Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pomoc dla zliczających statystyki z BS :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 safian

safian

Dumny Forumowicz

• Members
  • 475 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 16:14

Hej :)
Pytanie do osób, które robią tabelki etc: Wy przeglądacie wszystkie profile na Bikestatsie ręcznie, wrzucacie dane po kolei do excela, robicie tabelki i takie tam?
W sumie wczoraj się nad tym zastanawiałem i popełniłem małą pomoc dla Was robiącą to wszystko (no, oprócz rysowania tabelki) automatycznie, zapełniając lukę w wolnym, wakacyjnym czasie :)

Program pobiera dane dla podanych nicków na bikestatsie, wrzuca wszystko do tabelki, zapisuje do xlsx (albo do .txt, ale o tym później), pozostaje tylko utworzenie tabelek, ale mając dane to chyba nie jest problem :)

Ogólnie program dostępny do pobrania stąd: http://bit.ly/N90BZJ
Link do (chyba) aktualnej listy Bikestats Bikeforum Team: http://bit.ly/MUJXLp

Do działania potrzebny zainstalowany .NET Framework (4, ale pod niższymi wersjami tez może działać) i Internet Explorer.

Ostrzegam, że program robiony 'na szybko', więc jakieś niedoróbki mogą być, ale starałem się ich uniknąć :)

Po odpaleniu programu sprawdza on, czy w folderze z .exe jest plik lista.txt zawierający listę nicków bikestatsa - jeżeli są to automatycznie dodaje je do listy, jeżeli nie ma to trzeba dodajc je ręcznie (wklepać nick w okienko i kliknąć 'dodaj'), lub wczytać z listy w innej lokalizacji.
Po dodaniu listy można ją jeszcze zapisać - tu chyba instrukcji nie trzeba :)

Przed odpaleniem na dole możemy wybrać miesiąc dla którego ma pobrać statystyki - automatycznie ustawiany jest obecny miesiąc i rok.

Jeżeli wszystkie nicki są dodane to walimy start, firewallowi zezwalamy na łączenie się programowi z internetem (jeżeli będzie problem z połączeniem cała tabelka będzie czerwona), program chwilę pracuje i wrzuca pobrane dane do tabelki - jeżeli któryś z bikestatowiczów nie ma statystyk na dany miesiąc, lub takie konto nie istnieje to dany wiersz z jego nickiem podświetli się na czerwono.
Po pobraniu danych można jeszcze przycisnąć 'czyść', żeby usunąć wiersze z osobami, które statystyk na dany miesiąc nie mają (tu jest mały bug - czasem nie usuwa wszystkich osób, więc trzeba przycisnąć dwa razy, lub ręcznie zaznaczyć i usunąć 'deletem')
Na koniec walimy 'zapisz' i wskazujemy ścieżkę do zapisu, program zapisze .xlsx w danej lokalizacji i odpali excela wypełniając tabelkę.
UWAGA: Jeżeli z Excelem będzie jakiś problem program zapisze dane w .txt oddzielając kolumny średnikami - trzeba wtedy ręcznie odpalić Excela -> Otwórz -> nasz plik .txt i tam wybrać, żeby zaimportować dane oddzielając je średnikiem :)
W samym programie w tabelce nie działa również sortowanie - dane są traktowane jako stringi, więc są sortowane alfabetycznie a nie po liczbach, ale po wrzuceniu do excela i ustawieniu poprawnego formatowania można sortować tam :)

To chyba tyle, gdyby były jakieś bugi, albo jakieś ciekawe propozycje to piszcie najlepiej na gadu: 6842720.

Słowem zakończenia: zapewniam, że program jest wolny od wirusów i wszelkiej maści złośliwego oprogramowania, jedyne z czym się łączy to bikestats :)

To tyle ode mnie :)

Użytkownik safian edytował ten post 04 lipiec 2012 - 19:16

#2 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 18:19

Niestety, na Windowsie 7 nie działa :/ Z miejsca po kliknięciu START wyskakuje mi że program "..." przestał działać :/ Ale inicjatywa zacna, gratki za pomysł

#3 safian

safian

Dumny Forumowicz

• Members
  • 475 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 18:59

Edycja linków w pierwszym poście, już powinno być ok, jeżeli nie to program powinien wywalać info o błędzie, prosiłbym o PM z kodem błędu na PW, dzięki :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych