Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ból kręgosłupa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 konstruktor3D

konstruktor3D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 92 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 09:00

Załączony plik  1.JPG   37,92 KB   95 Ilość pobrań
Załączony plik  2.JPG   28,77 KB   79 Ilość pobrań
mam tych fotek jeszcze więcej, ale wydaje mi się że na tych najlepiej widać zwężenie przestrzeni między L5 i S1

#22 Boo

Boo

Wtajemniczony

• Members
  • 1770 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 10:57

Jednopoziomowa dyskopatia bez zwężenia kanału rdzeniowego, z jednostronnym uciskiem na korzeń - mogło być gorzej, przynajmniej reszta kręgosłupa jest w miarę. Dalsze postępowanie zależeć będzie od objawów klinicznych i ich progresji lub regresji. Jeśli leczenie zachowawcze plus rehabilitacja/ćwiczenia powodować będą wycofywanie się objawów klinicznych, nie będzie problemu. Gorzej jeśli mimo leczenia objawy będą narastać lub pojawią się wyraźne deficyty neurologiczne. Tak czy siak neurolog zaproponuje dalsze postępowanie na podstawie nie tylko obrazu badania, ale również wywiadu, stanu klinicznego, wieku itd.

Najprawdopodobniej skończy się na leczeniu zachowawczym i rehabilitacji oraz profilaktyce schorzeń kręgosłupa. Leczenie operacyjne tego typu zmian ogranicza się zwykle do przypadków niereagujących na inne metody leczenia, zmian ze zwężeniem kanału rdzeniowego poniżej 10 mm średnicy oraz dyskopatii z wypadnięciem jądra miażdżystego dysku.

Użytkownik Boo edytował ten post 02 wrzesień 2012 - 11:01

"Towarzystwo poszukujących prawdy jest nieskończenie lepsze niż tych, którzy wierzą że ją znaleźli" T. Pratchett

#23 konstruktor3D

konstruktor3D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 92 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 16:53

Dzięki Boo, teraz nie będę zwlekał z kupieniem miesięcznego karnetu na basen, a z ćwiczeniami które sobie robiłem, wolę czekać i spakować się z lekarzem. Mam nadzieję że rehabilitacja i dobre odżywianie spowodują że organizm sam się zregemeruje. Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

#24 pola102

pola102

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 15:54

Przepuklina krążka - to zmiany w budowie samego krążka na skutek jego uszkodzenia, czy to struktury pierścienia włóknistego, czy samego jądra na skutek; urazu, przeciążenia, zwiększonego napięcia mięśni.

Bóle kręgosłupa - najczęściej określany jako dolegliwość odcinka lędźwiowego kręgosłupa na skutek zmian zwyrodnieniowych kręgów, napięcia mięśni, neuropatii.

Neuropatia - objawia się wrażeniem palenia i pieczenia skóry i jej przeczulicę, bólem rozlewającym się na kończyny, często występuje podczas odpoczynku.

Fibromialgia - bolesne zmiany występujące w tkance łącznej i mięśniowej, ból objawiający się podczas ruchu i ograniczający jego zakres.

Ból pleców - najczęściej jest to ból na wysokości łopatek czasami promieniujący w górę lub do przodu na skutek zmian w samym kręgosłupie i napięć mięśni w okolicy łopatki.

Ból karku i szyi - spowodowany przeciążeniem pozycją siedzącą, urazem mechaniczym, stresem, obejmujący obszar karku, szyi, przodu szyi, czasami promieniujący do rąk.

Rwa kulszowa - ból, mrowienie, pieczenie idące od pośladka do stopy, często powodujące utykanie, związane ze zmianami chorobowymi w nerwie kulszowym, splocie nerwowym czy mięśniach kończyny.

#25 konstruktor3D

konstruktor3D

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 92 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 12:24

Cześć Pola. Dzięki za dołączenie do dyskusji.
Widzę, że powodu bólu może być wiele.

Od czasu mojego ostatniego postu, byłem na zabiegach:
- pole magnetyczne
- lampa solux
- elektrody z prądem

efekt był nieodczuwalny ponieważ ból ustąpił na około miesiąc przed zabiegami.
Ale czasem po wielu godzinach siedzenia przed komputerem, bądź po ciężkiej pracy fizycznej,
czuję ucisk w lędźwiach.
Najskuteczniej pomaga mi ćwiczenie polegające na: napinaniu mięśni brzucha w pozycji leżącej z podkulonymi nogami.
W tym ćwiczeniu chodzi o to, aby mięśnie brzucha spowodowały dociśnięcie kręgów do podłogi , (tak jakbym chciał urodzić kręgosłup).
Po kilku takich "parciach" słychać delikatne chrupnięcie i czuć jakby kręgi ułożyły się w odpowiednim miejscu. Od razu ucisk ustępuje.
Oczywiście to ćwiczenie robię jako któreś z kolejności, gdy już rozgrzeję mięśnie i dość mocno się zmęczę.

A Ty Pola możesz doradzić mi coś w kwestii ćwiczeń bądź rehabilitacji?

#26 Zbycho76

Zbycho76

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 3 postów

Napisano 24 luty 2013 - 16:29

Polecam basen. Nie jakiś hardcore, tylko kilka długości żabeczką, jacuzzi i szeroko rozumiany relax, bowiem ma to naprawdę zbawienny wpływ na kręgosłup.

#27 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 25 luty 2013 - 07:19

Niestety dołączam do klubu...etat przed komputerem dał o sobie znać po 2 latach :(
Na razie będę próbował ćwiczeń, najgorzej że sezon się zbliża, a ja tracę "nośność" ekwipunku na plecach.
Jak żyć ?

Ktoś może wie jak się ma A6W do lędźwi ? Zacząłem trenować już po rozpoczęciu dolegliwości, pogarszam sobie czy polepszam ? W opinie z forów typu KFD ciężko mi wierzyć :)

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#28 gremare

gremare

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 14:25

mam podobny problem! super wątek! :D

#29 VeniCreator

VeniCreator

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 14 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 16:12

Na kręgosłup polecam kettlebells. Świetne odważniki prosto z Rosji, coraz modniejsze na siłowniach i w centrach rehabilitacyjnych.

#30 Probs

Probs

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 10 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 07:10

No kettle są świetne, najlepiej metodą hardstyle. :) Polecam Dariusza Walusia - uczeń "namaszczony" przez samego Pavla Tsatsouline'a. A jeśli chodzi o kettle + bóle kręgosłupa, z tego co wiem, mój trener rehabilitował się swingami, aczkolwiek i TGU powinno mieć jakieś właściwości tego typu, bo przecież to ćw. działa na wszystko. ;d

#31 asap

asap

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 9 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 17:49

A próbowałeś wałki http://www.blackroll.com.pl/? One są typowo stworzone pod rozluźnianie mięśni kręgosłupa więc może CI pomogą? Ja używam ich codziennie i bardzo mi pomogły - do niedawna miałam tak bolący kręgosłup, że drętwiały mi ręce i szyja, co zaczęło mnie przerażać. Teraz parę minut dziennie turlam się na wałku i od razu mi lepiej, bóle się zredukowały i nie drętwieje już nic, a to było moją największą zmorą. No i dobrze ktoś mówi - basen.

#32 myha

myha

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 08:41

hej,

widzę, że sporo osób ma kłopoty z kregosłupem, więc może tutaj znajdę odpowiedź na swoje kłopoty.

Jestem po operacji L4-L5, (ponad dwa lata temu). Mam rower miejski i jeżdzę na nim w celu poprawienia kondycji ( około 20 km) na niedużych dystansach. Niestety po operacji nigdy nie było "dobrze" jedynie trochę lepiej niż przed. Jazda na rowerze nasila mi bóle kręgosłupa i powoduje silne bóle kolan.

Czy zamiana roweru miejskiego na trekingowy może pomóc ? 

Z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy w odpowiedzi na to pytanie :)

#33 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 17:51

Nie wiem doprawdy skąd u Was takie negatywne opinie. Sama/sam korzystam z usług tej firmy od wielu lat i nigdy nie zostałam potraktowana źle.

USR011203 - Dobyr case: http://rajd.waw.pl/u...i-swoja-rodzine

#34 penilag

penilag

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 7 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 09:08

Może dolegliwości z kręgosłupem i kolanami będą mniejsze jeśli dobrze ustawi się pozycję - siodełko, kierownicę -wysokość, kont nachylenia...

Wbrew pozorom to bardzo istotne - zupełnie tak jak w samochodzie, niby wszyscy wiedzą, a niewiele osób to robi.

#35 U1203mi

U1203mi

Dumny Forumowicz

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:49

Bardzo fajny wątek. Szukałem długo rozwiązania moich zagwostek i w końcu pomogliście. Dziękuję serdecznie!

Ubot3030 - Sprawdz naszą stronę: http://www.forum.kon...opic.php?t=3832

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych