Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bagażnik dachowy do scale30 (rama karbonowa)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elrei

Elrei

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 19:52

Zakupiłem w tym roku scale 30, rama w karbonie. Dzisiaj do nowego auta kupiłem belki poprzeczne i zamontowałem stary uchwyt na rower thule, link do modelu:

http://www.auto-pak....products_id/135

Niestety problem polega na tym, że sprzedawca przestrzegł mnie przed montowaniem na tym ramy karbonowej. Stwierdził, że jeśli rama pod wpływem mocnego nacisku się odkształca, to podczas jazdy może się zniszczyć. Nie mam za bardzo ochoty inwestować w coś innego, stąd pytanie czy jest jakaś szansa połączyć ten zestaw, żeby nie uszkodzić roweru (to jest priorytet number one).

Z góry dzięki za pomoc.

#2 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 21:56

Sorry za "ot" ale rozbawiło mnie to troszkę,tak złośliwie. Kupiłeś karbonowy rower , pewnie za nie małą kaskę i teraz jest strach go przymocować do bagażnika?!?! Bo się pogniecie?!?!

...ciepierdziu!

ps. może bagażnik na tylnej klapie będzie "delikatniejszy"? Bo my z moim ściskamy "łapami" swoje ramy alu na maxa. Wiadomo że trzeba mocno rower przytwierdzić , zakręty , hamowanie itd.

Użytkownik Siva edytował ten post 26 kwiecień 2012 - 21:58

#3 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1433 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:02

Już było sporo tematów o wyższości karbonu od aluminium pod względem wytrzymałości i nie sądzę, że coś może się stać jeśli na chama z całej siły nie ściśniesz. Jedynie dałbym coś na zmiękczenie mocowania do ramy jeśli nie ma - jakiś ręcznik czy coś w tym stylu.
Gt Avalanche 3.0 prowokacje
Dołączona grafika
GG: 9096807 afery

#4 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:04

...otulina piankowa taka jak do rurek np. centralnego ogrzewania ; średnice różne są .

#5 Elrei

Elrei

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:08

Siva, jeśli uważasz, ze niszczenie roweru w karbonie jest trendy, to gratuluję pracy :)

Zobaczę z otuliną. Najgorsze są koleiny, lub polne drogi. Tam może się okazać, czy ta rama jest wytrzymała.

#6 Siva

Siva

Stały Bywalec

• Members
  • 851 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:14

A gdzie ja napisałam że niszczenie roweru karbonowego jest trendy???

Nic tylko żal mi się Ciebie zrobiło. Kasa za karbon kosmiczna a teraz takie dylematy;jak przymocować aby nie zepsuć.

#7 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 06:34

Niestety, karbon jest dość wytrzymały, ale w większości przypadków jest projektowany pod siły jakich spodziewali się na rowerze inżynierowie. Myślę że otulina pomoże, ale warto rozważyć podejście do takiego bagażnika z mocowaniem na widelec.

#8 Elrei

Elrei

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 07:05

Facet w sklepie polecił mi do tego modelu to rozwiązanie.

http://www.thule.com...ule-ProRide-591

Stwierdził, że rama karbonowa potrafi wytrzymać większy docisk w pionie niż w poziomie. Kolega do swojego karbonowego scotta tego używa i działa. Ja w tej chwili średnio z kasą wyglądam, stąd idea dopasowania tego co mam. Poprzedni rower był aluminiowy i nie było z tym problemów.

Dzięki za pomoc w każdy razie.

#9 Bikermtb

Bikermtb

Elita Forum

• Members
  • 2309 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 07:43

Delikatnie mowiac gó...o prawda. Bez roznicy czy rore glowna scisniesz w tym miejscu po bokach czy nie. Jesli chcesz miec spokoj to kup Thule z mocowaniem pod przednie widelki- sprawdzony w boju wiele razy. Rower zdecydowanie stabilniej sie trzyma oraz nie ma ryzyka uszkodzenia czegokolwiek. Minusem jest to ze trzeba gdzies schowac kolo. No ale to tylko jedno kolo- zawsze gdzies sie wcisnie

#10 Elrei

Elrei

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 16:31

Najprawdopodobniej zastosuję otulinę do rur i dodatkowo naciągnę na uchwyt kawałek dętki. Mam nadzieję, że wtedy rama będzie stabilna niezbyt mocno ściśnięta.

#11 edghaar

edghaar

Wtajemniczony

• Members
  • 1822 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:15

Myślę, że upadek z dachu może zaszkodzić ramie zdecydowanie bardziej niż ewentualne ściśnięcie ;] Strasznie panikujesz, scale to solidny kawał plastiku, nic mu sie nie stanie...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych