Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Oświetlenie Do 300zł Przód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 TPD

TPD

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 14:01

Witam Szukam jakiegoś oświetlenia przód do 300zł jeżdzę 40% Miasto , 30% Teren , 30% Bezdroża Co byście mi polecili co patrze to zdjęcia są retuszowane itp a chce coś konkretnego żebym widział coś jak jade do 50m zastanawiałem się nad bocialarką lecz nie wiem gdzie ją dostać na allegro jest lecz trzeba kase przelać na konto nie ufam mu troche ktoś wie gdzie mozna dostać bocialarke 3.0 lub 4.0 ? na jakieś stronie internetoweJ? mam na oku coś takiego :

1.Sigma Pava
2.Sigma Lightster
3.Mactronic Noise
4.Bocialarka 3.0 < nie wiem gdzie dostać
5.Bocialarka 4.0 < nie wiem gdzie dostać

Bardzo proszę o opinie tych sprzętów i może ktoś coś innego poleci i jak można linki do nie wiem gdzie te boćki dostać

Pozdrawiam : TPD

#2 m0rdeczka

m0rdeczka

Emerytowany

• Members
  • 1431 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 15:50

Strasznie nie spójny tekst. Używaj interpunkcji, edytuj. I na allegro nie ma ufam nie ufam. Przy wpłacie dostajesz potwierdzenie i w razie nie wywiązania się z umowy kupiec<->sprzedawca można wystąpić albo do allegro albo do sądu, w sklepie też nie ufasz płacąc jako pierwszy ?

Popatrz na markę Magicshine Np:
http://allegro.pl/la...2194672693.html
http://allegro.pl/la...2214891711.html

Chociaż sam mam hmm co to było.. ah tak : HALOGEN model tam jakieś cyferki, a wygląda mniej więcej tak jak ta z lewej :
http://img16.allegro...3/95/2166839592

Na moje potrzeby wystarcza :)

Użytkownik m0rdeczka edytował ten post 22 marzec 2012 - 16:42

Gt Avalanche 3.0 prowokacje
Dołączona grafika
GG: 9096807 afery

#3 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 16:37

Polecam to co podał M0rdeczka:) Czyli Magicshine. Mocniejszej nie znajdziesz w tej cenie no i tak długo świecącej,

u1549y2014v4.gif

#4 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 20:12

zgadzam sie, ja mam ten model i pięknie sie spisuje:) http://www.dealextre...ls.dx/sku.29489
a to jego młodszy brat http://www.dealextre...-included-36018 też pięknie świeci :)

#5 TPD

TPD

Jestem tutaj Nowy

• Members
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 08:40

zamówiłem bocialarke XM-L

#6 woody

woody

Dumny Forumowicz

• Members
  • 410 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 09:42

a co powiedzie o tej Philipsoskiej lampce ?? http://www.motointeg...t-80-aluminiowa niby ma aż 80 luxów i kąt świecenia 50*.
Dołączona grafika

#7 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 15:40

Nie za tą cenę, za słabo świeci, tak to mniej wiecej wygląda po przeliczeniu: 20W 80Lx ma 1018lm. Dodatkowo to jest na gładkim zwierciadle co daje światło w dal i bardziej punktowo niż na "parchatym" zwierciadle co rozprasza światło, a takiego potrzeba do jazdy rowerem:) Nie polecam tej latarki

#8 dziobolek

dziobolek

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 75 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 23:57

...Dodatkowo to jest na gładkim zwierciadle co daje światło w dal i bardziej punktowo niż na "parchatym" zwierciadle co rozprasza światło, a takiego potrzeba do jazdy rowerem:) Nie polecam tej latarki

Powiedział, co wiedział...
Miałeś i nie polecasz, czy... tak sobie "filozujesz"???

http://www.youtube.com/watch?v=dZm45mfdHv8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lej8pbR5RDQ&feature=related

Użytkownik dziobolek edytował ten post 21 wrzesień 2012 - 00:01

#9 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 21 wrzesień 2012 - 17:18

powiem tak, nie ucz ojca dzieci robić!!! W przeciwieństwie co do niektórych nie wypowiadam sie na tematy o których nie mam pojęcia.
Na drugim filmiku widać ze światło masz skupione a nie rozproszone jednakowo na całym terenie. Wyraźnie widać tu światło punktowe a to co znajduje sie 4/5metrów jest ciemne. Jedni wolą coś widzieć a inny być tylko widocznymi.

Użytkownik McMarcin edytował ten post 21 wrzesień 2012 - 17:26

#10 c1ach

c1ach

Wtajemniczony

• Members
  • 1348 postów

Napisano 21 wrzesień 2012 - 18:11

Powiedział, co wiedział...
Miałeś i nie polecasz, czy... tak sobie "filozujesz"???

Niech Philips weźmie się lepiej za czajniki (co całkiem nieźle im wychodzi), a nie oświetlenie rowerowe :)
Jeśli świeci tak jak na tym filmie, to moim zdaniem nie ma się czym chwalić.

GT i-Drive 3.0, Kona Honky Tonk

#11 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 21 wrzesień 2012 - 19:28

Koledze cały czas to tłumacze ale marnie mi idzie;/

#12 dziobolek

dziobolek

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 75 postów

Napisano 21 wrzesień 2012 - 23:55

...Na drugim filmiku widać ze światło masz skupione a nie rozproszone jednakowo na całym terenie...

No cóż, widać mamy inne pojęcie o świetle skupionym/punktowym.

...W przeciwieństwie co do niektórych nie wypowiadam sie na tematy o których nie mam pojęcia...

No popatrz - to tak jak ja :rolleyes:

Widać także, że ta lampka oświetla również obszar bezpośrednio przy/przed kołem oraz pobocze
w wystarczającym stopniu, by nie czuć się jak "koń z klapkami na oczach",
jak to ma miejsce przy typowo skupionym/punktowym oświetleniu.

No i to się zgadza widziałem na żywo i przygarnąłbym, gdyby nie gabaryty - deczko mnie wielkość odrzuciła.

Użytkownik dziobolek edytował ten post 22 wrzesień 2012 - 00:38

#13 McMarcin

McMarcin

Dumny Forumowicz

• Members
  • 438 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 18:30

Ja muszę mieć bardzo dobrą widoczność i w miarę jak najmniejszą lampke przednią jak i tylną mocowana na gumowe o ringi, wszystkie inne gubię w terenie;/ Każdy ma swoje zdanie i je tu wypowiada. Mi osobiście nie są potrzebne do niczego latarki na gładzi, i polecam z chropowatym zwierciadłem, Ty wolisz punktowe ok. Miejmy nadzieje ze to co piszemy pomogą innym w wyborze odpowiedniego dla siebie światełka :)

#14 dziobolek

dziobolek

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 75 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 22:20

Ty wolisz punktowe ok.

Nie wiem gdzie wyczytałeś to, co ja wolę, ale nawet jeśli strzelałeś w ciemno, to... pudło!

Inna sprawa kolego, że tak jak "nie wszystko złoto, co się świeci",
tak samo nie wszystkie lampki z lustrzanym reflektorem dają wiązkę światła skupionego/punktowego.

Bardzo wiele zależy tu od kształtu "soczewki" reflektora jak również może zależeć od rodzaju "szybki" lampy.

Weźmy dla przykładu taką lampkę Roxim RX5...

Dołączona grafika

...reflektor ze zwierciadlem gładszym niż... hmmm, tyłek niemowlaka, czyli takim jak nie lubisz Dołączona grafika
A świeeeeeciiiiii Panie, że HEJ!!! - 180° ogarnia zasięgiem Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd proszę, twierdząc, że wszystko co ma gładkie zwierciadło reflektora,
musi i daje światło skupione/punktowe, bo to nie jest zgodne z prawdą.

Pozdrówka!
  • Niradhara lubi to

#15 kundello

kundello

Moderator

• Members
  • 8447 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 08:19

Tak jest jak pisze Dziobolek.
Mam takie lampki z Lidla, klony sigmy i chociaż mają reflektor gładki, to i tak świecą dość szeroko i miękko.
Tak samo zresztą jest w reflektorach wielu samochodów.

Wojtasin, do tych lidlowych spasowała ładowarka od Nokii :D

u1549y2014v4.gif

#16 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 18:55

W tym klonie nawet ładowarka aku działa :)
Lampka philipsa jest fajna na szosę i na szerokie, proste gruntówki, świeci wystarczająco daleko i daje sporo światła (no nie tyle, co chińskie wynalazki z dx ;)), w terenie, gdzie kręto i wąsko nie było okazji, a lampkę pogoniliśmy, bo świeci trochę zbyt krótko (albo poruszamy się zbyt wolno :P)).
Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#17 Lewy_89

Lewy_89

Dumny Forumowicz

• Members
  • 367 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 22:26

Mam takie lampki z Lidla, klony sigmy i chociaż mają reflektor gładki, to i tak świecą dość szeroko i miękko.
Tak samo zresztą jest w reflektorach wielu samochodów.

Wojtasin, do tych lidlowych spasowała ładowarka od Nokii :D

Mówisz o tych za 35PLN? Jak za tą cenę, to źródło światła dobre, ale praktycznie tylko do miasta. Kupiłem dwa zestawy, ale w obu światło jest dosyć miejscowo rozłożone. Dopiero gdy lampkę skieruje się dalej, to jakoś rozsądnie się to to rozkłada. Co prawda jeździłem już z nią w dosyć prostym terenie, ale powyżej 30kmph już się mało komfortowo czułem.
Za to tylna mimo jednej diody, świeci bardzo przyjemnie dzięki pomysłowo rozwiązanemu rozbłyśnikowi - na oko jakieś 210st, więc nawet nieco z przodu ją widać :P

A patent z ładowarką od Nokii muszę sprawdzić. Jak rozumiem, chodzi o te starsze ładowarki, bo te nowsze mają maleńką końcówkę...

#18 wojtasin

wojtasin

Stały Bywalec

• Members
  • 953 postów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 07:04

Ja nie wiem, czy z nokii działa, na pewno działa ładowarka sigmy, która ma niższe napięcie.
Sigmy smilux/lighster/pava mają dość skupioną wiązkę i w teren nadają się średnio, ale do jazdy po prostych drogach są świetne. W lighster akumulatorki 1500 mAh po 9 godzinach świecenia zaczynają sygnalizować rozładowanie. Ten philips na eneloopach świeci z pełną mocą ciut ponad godzinę, później jeszcze ze 2,5 do 3 godzin w najsłabszym trybie.

Użytkownik wojtasin edytował ten post 24 wrzesień 2012 - 07:09

Nie "puki" tylko "póki", a najlepiej "dopóki"

#19 kociol2011

kociol2011

Początkujący Forumowicz

• Members
  • 50 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 21:05

Posiadam http://allegro.pl/la...2933215532.html Świetna latarka :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych