Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odznaki kolarskie i nie tylko....

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 02 luty 2008 - 16:48

Czy należycie do turystycznych klubów i sekcji kolarskich,rowerowych?Dużo macie członków? Zdobywacie odznaki kolarskie lub krajoznawcze?Jeśli tak to piszcie,o tych regionalnych też.:)Piękna nasza Polska cała:)

#2 beblak

beblak

Dumny Forumowicz

• Members
  • 123 postów

Napisano 02 luty 2008 - 20:31

Klub Rowerowy Huragan
  • szir lubi to

#3 RODDOS

RODDOS

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 03 luty 2008 - 17:49

Choć w moich okolicach widuje się rowerzystów jak psów, to o jakimś zrzeszeniu czy klubie ( amatorskim rzecz jasna) nie słyszałem. Z reguły jeżdżę sobie sam, ale fajnie byłoby skrzyknąć jakąś większą paczkę, bo w grupie raźniej.
+++
Dołączona grafika

#4 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 04 luty 2008 - 11:24

Z tego co się orientuję to są różne kluby i sekcje w PTTK-u ,przy urzędach miast,parafiach a nawet osiedlowe.

#5 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 05 luty 2008 - 11:32

Okazuje się,że zorganizowana turystyka kolarska w Polsce istnieje!!Rowerowe ''single" mogą np. wstąpić w szeregi PTTK. Nie jest to skostniała instytucja jakby się mogło wydawać.Niektóre kluby działają dość prężnie,należą do nich młodzi ludzie.Mają w swoich terminarzach wycieczki lokalne,regionalne,wojewódzkie a nawet ogólnopolskie.Znalazłem takie informację http://ktkol.pttk.pl/?page_id=7 http://ktkol.pttk.pl/?page_id=33 Znajdziecie tam co prawda terminarz z zeszłego roku ale są tam adresy internetowe niektórych klubów a one może mają linki do zaprzyjaźnionych.Znalazłem również ciekawy blog poświęcony turystyce kwalifikowanej rowerzysta.bloog.pl/ . Co o tym myślicie? Warto zdobywać te odznaki?

#6 White-B

White-B

Dumny Forumowicz

• Members
  • 287 postów

Napisano 05 luty 2008 - 23:13

W tak dużym mieście jak Poznań działa jedynie jeden, słownie "JEDEN" klub kolarski (nie mówię tu o stowarzyszeniach organizujących jakieś wycieczki tylko o czymś takim bardziej "pro"), nazywa się Klub Sportowy "Stomil"
Never underestimate the Power of the Dark Side

#7 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 06 luty 2008 - 11:30

Widzę dwie przyczyny takiego stanu rzeczy:albo nie ma chętnych do jazdy i tego rodzaju działalności:(,albo możliwości(a konkretnie kasy).Jeżeli jednak takiego klubu nie ma to radzę ci przystąpić do t.z. stowarzyszenia,a znajdziesz tam ludzi, którzy lubią też czasem szybciej pośmigać.Poza tym fajnie jest się przejechać w grupie mimo iż wolno jadą.W takim towarzystwie zawsze jest wesoło.:)

#8 Pytonik90

Pytonik90

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 5 postów

Napisano 06 luty 2008 - 12:24

Witam

Ja należe do klubu rowerowego BAJK. Zaprzaszam na naszą strone www.bajk.pl Nie mamy wygurowanych wymagan co do kondycii nowych członków ani nie wymagamy konkretnych rodzajów rowerów. Zapraszam do galerii gdzie są m.in. zdjęcia z naszej pierwszej imprezy w Juchnowcu. Jeżeli ktoś jest z Białegostoku i chciałbym spędzi najbliższy sezon z dobrym gronie podczas wycieczek po podlasiu oraz nie tylko to zapraszam.
  • szir lubi to

#9 podjazdy

podjazdy

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 63 postów

Napisano 06 luty 2008 - 12:33

W tak dużym mieście jak Poznań działa jedynie jeden, słownie "JEDEN" klub kolarski (nie mówię tu o stowarzyszeniach organizujących jakieś wycieczki tylko o czymś takim bardziej "pro"), nazywa się Klub Sportowy "Stomil"

Turystyka rowerowa to nie ściganie, tylko właśnie "jakieś wycieczki". Hmm, nie wiem jak szukałeś. Jest tego trochę. W dziale turystyki rowerowej masz np. Akademicki Klub Turystyki Rowerowej Cyklista, gdzie wbrew nazwie :D studentów jest mało a wiara w całym przekroju wiekowym. I nie są to wycieczki 30 km po parku tylko konkretne wyrypy zazwyczaj powyżej setki. Tempo nie jest treningowe, ale bywa że dobierze się taka ekipa prowadząca, że z korby iskry lecą. Taka turystyka kwalifikowana - odwiedzamy wiele fajnych zakątków w regionie, kraju i na świecie. Różnego rodzaju "jakieś wycieczki" w doborowym towarzystwie. Zawsze możesz przyjechać i zobaczyć jak noga podaje :)

A do ścigania służy np. Team Corratec, na pewno nazwa obiła się o uszy.
Rowerowa Baza Podjazdów
http://www.genetyk.com/podjazdy/

#10 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 07 luty 2008 - 11:46

Radochę jaką daje kolarstwo,lub turystyka rowerowa wszyscy znamy i nie ma tu nic do dodania,bo jest to opisane w temacie:"dlaczego jeździcie na....".Wiadomo jest to bezcenne,ale może być też wymierne.Odzwierciedleniem tego mogą być kilometry przez was przejechane,jak również odznaki kolarskie PTTK.Każda z nich jest inna,ma swój regulamin i warunki które trzeba spełnić:np. przejechać określoną trasę, liczbę km,lub zwiedzić zabytek czy park narodowy.Największą odznaką jest chyba "Duży Rajd Dookoła Polski"wiodący wokół Polski wzdłuż granic,liczy około 3600km.Fajnie by było mieć świadomość że się objechało kraj dookoła. Jest jeszcze ''Mały Rajd Dookoła Polski"" na trasie dowolnej w kształcie okręgu na dystansie 1800 km.Rajdy te można robić etapami,nawet całymi latami, ale co za satysfakcja! a i pamiątka w postaci książeczki czy albumu z potwierdzonym przejazdem.Szczegółów musicie szukać na stronach PTTK lub w linkach które podałem wcześniej.

#11 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 12 luty 2008 - 19:03

Podstawową odznaką w naszej dyscyplinie jest KOT (kolarska odznaka turystyczna). Zdobywanie jej polega na tym,że za każdy dzień spędzony (i potwierdzony przejazd minimum 15 km) rowerze są przyznawane punkty. KOT posiada 7 stopni. Te pierwsze można zdobyć z palcem w ....., później zaczynają się schody. Wycieczki trzeba odbywać również poza województwem,zwiedzać zabytki i parki narodowe w liczbie odpowiadającej danemu stopniowi. Minimalny dystans to 15 km (czyli nic takiego), trzeba również odbyć wycieczkę sześciodniową.Szczegóły na http://ktkol.pttk.pl/?p=220#more-220
W tym wszystkim najważniejsza jest systematyczność,cierpliwość i wytrwałość a kolarzom ich nie brakuje. Książeczka KOT jest pewnego rodzaju pamiętnikiem i dzienniczkiem,gdzie wpisuje się miejsce startu i mety,datę i trasę wycieczki,przebieg w km oraz przysługujące punkty:cool: Dzięki temu będziecie wiedzieć kiedy i gdzie byliście.:confused:

#12 maciek1603

maciek1603

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 50 postów

Napisano 12 luty 2008 - 20:14

Nawet mam taką książeczkę w domu bo ją dostalem od znajomego. Ale punktów nie zbieram bo szkoda mi czasu na taką zabawe, jeżdze codziennie i to w miarę dużo, 8500km w ubiegłym roku. Jak przeczytałem jakie kryteria trzeba mieć na srebną odznakę to sobie uświadomiłem sobie że mogę ją zdobyć w ciągu 2 tygodni mojego rajdu po całej Polsce. Ale dla osób młodszych, mniej jezdzących może być to fajna zabawa ;)
dzień bez roweru to dzień stracony ;)

#13 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 13 luty 2008 - 21:01

To że robisz dużo kilometrów to fajnie,ale zawsze chyba znajdzie się chwilka na potwierdzenie przejazdu:)

#14 sbtw

sbtw

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 9 postów

Napisano 13 luty 2008 - 22:45

Ja należę do Wrocławskiego Klubu Kolarskiego i do Sokolik Bike Team Wrocław. W pierwszym, że tak powiem bardziej do wyścigów trenuję, a w drugim do wypraw rowerowych- np. w tym roku jedziemy do Rzymu:) Wszystko znajdziejecie na www.sbtw.pl

Pozdrawiam,
Kuba
  • szir lubi to

#15 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 15 luty 2008 - 10:13

Odznaka PTTK ''Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411"http://ktkol.pttk.pl/?p=31.Aby ją zdobyć trzeba przejechać ok 650 km. Idealna na tygodniowy wyjazd,abo od weekendu do weekendu,jak kto woli.Trasa zaczyna się w Czerwińsku nad Wisłą i wiedzie drogą jaką pokonały wojska Władysława Jagiełły,zanim pogoniły krzyżaków.Obowiązkowa marszruta biegnie również przez Grunwald (ogólnie wszystkim znany). Najlepiej ten rajd byłoby pogodzić obchodami rocznicy tej wojny ,gdzie co roku na początku lipca odbywa się rekonstrukcja tamtych wydarzeń.Wszystkie bractwa jak i rycerze z całej Europy zjeżdżają się by brać w tym udział. Warto zobaczyć to na własne oczy i poczuć własnym organizmem jak atakuje husariahttp://www.grunwald1410.pl/. Na trasie również :Malbork,Radzyń Chełmiński,Golub Dobrzyń (zamki krzyżackie). Jak się popatrzy na mapę,to może się wydawać dziwne co oni chcieli osiągnąć idąc tą trasą. Poczytajcie o tym zanim wyjedziecie.

#16 Picia

Picia

Stały Bywalec

• Members
  • 583 postów

Napisano 15 luty 2008 - 10:27

Zapraszamy do Malborka, jak będzie wiadome czy ktoś jedzie to wyjde wam na powitanie;)

#17 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 15 luty 2008 - 10:37

Jak ludzie ruszą na tą trasę,to ty na ten powitalny chleb i sól nie narobisz:D:D:D

#18 Picia

Picia

Stały Bywalec

• Members
  • 583 postów

Napisano 15 luty 2008 - 11:06

Dlatego tylko userów BF powitam a innych to nie znam:p

#19 goofer0

goofer0

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 20 postów

Napisano 18 luty 2008 - 22:12

[quote name='szir']Podstawową odznaką w naszej dyscyplinie jest KOT (kolarska odznaka turystyczna).QUOTE]

A gdzie to sie trzeba zglosic po ta ksiazeczke ... do PTTK ?? Trzeba miec zdjecie , ile sie placi moze wiesz bo nie znalazlem zadnych konkretow na ten temat ??

#20 szir

szir

Wtajemniczony

• Members
  • 1350 postów

Napisano 19 luty 2008 - 11:17

Tak,po taką książeczkę trzeba się zgłosić do PTTK-u. Kosztuje od 2 do 4 zł.Nie trzeba mieć zdjęcia. Jeżeli chcesz być członkiem PTTK to wtedy trzeba zdjęcie i ok 30 zł na składkę roczną.
We Wrocławiu PTTK jest chyba w ratuszu. Zobacz również tu http://www.ar.wroc.p.../org/rewor.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych