Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Giant Granite - Nie przyszły bułki do Gianta, to pojedzie Giant po bułki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 marcingrychtol

marcingrychtol

Wtajemniczony

• Validating
  • 1279 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 13:38

Rower składany jest z powodów dwóch:
- jak mi go ktoś ukradnie spod sklepu, to nie będzie szkoda
- muszę zredukować ilość niepotrzebnych części.

Założenie jest takie, żeby nie wkładać do niego drogich części. Mam np. hamulce LX, klamkę LX, koło na piaście LX, ale nie będę ich tam wkładać, bo ten rower ma po prostu nie przyciągać uwagi. Nie chcę też do niego pakować dużej ilości części niepotrzebnych, dlatego będzie jeden hamulec i tylko tylna przerzutka. Przednia przerzutka jeśli bedzie, to tylko w celu trzymania łańcucha na miejscu. Dzieki temu uproszczę obsługę roweru i nie będę niepotrzebnie zwiększać masy. Następna sprawa jest taka, że moje rowery są zamykane i praktycznie nigdy nie stoją luzem. Zabezpieczeń trochę jest, więc mija parę minut zanim wyciągnę rower i na nim pojadę. Do tego w swoim głównym rowerze mam SPD i trzeba ubrać do nich odpowiednie buty. Ten rower bedzie zawsze pod ręką i nie będzie zamykany, bo jego wartość jest znikoma. Ogólnie rzecz biorąc siadać i jechać, choćby w klapkach.

Rama Giant Granite, rury głównego trójkąta cr-mo, widelec sztywny oryginalny. Reszta specyfikacji będzie znana, jak poskładam coś z tych części:

http://www.bikeforum...09&d=1343478849

Życzcie mi powodzenia :P

Użytkownik marcingrychtol edytował ten post 28 lipiec 2012 - 19:57

https://www.tkholding.pl/ Projekty architektoniczne z wykorzystaniem najnowszych technologii Building Information Modelling i Virtual Reality

#2 Vertus

Vertus

Dumny Forumowicz

• Members
  • 448 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 19:21

Też mam zamiar zrobić taki projekt jak ty i mniej więcej tyle starych części mi się wala po garażu. Fajny zaścianek wygląda nieco jak ołtarz rytualny ;D Aha jeszcze jedna ważna rzecz mam taką samą szczotkę ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych