Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Renowacja NSU 1942

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 k_uba

k_uba

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 09:24

Witam ,
Rowerek szczerze został uratowany przed śmiercią przy bramie , kupiony za dobrą cenę jak na NSU . Cały został rozebrany na czynniki pierwsze chromy które udało się uratować zostały uratowane te których się nie dało zostały pomalowane . Jest to rok około 1942 dlatego warto było zająć się nim . Został wymieniony napęd , łańcuch i dętki reszta jaka była taka jest :)Dołączona grafika Dołączona grafika

Po długich godzinach z papierem ściernym , w oparach lakieru , i niezliczoną ilość miłych snów na temat zapieczonych śrub wygląda tak :

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Oraz nowa właścicielka :)
Dołączona grafika

W kolejce do renowacji stoi jeszcze jeden sprzęt , nie tak stary ale klasyczny , wszystkie chromy wyczyszczone a z malowanie się na razie wstrzymuje bo nie wiem czy jest sens Dołączona grafika

#2 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 09:29

Super to wyszło, rowerek jak znalazł na miasto. Szprychy rozumiem pomalowane, nie zardzewiałe? ;)

#3 k_uba

k_uba

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 09:34

Super to wyszło, rowerek jak znalazł na miasto. Szprychy rozumiem pomalowane, nie zardzewiałe? ;)

była koncepcja na brązowe całe felgi aby pasowało do siodła i kierownicy ale farba się zważyła więc postanowiłem w takim stylu to zrobić ciemno czerwone szprychy i białe felgi

#4 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 10:31

O kurcze! Ten rower wygląda pięknie! Kawał dobrej roboty! Gratuluję! :D:D:D

ps.koty z centralnej Polski a rower poniemiecki :D:D:D

Użytkownik Siva edytował ten post 30 kwiecień 2012 - 10:35

#5 Bezio

Bezio

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 54 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 19:40

Wow! Świetny. A co zrobiłeś z chromami, po usunięciu rdzy jak je zakonserwowałeś?

Pozdrawiam.

Malowany proszkowo czy sprayem?
Może masz jakieś porady dla mnie - też odnawiam stary dosyć zapuszczony rower.

#6 k_uba

k_uba

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 21:14

Wow! Świetny. A co zrobiłeś z chromami, po usunięciu rdzy jak je zakonserwowałeś?

Pozdrawiam.

Malowany proszkowo czy sprayem?
Może masz jakieś porady dla mnie - też odnawiam stary dosyć zapuszczony rower.

rower najpierw rozebrany na części pierwsze wszystkie małe chromy śrubki których nie da się teraz kupić zostały wyczyszczone na małej szlifierce modelarskiej większe chromy wyczyszczone wiertarką ze szczotką z włosiem miedzianym . To czego nie dało się uratować papier 100 , 200 , 500 odtłuścić , podkład i baza .
Malowane wszystko sprayem ale trzeba uważać na zlewki zresztą wszystko da się naprawić ( po wyschnięciu drobny papierek i nowa warstwa bazy ) .
Jakieś rady , myślę że cierpliwość przy rozkręcaniu rowerka i przed malowanie wszystko ładnie wyczyścić papierkiem a na to schodzą godziny .

#7 NEONATUS

NEONATUS

Dumny Forumowicz

• Members
  • 202 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 06:22

Doskonała robota. Opona przód też rozumiem zmieniana?

#8 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 09:53

Jedyne co mi się rzuca w oczy to te pedały, zupełnie tutaj nie pasują. Poza tym aż trudno uwierzyć, że to ten sam rower, chociaż u mnie wisi stary Romet Hermana i od roku się bierzemy za jego renowacje, jednak mimo to sam chciałbym dostać taki rowerek do renowacji :)

#9 k_uba

k_uba

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 14:43

Pedały i opony czekają na wymianę i na pewno to nastąpi ale po prostu są też inne wydatki .
W planach pedały drewniane albo znalezienie w ładnym stanie z epoki a opony obowiązkowo z białym paskiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych