Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Romet Orkan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 17:12

Oto i zastępca sprzedanego KATa. Na chwilę obecną jest doprowadzony do stanu używalności, na nic specjalnego nie starczyło mi cierpliwości, bo ile można gnić na strychu przy słonecznej pogodzie? :)

W bardzo odległych planach jest przywrócenie go do dawnej "świetności", ale to takie tylko gadanie ;)

Rama: Romet Orkan stal
Widelec: Romet Orkan stal
Koła:
a) koło przód:
- piasta: nn
- szprychy: nn
- obręcz: chromik :)
- opona: nn, w planach jakaś Kenda tania
- dętka: nn
B) koło tył:
- piasta: nn
- szprychy: nn
- obręcz: chromik
- opona: Schwalbe Tyrago, plany jak wyżej
- dętka: nn
Korba: oryginalna chromowana 40-nn
Pedały: Shimano M540
Hamulce: oryginalne
Wolnobieg: Shimano
Łańcuch: Suntour
Manetki: Shimano SIS
Przednia przerzutka: Romet
Tylna przerzutka: SunRace
Kierownica: oryginał
Mostek: oryginał
Sztyca: Accent
Stery: oryginał
Siodełko: oryginał
Owijka: 2Dangerous

Inne dodatki:
-licznik: Sigma 800
-pulsometr: Sigma PC3
-linki/pancerze: Shimano Msystem

Ważony, 15 kg :D

Wiem że dużo nn, ale rower przez te kilkanaście/dziesiąt lat był wiele razy mniej lub bardziej zmieniany, a set startowy jest tylko w części przez mego ojca zapamiętany, z tego co mówi, to był na szytkach i aluminiowych kółkach.
Dołączona grafika

Użytkownik kondzios230 edytował ten post 04 wrzesień 2011 - 19:08

#2 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 18:29

Klasyk, jednak dziwnie wygląda ta kierownica, śmiesznie wygięta. Dałbym też klamki, które mają prowadzenie pancerze pod owijką takie wywalone wyglądaj po prostu nieładnie. Manetki to zwykłe marketowe Sis'y czy coś innego? Jak byś mógł zrób fotkę jak wyglądają zamontowane na kierownicy. Szkoda też, że orkany mają stare mufy, jak by można było lepsza korbę zamontować to zamiast ukrainki miałbym takiego pomykacza.

#3 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 19:06

Kierownica to autorski popis mojego dziadka, jeździ się na tym fajnie, co do manetek, to pewnie jakieś bez szału, ale mają parę/naście lat, więc nie wiem czy to taki skrajny market. Działają zadziwiająco dobrze, więc allright. Co do klamek, niegłupi pomysł, ale na razie pierwszeństwo ma następca KATa, może na nowy sezon. Co do muf, TU(pardon za odnośnik do konkurencji, ale materiał interesujący) jest na to pomysł, więc jakby co, zrobić się to da.

#4 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:42

Myślę, że przerabianie mufy to niezbyt dobra inwestycja, moim zdaniem lepiej już zmienić ramę, a Dziadek niech pomyśli o masowej produkcji :D

#5 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 18:24

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Roman stary ale jary, dzisiaj Salmopol zaliczył :) Świetnie się na nim zjeżdża, nawroty które na Kacie przy 25 km/h pokonywałem z lekkim stresem, tu przy 40 banan na twarzy się rysuje :P

#6 Kenhill

Kenhill

Elita Forum

• Members
  • 2746 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 18:40

Ja mam odwrotnie, na MTB czuje się bardziej pewny siebie :D

#7 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 18:51

Ja się czułem, ale na Race Kingach przy ostrym przechyle się trochę poturbowałem, no i zostało, ale na chwilę obecną mam to za sobą :)

#8 kondzios230

kondzios230

Stały Bywalec

• Members
  • 603 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 17:07

Roman dostał nowe oponki Conti Ultra Sport 23C:
Dołączona grafika
Po jednej jeździe jedyne co mogę o nich powiedzieć, to to że nie ma z nimi tak fajnie jak z górskimi laczkami, że nawet jeśli nie są idealnie założone to wystarczy je mocniej dobić i się układają na obręczy, więc tył mną trzepie ostro :/
Po za tym objeżdżam testowego Romina 143mm i jestem z niego skrajnie niezadowolony, po prostu krew nie dopływa tam, gdzie dopływać każdemu facetowi powinna ;) Dużo lepiej było na seryjnym wąziutkim siodle.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 duncan1

duncan1

Stały Bywalec

• Members
  • 857 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 19:06

Na widle jest mocowanie:D i czegoś tam brakuje:) Stare czasy komunistyczne sobie przypominam z tym rowerkiem:D
FELT CRANK BROTHERSSRAM RACEFACE FOX KASHIMA
Nie mam jak walczyć o racje bo moderacja ma władze w uciszaniu.

#10 Raptor

Raptor

Moderator

• Members
  • 1028 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 12:42

Świetnie się na nim zjeżdża, nawroty które na Kacie przy 25 km/h pokonywałem z lekkim stresem, tu przy 40 banan na twarzy się rysuje :P

Też tak mam na asfalcie :D 60tką biorę łuki, które Fullem przy 40km/h stają się niebezpieczne ;P
http://www.web-star.org <<-- tworzenie stron internetowych, pozycjonowanie, reklama, grafika.. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych