :)

#14 GraLo

GraLo

Dumny Forumowicz

• Members
  • 322 postów

Napisano 03 maj 2008 - 17:01

Beskid Sądecki to nie Bieszczady:) co nie oznacza że jest od nich brzydszy
Dołączona grafika
Merida Matts SpeedVmax-68,42 km/h max dyst-180km
Najwyższe 3 górki: Turbacz 1310; Radziejowa 1262 plus 20 metrowa wieża ; Lubień 1225

#15 Robert_gtw

Robert_gtw

Stały Bywalec

• Members
  • 686 postów

Napisano 03 maj 2008 - 19:02

właśnie przed chwilą wróciłem z Bieszczad :) Tarnica zaliczona ale warunki były ekstremalne,lało, wiało, dlatego ominęły mnie te piękne widoki ale jedno co mogę powiedzieć , ...too piękne góry ....

#16 krwanicki

krwanicki

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 58 postów

Napisano 27 maj 2008 - 20:59

Ja mieszkam niedaleko wiec moge na wakacjach jechac w kazdym momecie. jak cos to piszcie na gg (3181232) lub na e-maila- krwanicki@wp.pl. Moge zabrac jeszcze 2 osoby ze soba.:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych