Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Początki DH/FR, co i jak ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2012 - 08:37

Witam jestem nowy na forum, tak samo jak w temacie. Na rowerze jeżdże długo, ale nie satysfakcjonuje mnie po prostu jeżdżenie. Mam bmx'a do (dirtu) ale to nie to, brakuje mi czegoś i tu pojawia się opcja kupna roweru do freeridu, czy nawet poprostu jazdyw terenie. Mam koło 2-3 tys. i teraz pytanie co kupić? I najważniejsze to jak zacząć. No i oczywiście jakie ochraniacze i kask, bo mam tylko do bmx'a i pewnie się nie nadaja ;/.

Użytkownik imaxus edytował ten post 07 październik 2012 - 09:27

#2 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:04

Kup to :) 3400 :) http://www.pinkbike.com/photo/8728013/ :D Zacznij od HT aby wyrobić technikę. HT= Sztywniak. "Rama bez amortyzatora.
Kask Full face. Najlepiej na razie 661 Comp I lub II
Zbroje możesz. Ale to już wydatek koło 300< zł jeśli chodzi o dobrą i nową.
Nakolanniki na razie możesz odpuścić. Lecz jeśli masz kasę to albo na same kolana albo też na piszczel.
co się gapisz We coś napisz:p
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#3 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:15

Dzięki za szybką odpowiedź ale 3k na rower to max, wiem ze to strasznie mało, ale kask też swoje kosztuje ;) + ochraniacze na piszczele napewno bo już mam poobijane od m.in grania w piłke nożną bez ochraniaczy i jeszcze od bmx'a

#4 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:16

A ile masz na ochraniacze?
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#5 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:27

to zalezy pewnie na kask + ochraniacze 500 zl, teraz niestety z kasą krucho ale musze coś zacząć robić bo powoli to taka monotonia człowieka łapie

#6 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:31

To prawda. Kask 250 i teraz zależy czy zbroja czy na nogi. W sumie to na razie możesz mieć na nogi, to już od Ciebie zależy.
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#7 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:33

A ochraniacze na nogi ile kosztują?:)

#8 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 07 październik 2012 - 10:34

koło 150-250< zależy tez jakie. Wszystko od firmy zależy i możliwości ich. Tzn czy są wygodne, na ile pozwalają nie krępować ruchów
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#9 -SzymeK-

-SzymeK-

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 26 postów

Napisano 07 październik 2012 - 11:01

Mam rower do sprzedania.
http://www.pinkbike.com/photo/6995595/
Chce za niego 2400 i dorzucam spodnie 661 i jersey fox'a

Użytkownik -SzymeK- edytował ten post 07 październik 2012 - 11:09

#10 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 07 październik 2012 - 11:32

Wypierdzielaj:D Ja sprzedaje swojego. Jak możesz coś takiego robić koledze z Teamu XD Kup mojego :D Zniżę Ci cenę jeśli już nie będzie innych kupców :D Ja dorzucam 2 koła i kierownice i inne szpargoły :D Tylko napisz jak ten twój rower się trzyma :D

Tamten Ns to mój był :D
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#11 dann

dann

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 12 postów

Napisano 07 październik 2012 - 18:49

Jak dobrze poszukasz kasku to wyrwiesz fullface kosztem mniej niż 100zł, oczywiście używany.

#12 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2012 - 10:53

Mam prośbe czy ktoś mógłby mi napisać co ten rower powinnien mieć, bo jeśli będe miał takie wytyczne to będzie łatwiej szukać;) np. skok amorytzatora, jaka regulacja skoku, sprężyna czy powietrze itp.

#13 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 08 październik 2012 - 14:56

160<mm -- skok
regulacja na fuj
sprężyna dobra i powietrze dobre. Powietrze możesz idealnie pod siebie ustawić
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#14 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2012 - 15:23

dzieki ;), tylko ja podałem amortyzator jako przykład, a chodziło mi o cały rower, jaka rama w sensie alu, cr-mo, jakie piasty, support itp ;)

#15 MotylFR

MotylFR

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 60 postów

Napisano 08 październik 2012 - 15:55

rame z cr-mo weź, mam i sobie bardzo chwale:)
Piasty suporty stery itd. tylko na maszynach.

#16 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2012 - 16:00

O to jużwięcej info mam :), co z przerzutkami i hamulcami, i czy napinacz też jest potrzebny bardzo na mniej wymagających trasach ?:)

#17 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 08 październik 2012 - 16:06

Na wszystkich. Po jakimś czasie jak nie będziesz mieć napinacza to łańcuch będzie Ci spadał
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#18 imaxus

imaxus

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2012 - 16:20

Widze że z krakowa jesteś :), a post wyżej pisałeś ze sprzedajesz rowerek :), to prawda ? a jesli tak to jaka cena cię interesuje :)

#19 matilu1996r

matilu1996r

Wtajemniczony

• Members
  • 1000 postów

Napisano 08 październik 2012 - 16:42

Tak tak, okolice. 30 km od Krk. Cena najbardziej pasowałaby mi 3400. Dodaję do tego gratisy.
GravitaziaRacing
Nukeproof Scalp

#20 mosbergus

mosbergus

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 134 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 18:05

Może nieco się wtrącam ale za cenę 3400 można śmiało poszukać fulla... choćby np norco lub coś mniej lub bardziej zjazdowego np dc akita na jakiej sam jeździłem + sherman 170mm. Napinacz - obowiązkowo, nie ma takiej trasy żeby łańcuch nie spadł, a to niebezpieczne. Części na maszynach to niekonieczna kwestia wydatku - pytanie czy lepiej zapłacić/stać mnie na części maszynowe i mieć poniekąd spokój czy ujadać się z kuleczkami i wydawać cyklicznie pewne kwoty na utrzymanie. Amortyzator jak ktoś pisał wyżej 150/160mm i wyżej, dobrze na piaście qr20. Ochraniacze to kwestia priorytetowa, kuku można sobie zrobić na drodze, w lesie, nie mówiąc już o zjazdach. Kask 661 comp używany [choć nie wskazane "używany"] można kupić za 100zł niekiedy wliczając w to przesyłkę, przydatne są także ochraniacze na piszczele i oczywiście google do kasku to obowiązek, ograniczają pęd powietrza w oczy, błoto itp itd...wiadomo. Mając taki zestaw można kupić bilet na wyciąg i zaczynać zabawę ! :) Czyli sumując... Rower, kask, google, ochraniacze na piszczele. Jak nie zabraknie funduszy to jeszcze zbroja jest dość konkretnym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa. Ile jest warta przekonałem się kilka razy choć nie dość mocno, na pewno zwiększa komfort psychiczny i można więcej pocisnąć :) No i szukaj fulla, teraz po kilku latach od kiedy ten sport stał się bardziej popularny automatycznie dostęp do sprzętu staje się tańszy...

EDIT: Hamulce oczywiście TYLKO i wyłącznie hydrauliczne z tarczami 203mm, tył może być mniejsza 180mm. Mniejsza po prostu nie wyrobi obciążenia i temperatur, a po co wymieniać spalone tarcze i klocki co wypad w góry ? :) Jak tarcza potrafi się nagrzać na zjeździe to jestem chodzącym przykładem: http://www.pinkbike.com/photo/2526528/. No i nie kupuj żadnego Krossa sign fr i nic tego typu ;) Możesz looknąć jeszcze za specialized big hit. Moim niespełnionym marzeniem zjazdowym jest DunCon Cane Corso :D Szatan istny :) Ale to raczej w odstawkę puki co, szykuje się ostry projekt tandem u mnie :)

Użytkownik mosbergus edytował ten post 03 listopad 2012 - 18:18

http://www.pinkbike.com/u/mosberg/

Specialized Epic M5 2008 :)

[S] Bianchi Impulso 2013  :) 

Cannondale SL 4 [2012] 
Gazelle SPN 2 (v30) [2012]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych