Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odrestaurowany Romet Seby!

odrestaurowany romet rower stary szosówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 EsSeba

EsSeba

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 97 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 11:46

Cześć wszystkim, chciałbym wam tu pokazać efekt mojej i kilku pomagających mi osób pracy, mianowicie szosówka marki Romet na której jeżdżę od wczoraj.

Nie wiem zbyt dużo o tym rowerze, kupiłem go w walucie "piwnej" za kwotę 4 piw. Był w opłakanym stanie, no a teraz da się na nim jeździć :)

Jeśli ktokolwiek jest w stanie rozpoznać co to za model, proszę niech podzieli się tą informacją. A teraz czas na prezentację rowerka ;)

Dołączona grafika

Jak będę miał czas to zrobię mu więcej fotek. Musze jeszcze skombinować fotki jak dawniej wyglądał, gdy go kupiłem. A teraz kilka słów o maszynie:

Rower został pomalowany przeze mnie, niestety już się poobijał (nie zastosowałem utwardzacza) i jest brudny, muszę go umyć. Prawie wszystkie części są oryginalne, tzn. zostawiłem te, które zastałem. Tylna przerzutka była połamana więc wymieniłem na nową, kupiłem najtańsze co było (Shimano Tourney). Linki od hamulców są nowe, od przerzutek oryginalne Romet. Kierownice kupiłem na allegro za śmieszną cenę, gdyż poprzedni właściciel wymienił szosową na zwykłą bo wygodniej mu się tak jeździło. Również jest oryginalna marki Romet, niestety nie wiem z jakiego modelu pochodzi. Korba i pedały nie wyglądają na seryjnie montowane w Rometach. Opony CST, w rozmiarze niby 27, jednak jest to dawna, chyba jeszcze ZSRR numeracja opon, w sumie są większe niż dzisiejsze 28. Dętki nowe, z wentylem samochodowym żeby nie robić jaj.
Przednia przerzutka oryginalna Romet, manetki również. Wiem że powinny być na dolnej rurce ramy, niestety obejma jest za mała i obejmuje jedynie kierownice. Podejrzewam że to efekt "uwygodniania" roweru przez poprzedniego właściciela.

Calutki rower został wyczyszczony, każde łożysko wyczyszczone i nasmarowane dlatego też rowerek chodzi jak marzenie, poza momentem zmiany przerzutek (manetki nie mają stopni, jak pociągne tak zmieniają, trzeba po prostu wyczuć).
Owijki na kierownice oczywiście są nowe, klamki chyba nie są oryginalne.
Hamulce oryginalne Romet, jedynie śrubki mocujące linki wymieniłem na nowe, gdyż stara jedna strzeliła w czasie dokręcania.

Miło przyjmę słowa zachwytu i krytyki, jeśli macie jakieś pytania to walcie :) Pozdrawiam!

#2 Britax

Britax

Elita Forum

• Members
  • 2170 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 11:57

Ładny kolor :D Noski załóż i w trasę!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odrestaurowany, romet, rower, stary, szosówka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych