Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bestia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 24 październik 2011 - 18:04

Witam :) Niedawno rozpocząłem nowy etap mojego życia - studia :) Jak niektórzy zauważyli, niedawno sprzedałem moją ukochaną szosę - Meridę Road 880. Długo jednak na następczynię nie trzeba było czekać. Oto prezentuję wam mój nowy dwukołowy środek transportu!

Dołączona grafika

Tak, tak, kupiłem sobie klasycznego składaczka, jeden z najbardziej popularnych w Krakowie środków transportu. O rowerze niewiele mogę powiedzieć, ponieważ wszelkie naklejki na ramie się złuszczyły, a sprzedawca nie miał bladego pojęcia co to może być. Rowerek jest sprowadzony najprawdopodobniej z dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Jedyne co o nim wiem, to to że ma niektóre komponenty Altenburger (m.in. hamulce). Rarytasem są opony Continental :D

Ponieważ marka roweru nie jest zidentyfikowana, proszę moderatorów o wyrozumiałość w kwestii nazewnictwa tematu :)
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#2 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 25 październik 2011 - 06:51

Niezły pomykacz, rozumiem, że to klasyk ale nie przypuszczałem, że będziesz musiał sprzedać meridę by go kupić :D

#3 bender

bender

Wtajemniczony

• Members
  • 1280 postów

Napisano 25 październik 2011 - 08:53

Mi to wygląda na Wigry 3.

#4 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 25 październik 2011 - 09:04

Mi to wygląda na Wigry 3.

Wigry 3 nie miał takiej wygiętej dolnej rury i miał mufę mocowaną do przedłużenia podsiodłowej i "wzmocnioną" płaskownikiem przyspawanym w ok "zawiasu" :D Oraz nie miał stylowo zwężonej rury w miejscu mocowania sztycy i na końcach główki. Jubilat też odpada, będzie to coś niepolskiej produkcji, zresztą Peter wspominał, że jest on najprawdopodobniej sprowadzony z NRD.

Edit: http://tablica.pl/of...gry-IDnld3.html znalazłem coś takiego :D

Użytkownik Kenhill edytował ten post 25 październik 2011 - 09:11

#5 Dorcia

Dorcia

Stały Bywalec

• Members
  • 552 postów

Napisano 25 październik 2011 - 09:58

To jest zdecydowanie Pelikan:)Mam podobna maszynę Kross Rubin.Takie maszyny to są dopiero sprzęty:)

#6 Peter105

Peter105

Wtajemniczony

• Members
  • 1231 postów

Napisano 25 październik 2011 - 19:39

Ten rower to właśnie to co Kenhill wrzucił w swoim linku :)

Swoją drogą, opisać już mogę wrażenia z 2 dni użytkowania sprzętu. Rowek jest śmieszny - jeździ dosyć chybotliwie, jest trochę taki rozchełstany. Dzwonek cały czas stuka podczas jazdy :D Kontra działa dziwnie, bo zanim zacznie działać, to mam jakieś 1/6 obrotu korbą luzu roboczego. Nie wiem czy da się to jakoś wyregulować. Siodło jest nieciekawe, trochę boli tyłek, ale co ciekawe - czuć że te 2 sprężynki pod siedziskiem działają bo rower fajnie buja :D Dziwnie mi się też jeździ bez biegów - na starcie jestem wyjątkowo wolny, a dopiero potem, po osiągnięciu pewnej prędkości jestem w stanie mocno się rozpędzić. Tak na oko waliłem nim już dobrze ponad 30 km/h :D

Przedni Continental mi się trochę rozwarstwia, ale generalnie jeździ mi się na tym rowerze genialnie :D Podejrzewam że jak wrócę do domu na weekend to będę miał niezłą terapię szokową jak wsiądę na Kalahari :D
Moja Merida Kalahari
Moja Merida Road - sprzedana -> Bestia
A ja mam korbę na kwadrat, v-brejki i jakoś nie narzekam :P

#7 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 25 październik 2011 - 20:06

Prędkość maksymalną składaczka wywnioskujesz z prędkości przy, której spadnie łańcuch :D Te wielkie kanapy to najgorsze siodła jakie mogą być, zero wygody :D

#8 Herman22

Herman22

Stały Bywalec

• Members
  • 710 postów

Napisano 25 październik 2011 - 20:10

A mi na moim szerokim siodełku w składaczku siedzi się wygodnie i chyba dzisiaj pobiłem rekord prędkości jazdy - na oko tak z 45km/h (jechałem z silnym wiatrem w plecy) :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych