Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tecno

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bubx

bubx

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 21:55

Witam,
zielonego pojęcia nie miałem, w którym dziale dodać wątek, padło tutaj.

Cel projektu:
tani rower do dojazdów, do pracy, do sklepu, na uczelnię. Czasem na dłuższą wycieczkę. Taki, który kusić złodzieja nie będzie, a zadanie swoje spełni.

Tani, maksymalnie jak się da. Ale z zachowaniem jakiegoś standardu. Bez zabawy w zakupy przez internet.

Włoska rama Tecno, dostałem za darmo. Ciekawostką są spawy, rama wygląda jak nie na spawaną, a tak jakby hmm... nie wiem, ale nie jest to zwykły spaw, jest po prostu gładki. Może ktoś to wyjaśni, szlifowany był czy co?

Obręcze Remerx - Grand Rock RMX3019, szprychy Nitro i piasta Joytech.
Opony polskie Dębica.
Jakaś aluminiowa tajwańska korba.
Pedały Union k70.
Przerzutki - to co było w ramie, niby Shimano. Wolnobieg również Shimano, 6 rzędowy.
Manetki: Shimano SL-RS30

Dodano[edycja]:
Hamulce: Saccon
Stery: Point
Siodełko: Selle Royal Viper
Suport: Neco

Podstawową wadą były hamulce, jakieś zwykle "plastikowe" typu cantilever, tak samo klamki. Wymienione na aluminiowe v-brake'i Saccon. Inna klasa hamowania :)

Problemem okazał się suport. w poprzednim klasycznym wymieniłem same wianki, jednak długo nie pośmigały, miski okazały się już maksymalnie wydarte. Znalezienie nowego w pakiecie, z włoskim gwintem, nie było łatwe. Co dziwne jak na takie miasto jak Wrocław. ale dało się, trochę na lewo, bo z serwisu sklepowego. Zaznaczam, miało obejść się bez zakupów przez internet :)

Myślę, że cel projektu osiągnięty, na przyszły rok w planach składanie czegoś konkretniejszego ;-)
M.

Załączone pliki

Użytkownik bubx edytował ten post 04 sierpień 2012 - 21:18
upgrade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych