Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Selle italia x2 flow

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 RamzyY

RamzyY

Stały Bywalec

• Members
  • 601 postów

Napisano 15 maj 2012 - 14:36

Długość: 277 mm
Szerokość: 136 mm
Stelaż: rurki alu 7mm
Zastosowanie: MTB Szosa
Pokrycie: skóra syntetyczna
Waga: katalogowa 280 g, rzeczywista -nie ma tak dokładnej wagi ;p
Cena: ~100zł

Szukałem siodła, na którym nie stracę tyłka w przypadku nie założenia spodenek z pampersem. Przesiadłem się z SKN'a na którym jazda bez wkładki przejeżdżałem ~50km.
Dośc często jeżdżę z psem na spacer rowerem siostry(dupokładek to Accent Monza) i bardzo odpowiadało mi siodło z otworem -pomimo, że Monza to wersja dla pań(męski odpowiednik to Derry). Szukałem siodła do stówki, z otworem, na szosę(90% moich tras), o sportowym designie i nie ugniatającego Johnego ;p

Siodło po ~1,5kkm nie straciło ani kawałka pokrycia, nie skrzypi(na to za wcześnie), kilka razy zmokło na dachu samochodu i dalej jest wszystko w najlepszym porządku. Jedyna rzecz, którą można zarzucić -choć to mało istotne- to, że plastikowy łuk zasłaniający zszywki jest wciśnięty na 'kołki' i czasami potrafi 'odkliknąć się' ale nie na tyle żeby go zgubić, albo przyklejać.
Co do jazdy to Johnny is breathing much better, a 70km bez wkładki to nie problem. Specyficzne dla siodełek z otworem jest mokry interes podczas jazdy bez błotników. Po 147km tyłek nie protestował -może też dlatego, że trasa była w okolicach Kazimierza i czasem było trzeba rowery podprowadzać.
Co do wyglądu to jak na taką kasę prezentuje się świetnie, jest skromne, bez wodotrysków. Nie mam pojęcia jak sprawowało by się w HT/szosie, bo poruszam się fullem.

PLUSY:
- niska cena
- anatomiczne wycięcie
- wystarczająco wygodne -jak na sportowe siodło- nawet na dłuższych dystansach
- sportowy wygląd
- nie jestem ekspertem, ale stelaż wydaje się sztywny

MINUSY:
- odskakująca zaślepka zszywek
- mam nadzieje, że więcej nie znajdę,

Reckę db na aktualizował w miarę użytkowania. Mam nadzieję, że komuś się przyda ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • Slovakov i Britax lubią to
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych