Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

jakie bloki? żółte czy czerwone?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz2163

lukasz2163

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 40 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 20:35

Witam,mam pytanie otóż do tej pory jeżdziłem szosówką w blokach mtb. Teraz chcę zmienić na szosowe shimano. Które będą lepsze żółte z luzem czy czerwone bez luzu? Pytam się bo nie mam doświadczenia,proszę o pomoc a pedały mam ultegry.

#2 lukasz2163

lukasz2163

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 40 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 23:45

Halo? Czy nikt nie używa tego rodzaju bloków?

#3 Slovakov

Slovakov

Wtajemniczony

• Members
  • 1753 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 23:50

Sam nie jeździłem w życiu na pedałach szosowych, więc nie można mi w pełnie ufać. :P W teorii bloki bez luzu mogą zaszkodzić kolanom, jednak duża większość moich znajomych jeździ właśnie na nich i żadne na to nie narzeka. Bloki z luzem dadzą na pewno większy komfort, ale mniejszą efektywność, więc sam już musisz wybrać, w którą stronę chcesz iść.
"Autor oświadcza, że wynikające z wypowiedzi podobieństwo niektórego do wszystkiego i niczego jest przypadkowe i wynika z tego i tamtego. Dlaczego? Żeby było wesoło."
A na tym autor jeździ :D

#4 safian

safian

Dumny Forumowicz

• Members
  • 475 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 00:23

Dokładnie, nikt za Ciebie nie wybierze - jedni preferują takie a inni drugie. Najlepiej samemy się przejechać na jednych i drugich i wtedy wybrać :P

#5 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 14:07

http://www.bikeforum...ll=1#post298152

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#6 lukasz2163

lukasz2163

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 40 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 14:13

Witam, już zamówiłem czerwone a to z tego względu że pedały już były używane. Gdyby były nowe to pewnie bym brał żółte...

#7 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1362 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 11:08

Te bloki są dziadowskie. Nie idzie sie przyzwyczaić do "latania nogi". Już mam całąkorbę wytartą. Pięta mi obciera, słyszę taki szzzzzzz za każdym obrotem. Muszę specjalnie "wypychać" piętę na zewnątrz. Zauważyłem, że od tego zaczęło mnie kolano boleć. A może jestem przewrażliwiony??

MAPKA  Z  OBIEKTAMI  DO KOT  i PIELGRZYMIEJ  https://www.google.c...47624999994&z=6

Czasami na drodze spotykam prawdziwych bikerów szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

#8 mati999

mati999

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 33 postów

Napisano 09 maj 2013 - 11:59

Teraz masz problem. Powinieneś przetestować przed zakupieniem pedałów. Jeżeli kolana bolą to na pewno dobrze się nie dzieje.
Dołączona grafika

#9 krzywo

krzywo

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 54 postów

Napisano 14 październik 2013 - 10:45

Wróć do starych skoro było dobrze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych